Sisukord
Arter
Postimees
30.05.2020
Eesti Tavatu aja eksam kulges tavapäraselt Eesti lühiuudised (1) Väike langus juhatab sisse suure kukkumise (1) Lühimajutus on omanikule kerge tulu, naabritele põrgu (6) Majandus Apple on taas kõige väärtuslikum ettevõte Börsifirmade tulemused – torm tõuseb (1) Välismaa Rassismivastased rahutused levivad üle Ühendriikide (11) Välismaa lühiuudised Hiina kuulutas Hongkongi autonoomiale surmaotsuse (2) Arvamus Dr von der Leyeni raviplaan (2) Bolti uus verstapost Trump sattus Twitteri-sõtta Ajakirjanduse päästetiim (1) Henri Zeigo: kui 2+2 hakkab rahakotile (1) Juhtkiri: asi polegi ju üldse maasikates (29) Sport Tänak paneb autospordiliidu rallile õla alla, võistluse nimisponsoriks saab DirtFish (1) Vangivalvuri vangistus ehk põgenemine Aafrikast Video ⟩ Koroonaigavus ajas eestlanna kõiki Tartu tänavaid läbima Henry Lääne kolumn. 55 sendiga Juventuse nanoosanikuks Merendus Teistmoodi purjesuvi – rohkem merd ja vähem pidu Merenduse lühiuudised Tallinn Lühimajutus on omanikule kerge tulu, naabritele põrgu (6) AK Clint Eastwood – 90 (2) Kriitik soovitab: neid Eastwoodi filme vaata tema sünnipäeval Aune Valk, Raul Eamets: kelleks saab sel sügisel kooliteed alustav laps? (1) Vahur Laiapea: Haamerite lapsed (2) Jelena Skulskaja: kuidas siis nüüd ilma karantiinita edasi elada? Peeter Espak: vanade sumerlaste vabadussõda (4) EKI keelekool: e-elust E-Eestis (1) Video ⟩ Kunst sinu ümber. Uku Sepsivart – skulptor, kes töötab koos loomadega «See on iga kirjaniku kohutav saatus, et igaüks võib teda uurida» Vikerkaar loeb. Halastamatult lihtne elu Praht, linn ja filmirežissöör ehk Rainer Werner Fassbinder 75 Juurikas. Oh maasikas, magus mari! Juurikas. Lennuliiklus Universumis on taastumas (1) Arter Edgar Savisaar: Ärge mind kiusake Jüri Ratasega, heldekene! (19) Pandeemia lõi uue maailma. Milline see on? (6) «Sa ei saa ju lindudele öelda: poisid, tehke seda liigutust nüüd uuesti!» (1) Justin Petrone kolumn: Heidi ja Klaus Pekid põlema, nii et tulejutt taga! (9) Privaatsete mullide fotopäevik maailma veerelt Rabarberiga retrolainel: saiavorm ja mannavaht Säästlik perepaat sportliku matkapaadi maski taga Õli, tušš ja portselan - kas neist saab kleite teha? Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Sa ei saa ju lindudele öelda: poisid, tehke seda liigutust nüüd uuesti!»

4 min lugemist
Start! Milline kiirendus, milline jõud! Isane tuttvart kiirendab lendutõusul nagu sprinter 100 m jooksus. Foto on tehtud Rohuneeme sadama juures kevadel vaikses lahesopis FOTO: Kilvar Kessler

Finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler teeb peamiselt Rohuneemes hommikustel jalutuskäikudel silmapaistvalt vingeid looduspilte. Peamiselt poolsaarel askeldavatest lindudest.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Olen viimasel ajal jälginud tiirusid – aga ma ei uskunud, et see pilt ja lugu selle ümber inimestele meeldib. Fotona ta ehk polegi midagi väga erilist, aga situatsioon oli tõesti naljaks,» teeb Kessler ühe oma viimase aja hittfoto saamise loole sissejuhatuse. «Vaata, praegu moodustavad tiirud paare. Selle käigus püüab isaslind kala ja toob kivil nõudlikult kriiskava emase ette. On väga tore, kui emane kavaleri toodud kala ära sööb. Seekord läks niimoodi, et härra püüdis küll kala ja andis selle oma silmarõõmule noka vahele. Aga emalind otsustas pirtsutada, viskas kingi maha – see tähendab kivile. Loomulikult oli isaslind seesuguse käitumise peale nõutu. Ja vaataski täiesti nõutu näoga – see on pildi peal hästi näha –, tiivad nagu käed üles tõstetud. Mis värk on? Võttis kala taas üles ja sokutas daamile noka vahele, aga too viskas kingi ikka maha. No ei meeldinud talle see kala!»

Äge kaader ja mõnus lugu. Facebookis on seda pilti tiirude peredraamast rohkelt laigitud ja kommenteeritudki.

Kuid oleme ausad, mõni suvaline mere ääres jalutaja ei oskaks lindude käramist märgata, rääkimata draama pildile jäädvustamisest. Selleks peab oleme silma ja tunnetust. Kust finantsinspektsiooni juhil need oskused ja teadmised? «Kas räägin pikalt või lühidalt?» küsib Kessler vastu.

29.05.2020 01.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto