Sisukord
Arter
Postimees
30.05.2020
Eesti Tavatu aja eksam kulges tavapäraselt Eesti lühiuudised (1) Väike langus juhatab sisse suure kukkumise (1) Lühimajutus on omanikule kerge tulu, naabritele põrgu (6) Majandus Apple on taas kõige väärtuslikum ettevõte Börsifirmade tulemused – torm tõuseb (1) Välismaa Rassismivastased rahutused levivad üle Ühendriikide (11) Välismaa lühiuudised Hiina kuulutas Hongkongi autonoomiale surmaotsuse (2) Arvamus Dr von der Leyeni raviplaan (2) Bolti uus verstapost Trump sattus Twitteri-sõtta Ajakirjanduse päästetiim (1) Henri Zeigo: kui 2+2 hakkab rahakotile (1) Juhtkiri: asi polegi ju üldse maasikates (29) Sport Tänak paneb autospordiliidu rallile õla alla, võistluse nimisponsoriks saab DirtFish (1) Vangivalvuri vangistus ehk põgenemine Aafrikast Video ⟩ Koroonaigavus ajas eestlanna kõiki Tartu tänavaid läbima Henry Lääne kolumn. 55 sendiga Juventuse nanoosanikuks Merendus Teistmoodi purjesuvi – rohkem merd ja vähem pidu Merenduse lühiuudised Tallinn Lühimajutus on omanikule kerge tulu, naabritele põrgu (6) AK Clint Eastwood – 90 (2) Kriitik soovitab: neid Eastwoodi filme vaata tema sünnipäeval Aune Valk, Raul Eamets: kelleks saab sel sügisel kooliteed alustav laps? (1) Vahur Laiapea: Haamerite lapsed (2) Jelena Skulskaja: kuidas siis nüüd ilma karantiinita edasi elada? Peeter Espak: vanade sumerlaste vabadussõda (4) EKI keelekool: e-elust E-Eestis (1) Video ⟩ Kunst sinu ümber. Uku Sepsivart – skulptor, kes töötab koos loomadega «See on iga kirjaniku kohutav saatus, et igaüks võib teda uurida» Vikerkaar loeb. Halastamatult lihtne elu Praht, linn ja filmirežissöör ehk Rainer Werner Fassbinder 75 Juurikas. Oh maasikas, magus mari! Juurikas. Lennuliiklus Universumis on taastumas (1) Arter Edgar Savisaar: Ärge mind kiusake Jüri Ratasega, heldekene! (19) Pandeemia lõi uue maailma. Milline see on? (6) «Sa ei saa ju lindudele öelda: poisid, tehke seda liigutust nüüd uuesti!» (1) Justin Petrone kolumn: Heidi ja Klaus Pekid põlema, nii et tulejutt taga! (9) Privaatsete mullide fotopäevik maailma veerelt Rabarberiga retrolainel: saiavorm ja mannavaht Säästlik perepaat sportliku matkapaadi maski taga Õli, tušš ja portselan - kas neist saab kleite teha? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Privaatsete mullide fotopäevik maailma veerelt

3 min lugemist
Laire Purik oma kodusaarel. FOTO: Laire Purik

Kuidas saab maailma otsas ühe karvase kaluri vängetest sõnadest ja pipraplaastrist alguse üks ilus, südamlik ja ajaloolise väärtusega fotosari? Saab küll, kui asjasse on segatud eestlannast fotograaf Laire Purik ehk Lairka.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Uus-Meremaa asub niikuinii maailma servas. Kui sellest veel pisut allapoole liikuda, siis leiab eest maalilise Stewarti ehk Rakiura saare. Saarel elab pisut enam kui 400 inimest. Üks pood, üks baar, üks politseinik. Võiks mõelda, et isoleeritumat paika on raske leida. Aga nagu muu maailm, elas ka see väike saar üle koroonaisolatsiooni. Sellest kõigest jäi alles fotopäevik. Väärt ja ilmeka materjali korjasid üles hakatuseks kohalikud väljaanded, hiljem juba üleriigilised ning lõpuks BBC. Ja kui kõik läheb hästi, siis valmib sellest raamat.

«Võib jääda tõesti mulje, et me oleme niikuinii siin saarel nii isolatsioonis kui vähegi võimalik,» muigab Laire Purik. Tuhandete kilomeetrite kauguselt arvutiekraanile jõudev pilt on pisut säbruline, kuid tema rahulik hääl kõlab sama selgelt nagu kõrvaltoast. «Kui karantiin välja kuulutati, siis püsisime kõik korralikult kodudes. Ainult mere ääres jalutamas käisimegi.»

29.05.2020 01.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto