Sisukord
Arter
Tänane leht
30.05.2020
Eesti Tavatu aja eksam kulges tavapäraselt Eesti lühiuudised (1) Väike langus juhatab sisse suure kukkumise (1) Lühimajutus on omanikule kerge tulu, naabritele põrgu (6) Majandus Apple on taas kõige väärtuslikum ettevõte Börsifirmade tulemused – torm tõuseb (1) Välismaa Rassismivastased rahutused levivad üle Ühendriikide (11) Välismaa lühiuudised Hiina kuulutas Hongkongi autonoomiale surmaotsuse (2) Arvamus Dr von der Leyeni raviplaan (2) Bolti uus verstapost Trump sattus Twitteri-sõtta Ajakirjanduse päästetiim (1) Henri Zeigo: kui 2+2 hakkab rahakotile (1) Juhtkiri: asi polegi ju üldse maasikates (29) Sport Tänak paneb autospordiliidu rallile õla alla, võistluse nimisponsoriks saab DirtFish (1) Vangivalvuri vangistus ehk põgenemine Aafrikast Video ⟩ Koroonaigavus ajas eestlanna kõiki Tartu tänavaid läbima Henry Lääne kolumn. 55 sendiga Juventuse nanoosanikuks Merendus Teistmoodi purjesuvi – rohkem merd ja vähem pidu Merenduse lühiuudised Tallinn Lühimajutus on omanikule kerge tulu, naabritele põrgu (6) AK Clint Eastwood – 90 (2) Kriitik soovitab: neid Eastwoodi filme vaata tema sünnipäeval Aune Valk, Raul Eamets: kelleks saab sel sügisel kooliteed alustav laps? (1) Vahur Laiapea: Haamerite lapsed (2) Jelena Skulskaja: kuidas siis nüüd ilma karantiinita edasi elada? Peeter Espak: vanade sumerlaste vabadussõda (4) EKI keelekool: e-elust E-Eestis (1) Video ⟩ Kunst sinu ümber. Uku Sepsivart – skulptor, kes töötab koos loomadega «See on iga kirjaniku kohutav saatus, et igaüks võib teda uurida» Vikerkaar loeb. Halastamatult lihtne elu Praht, linn ja filmirežissöör ehk Rainer Werner Fassbinder 75 Juurikas. Oh maasikas, magus mari! Juurikas. Lennuliiklus Universumis on taastumas (1) Arter Edgar Savisaar: Ärge mind kiusake Jüri Ratasega, heldekene! (19) Pandeemia lõi uue maailma. Milline see on? (6) «Sa ei saa ju lindudele öelda: poisid, tehke seda liigutust nüüd uuesti!» (1) Justin Petrone kolumn: Heidi ja Klaus Pekid põlema, nii et tulejutt taga! (9) Privaatsete mullide fotopäevik maailma veerelt Rabarberiga retrolainel: saiavorm ja mannavaht Säästlik perepaat sportliku matkapaadi maski taga Õli, tušš ja portselan - kas neist saab kleite teha? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edgar Savisaar: Ärge mind kiusake Jüri Ratasega, heldekene!

12 min lugemist
Edgar Savisaar oma õitsvas aias Hundisilmal. FOTO: Tairo Lutter

Homme 70 aasta juubelit tähistav Eesti poliitika suurkuju Edgar Savisaar räägib avameelselt, kuidas on lood tema tervisega, mismoodi saab ta läbi Andrus Ansipi ja Mart Laariga ning miks üleüldse on poliitika üks väga naljakas värk.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Katkend intervjuust

Miks teised poliitikud pidevalt teie vastu olid?

Heldekene! Kes minu vastu olid?!

Näiteks Andrus Ansip!

Ansip?! Kas te teete nalja?! Ansip on siin käinud 25 korda vähemalt.

Millest te siin rääkinud olete?

Millest iganes. Mina olin tema valitsuse minister. Me olime heas läbisaamises. Mitte mõnikord, kui ma talle halvasti ütlesin.

Aga Ansip ei kõhelnud ju valimiste eel teile teatud silte külge panemast ja teatud asjades süüdistamast?

No kuulge, see on Ansip! Ma ei pane talle ju pahaks, kui ta mõnikord rumalusi teeb.

Te oleksite ise võinud olla pikka aega Ansipi asemel valitsusjuht.

Noh, ja siis? Läks teisiti.

Võib-olla see säästis teid, sest ega peaminister olla pole ju kerge?

Ma olen olnud peaminister sel ajal, kui loodi Eesti riik. Olen selle ära teinud. Kahtlen, kas ma enam tahan olla peaminister.

Kas noil kordadel, kui teid valimiste järel võitjana kõrvale tõrjuti, peaasi, et te ei saaks võimule, ihkasite saada peaministriks?

Kuulge, ma ei tegelenud nende asjade taganutmisega. Olin nii, nagu olin, ja minu vastased olid ka niisugused, nagu nad olid.

Mulle tundub, et võtate praegu kõike, mis on juhtunud, palju rahulikumalt.

Olen alati võtnud. Ma ei ole kunagi asju südamesse võtnud, ei ole sellepärast kunagi midagi tegemata jätnud või teisiti teinud. Olen elanud oma elu.

29.05.2020 01.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto