Sisukord
Arvamus
Tänane leht
29.05.2020
Eesti Riigikogu loob 300 000 euro eest kaugtöörakendust (8) Eesti lühiuudised Nakkuskahtlus võinuks lõpueksami nurjata Pärast vaidlust dokumendikontrollis jäi Eesti kodanik Peterburis konsulaadi ukse taha Keskerakonnale tegi kopsaka annetuse sportlik ärinaine (45) Uus eeskiri sunnib autoomaniku lund rookima (5) Majandus Pool haldustulust rändas emapankadele (2) Majanduse lühiuudised Julgeolekuohuks peetud meretuulepark sai valitsuselt rohelise tule (4) Lufthansa nõukogu ei nõustunud üheksa miljardi euro suuruse riigiabiga Välismaa Lennukeelde võib ajutiselt kehtestada Brüsseli loata Ränk tirtsurünnak võib India nälga jätta (3) Saksa eliitsõdur peitis tagaaias varastatud lõhkeainet ja relvastust (3) Välismaa lühiuudised Saksamaa loob lihatööstuses korda Kohalik vaade ⟩ Leedu langes odavate Hiina kaamerate lõksu (9) Hiina pani Hongkongile päitsed pähe Arvamus Juhtkiri: raha paneb Ratta käima Jan Trei: elu üle Eesti (1) Margus Põim: sõnal on suur jõud Annabel Parts: Teine pensionisammas diskrimineerib noori (21) Atso Matsalu: ainult hoolekogud hoolivad päriselt Andreas Kaju: presidendivalimised jäägu valijatele (3) Berit Nuka: demokraatia piirivalvur (5) Kultuur Mees kitarri ja lauluga ning tema õnnelikud kuulajad (3) Sport Urmas Sõõrumaa tahab kõik lapsed liikuma panna (8) Spordi lühiuudised Tühjad tribüünid nullisid koduväljakueelise Tartu Eriolukorrast taastumine käib Aparaaditehases teosammul Jõgeva valda juhivad riigikogu liige ja ajalehe peatoimetaja Tartu lühiuudised Esimene kortermajade rühm võtab ERMi külje all ilmet (2) Otepää koolijuhiks valiti senine direktori asendaja Põnevad mängud puhusid rannavõrkpallile elu sisse Pedagoog ja vaimulik Triin Käpp: nelipühad ühendavad meid ja kirikuid (1) Vahur Kollom: kas tõesti kaldu? Jaak Uibu: ametialane ebakompetentsus piiras epideemiatõrje tõhusust (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Berit Nuka: demokraatia piirivalvur

2 min lugemist
  • Kriisi olukorras kutsutakse üles üksmeelele ja koostööle
  • Valitsustel võib tekkida kiusatus suurendada oma võimu
  • Opositsiooni roll on kaitsta demokraatiat autokraatia eest
Berit Nuka FOTO: Postimees.

Koroonaviiruse pandeemia kõrvalmõjuks paljudes Euroopa riikides on olnud hüppeliselt kasvanud toetus ohje hoidvatele poliitikutele. Angela Merkeli kantsleriaja jooksul ei ole sakslased tema tööga veel kunagi varem nii rahul olnud. Itaalia peaministri Giuseppe Conte 71-protsendine toetus on enneolematu. Rootsi peaministri Stefan Löfveni sotsid on jätnud ülejäänud parteid kaugele seljataha, kui tuua vaid mõned näited.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ühelt poolt tekitab uus ja tundmatu haigus hirmu ning ükskõik kes ka tüüri juures on, inimestel on vaja kedagi, kellele loota. Pealegi on valitsusjuhid kriisi ajal pidevalt pildil. Teisalt on kõlanud riigijuhtide suust üleskutseid, et sõjas – just seda sõna on pruukinud mitmed poliitikud – on vaja hoida kokku ning heita kõrvale erimeelsused.

See tekitab aga küsimuse: mida peaks peale hakkama opositsioon, kelle ülesanne ongi valitsuse tegemisi kontrollida ja vajadusel kritiseerida? Kuidas sundida valitsust tunnistama vigu, ilma et jääks muljet, et samal ajal kui inimesed surevad, käib omakasupüüdlik poliitiline mäng?

28.05.2020 30.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto