Sisukord
WRC
Postimees
30.05.2020
Eesti Tavatu aja eksam kulges tavapäraselt Eesti lühiuudised (1) Väike langus juhatab sisse suure kukkumise (1) Lühimajutus on omanikule kerge tulu, naabritele põrgu (6) Majandus Apple on taas kõige väärtuslikum ettevõte Börsifirmade tulemused – torm tõuseb (1) Välismaa Rassismivastased rahutused levivad üle Ühendriikide (11) Välismaa lühiuudised Hiina kuulutas Hongkongi autonoomiale surmaotsuse (2) Arvamus Dr von der Leyeni raviplaan (2) Bolti uus verstapost Trump sattus Twitteri-sõtta Ajakirjanduse päästetiim (1) Henri Zeigo: kui 2+2 hakkab rahakotile (1) Juhtkiri: asi polegi ju üldse maasikates (29) Sport Tänak paneb autospordiliidu rallile õla alla, võistluse nimisponsoriks saab DirtFish (1) Vangivalvuri vangistus ehk põgenemine Aafrikast Video ⟩ Koroonaigavus ajas eestlanna kõiki Tartu tänavaid läbima Henry Lääne kolumn. 55 sendiga Juventuse nanoosanikuks Merendus Teistmoodi purjesuvi – rohkem merd ja vähem pidu Merenduse lühiuudised Tallinn Lühimajutus on omanikule kerge tulu, naabritele põrgu (6) AK Clint Eastwood – 90 (2) Kriitik soovitab: neid Eastwoodi filme vaata tema sünnipäeval Aune Valk, Raul Eamets: kelleks saab sel sügisel kooliteed alustav laps? (1) Vahur Laiapea: Haamerite lapsed (2) Jelena Skulskaja: kuidas siis nüüd ilma karantiinita edasi elada? Peeter Espak: vanade sumerlaste vabadussõda (4) EKI keelekool: e-elust E-Eestis (1) Video ⟩ Kunst sinu ümber. Uku Sepsivart – skulptor, kes töötab koos loomadega «See on iga kirjaniku kohutav saatus, et igaüks võib teda uurida» Vikerkaar loeb. Halastamatult lihtne elu Praht, linn ja filmirežissöör ehk Rainer Werner Fassbinder 75 Juurikas. Oh maasikas, magus mari! Juurikas. Lennuliiklus Universumis on taastumas (1) Arter Edgar Savisaar: Ärge mind kiusake Jüri Ratasega, heldekene! (19) Pandeemia lõi uue maailma. Milline see on? (6) «Sa ei saa ju lindudele öelda: poisid, tehke seda liigutust nüüd uuesti!» (1) Justin Petrone kolumn: Heidi ja Klaus Pekid põlema, nii et tulejutt taga! (9) Privaatsete mullide fotopäevik maailma veerelt Rabarberiga retrolainel: saiavorm ja mannavaht Säästlik perepaat sportliku matkapaadi maski taga Õli, tušš ja portselan - kas neist saab kleite teha? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tänak paneb autospordiliidu rallile õla alla, võistluse nimisponsoriks saab DirtFish

2 min lugemist
Ott Tänak ja Martin Järveoja võivad suvel tuhiseda Lõuna-Eesti teedel. FOTO: Alfredo Estrella / afp / Scanpix FOTO: ALFREDO ESTRELLA/AFP/Scanpix

Suve keskpaigas Eestis kõrgetasemelise ralli korraldamisest unistav Eesti Autospordiliit (EAL) sai endale väärt toetajad, kui oma õla panevad võidukihutamisele alla ka valitsev maailmameister Ott Tänak ja ralliportaal DirtFish. 

Ralli, mille keskuseks on Otepää ja mis viiakse läbi Lõuna-Eesti kiiretel ja kuulsatel kruusateedel, saab olema Euroopa esimeseks kõrgetasemeliseks autospordi võistluseks pärast ülemaailmset koroonaviiruse levikust põhjustatud haiguspuhangut. Ürituse toimumise kuupäevaks on planeeritud 24. - 25. juuli, kuid sõltuvalt olukorrast on varukuupäevadeks märgitud 7. - 8. august, kirjutatakse pressiteates.

Korraldustiim on tihedas suhtluses vastavate organisatsioonidega, et olla kursis viimaste koroonaviirusest tingitud suuniste ja seadusandlusega, olles samal ajal ka pidevas kontaktis Eesti Autospordi Liiduga, et tagada ka kõikide spordiga seotud protokollide ja protseduuride vastavus kehtivatele koroonaviirusest tingitud piirangutele ja nõuetele.

Ürituse nimisponsoriks ja ametlikus meediapartneriks on Seattle'is paiknev rallikooli ja mainekat autospordi portaali dirtfish.com haldav ettevõte DirtFish. Lõuna-Eestis toimuv tipptasemel sündmus on neile esimeseks rallialaseks koostööprojektiks väljaspool Ameerika Ühendriike.

DirtFishi omanik Steve Rimmer ütles, et koroonaviirus on mõjutanud ja jätkab paljude inimeste mõjutamist üle kogu maailma. «Kui me esimest korda korraldajatega ürituse toetamisega seotud teemadel suhtlesime, soovisime olla kindlad, et kogu fookus on eelkõige turvalisusel ja COVID-iga seotud riskid on viidud miinimumini. Me teame, et Eesti Autospordi Liidul on olemas võimekus ja pädevus korraldada tipptasemel rallisid, kuid võitlus viirusega on midagi uut meile kõigile.»

Rimmeri sõnul on see heaks võimaluseks osaleda ralli korraldustoimingutes ja aidata kaasa spordi arengule koroonaviiruse järgses ajas. «Rally DirtFishi korralduse tase ja korraldajate suur rõhk detailidele on senimaani olnud kõikehõlmav. Iga väiksemgi spordiga seotud aspekt on hoolikalt läbi mõeldud, arutatud ja vastavalt vajadusele muudetud, et üritus vastaks kõigile nõuetele, mis ühiskonnas praegusel ajal kehtestatud on,» jätkas ta.

«Lisaks kõigele eelnevale, on Rally DirtFishi eesmärgiks tuua fännide nägudele taas naeratus. Loomulikult saab tänu piirangutele olema pealtvaatajate arv limiteeritud, kuid samas ei pea ka ülejäänud rallisõbrad muret tundma, sest meil on olemas plaan, kuidas tuua see kõikide huvilisteni üle maailma. Need plaanid avalikustatakse juba järgmistel nädalatel.»

Hiljuti ralliauto rooli naasnud Tänak on enam kui õnnelik, et saab olla toeks Rally DirtFishi korraldamisel. «Viimased paar kuud on olnud uskumatult veidrad. Me oleme näinud üle kogu maailma, kuidas inimesed on pidanud tegema väga suuri muudatusi oma igapäeva elus ja toimetamistes. Nii pikk järjestikune kodusolemise aeg on olnud mulle kindlasti midagi uut, aga samas ka hea võimalus, et oma pere lähemalt tundma õppida, kuid nüüd on aeg hakata pidama plaani, kuidas tagasi töiseks minna.»

Tänaku hinnangul tuleb WRCga seotud plaane ja tegemisi ilmselt veel oodata, kuid see, et on tekkinud võimalus korraldada Eestis sellise tasemega ralli, on samal ajal väga hea ja tähtis kogu autospordi kogukonnale. «Rallile on siinmail väga suur toetus ja seetõttu soovingi koostöös DirtFishiga olla abiks nii kuis vähegi võimalik. Meil on väga pühendunud korraldustiim ja nad teevad tõsist tööd, et tuua rallifännide igapäeva ellu põnevust,» kiitis Tänak. «Üks asi on kindel: mina olen igal juhul kohal ja loodetavasti leian ka midagi huvitavat, millega seal sõita.»

Seotud lood
29.05.2020 01.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto