Sisukord
Arter
Tänane leht
30.05.2020
Eesti Tavatu aja eksam kulges tavapäraselt Eesti lühiuudised (1) Väike langus juhatab sisse suure kukkumise (1) Lühimajutus on omanikule kerge tulu, naabritele põrgu (6) Majandus Apple on taas kõige väärtuslikum ettevõte Börsifirmade tulemused – torm tõuseb (1) Välismaa Rassismivastased rahutused levivad üle Ühendriikide (11) Välismaa lühiuudised Hiina kuulutas Hongkongi autonoomiale surmaotsuse (2) Arvamus Dr von der Leyeni raviplaan (2) Bolti uus verstapost Trump sattus Twitteri-sõtta Ajakirjanduse päästetiim (1) Henri Zeigo: kui 2+2 hakkab rahakotile (1) Juhtkiri: asi polegi ju üldse maasikates (29) Sport Tänak paneb autospordiliidu rallile õla alla, võistluse nimisponsoriks saab DirtFish (1) Vangivalvuri vangistus ehk põgenemine Aafrikast Video ⟩ Koroonaigavus ajas eestlanna kõiki Tartu tänavaid läbima Henry Lääne kolumn. 55 sendiga Juventuse nanoosanikuks Merendus Teistmoodi purjesuvi – rohkem merd ja vähem pidu Merenduse lühiuudised Tallinn Lühimajutus on omanikule kerge tulu, naabritele põrgu (6) AK Clint Eastwood – 90 (2) Kriitik soovitab: neid Eastwoodi filme vaata tema sünnipäeval Aune Valk, Raul Eamets: kelleks saab sel sügisel kooliteed alustav laps? (1) Vahur Laiapea: Haamerite lapsed (2) Jelena Skulskaja: kuidas siis nüüd ilma karantiinita edasi elada? Peeter Espak: vanade sumerlaste vabadussõda (4) EKI keelekool: e-elust E-Eestis (1) Video ⟩ Kunst sinu ümber. Uku Sepsivart – skulptor, kes töötab koos loomadega «See on iga kirjaniku kohutav saatus, et igaüks võib teda uurida» Vikerkaar loeb. Halastamatult lihtne elu Praht, linn ja filmirežissöör ehk Rainer Werner Fassbinder 75 Juurikas. Oh maasikas, magus mari! Juurikas. Lennuliiklus Universumis on taastumas (1) Arter Edgar Savisaar: Ärge mind kiusake Jüri Ratasega, heldekene! (19) Pandeemia lõi uue maailma. Milline see on? (6) «Sa ei saa ju lindudele öelda: poisid, tehke seda liigutust nüüd uuesti!» (1) Justin Petrone kolumn: Heidi ja Klaus Pekid põlema, nii et tulejutt taga! (9) Privaatsete mullide fotopäevik maailma veerelt Rabarberiga retrolainel: saiavorm ja mannavaht Säästlik perepaat sportliku matkapaadi maski taga Õli, tušš ja portselan - kas neist saab kleite teha? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pandeemia lõi uue maailma. Milline see on?

6 min lugemist
Vaikelu Berliini Schönefeldi lennujaamas FOTO: Fabrizio Bensch

Ei ole endine. Midagi nii raputavat pole maailm üle elanud viimasest maailmasõjast alates. Mis jäi veebruari, kus uudised kaugest nakkusest tundusid veel üsna ebaolulised ja kauged? Mis ootab meid ees tulevikus, mil maailm on üle elanud sadu tuhandeid elusid nõudnud pandeemia?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Endine Eesti Panga president, majandusteadlane Ardo Hanson sõitis teisipäeval rongiga Tartusse ja jalutas läbi päikeselise linna, ületas Emajõe, et jõuda ülikooli uude õppehoonesse Delta.

Ta ei näinud ei rongis ega Tartu kesklinnas ühtki maski kandvat inimest.

Ennustus, et me hakkame maskides ringi käima, veelgi lennukamalt, et maskist saab sotsiaalne norm, ei ole täitunud.

Hanson oli Tartus, et osaleda kriisiajast tingituna veebis peetud Delta keskuse konverentsil, mis küsis: «Milline saab olema kriisijärgne maailm?» Hoolimata karjuvalt viletsast videoülekandest said eksperdid mõtteid jagada.

Hanson ütles seal, et muutusi ei tasu üle dramatiseerida. Kõik, mis tuleb pärast koroonat, on enam-vähem sarnane sellega, mis oli enne. Teekond normaalsusse on juba alanud, inimesed julgevad taas ühes ruumis koos olla, tõi ta näite.

Aga kindlasti on Hansoni sõnul tulekul pikk pankrotilaine, mis puudutab ettevõtteid, kodumajapidamisi ja riike. Halvad laenud saavad läbi raputatud, sellega tuleb leppida.

29.05.2020 01.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto