Sisukord
Sport
Tänane leht
30.05.2020
Eesti Tavatu aja eksam kulges tavapäraselt Eesti lühiuudised (1) Väike langus juhatab sisse suure kukkumise (1) Lühimajutus on omanikule kerge tulu, naabritele põrgu (6) Majandus Apple on taas kõige väärtuslikum ettevõte Börsifirmade tulemused – torm tõuseb (1) Välismaa Rassismivastased rahutused levivad üle Ühendriikide (11) Välismaa lühiuudised Hiina kuulutas Hongkongi autonoomiale surmaotsuse (2) Arvamus Dr von der Leyeni raviplaan (2) Bolti uus verstapost Trump sattus Twitteri-sõtta Ajakirjanduse päästetiim (1) Henri Zeigo: kui 2+2 hakkab rahakotile (1) Juhtkiri: asi polegi ju üldse maasikates (29) Sport Tänak paneb autospordiliidu rallile õla alla, võistluse nimisponsoriks saab DirtFish (1) Vangivalvuri vangistus ehk põgenemine Aafrikast Video ⟩ Koroonaigavus ajas eestlanna kõiki Tartu tänavaid läbima Henry Lääne kolumn. 55 sendiga Juventuse nanoosanikuks Merendus Teistmoodi purjesuvi – rohkem merd ja vähem pidu Merenduse lühiuudised Tallinn Lühimajutus on omanikule kerge tulu, naabritele põrgu (6) AK Clint Eastwood – 90 (2) Kriitik soovitab: neid Eastwoodi filme vaata tema sünnipäeval Aune Valk, Raul Eamets: kelleks saab sel sügisel kooliteed alustav laps? (1) Vahur Laiapea: Haamerite lapsed (2) Jelena Skulskaja: kuidas siis nüüd ilma karantiinita edasi elada? Peeter Espak: vanade sumerlaste vabadussõda (4) EKI keelekool: e-elust E-Eestis (1) Video ⟩ Kunst sinu ümber. Uku Sepsivart – skulptor, kes töötab koos loomadega «See on iga kirjaniku kohutav saatus, et igaüks võib teda uurida» Vikerkaar loeb. Halastamatult lihtne elu Praht, linn ja filmirežissöör ehk Rainer Werner Fassbinder 75 Juurikas. Oh maasikas, magus mari! Juurikas. Lennuliiklus Universumis on taastumas (1) Arter Edgar Savisaar: Ärge mind kiusake Jüri Ratasega, heldekene! (19) Pandeemia lõi uue maailma. Milline see on? (6) «Sa ei saa ju lindudele öelda: poisid, tehke seda liigutust nüüd uuesti!» (1) Justin Petrone kolumn: Heidi ja Klaus Pekid põlema, nii et tulejutt taga! (9) Privaatsete mullide fotopäevik maailma veerelt Rabarberiga retrolainel: saiavorm ja mannavaht Säästlik perepaat sportliku matkapaadi maski taga Õli, tušš ja portselan - kas neist saab kleite teha? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Henry Lääne kolumn. 55 sendiga Juventuse nanoosanikuks

3 min lugemist
Tänu Cristiano Ronaldole on Torino Juventuse aktsia vutimaailmas kulda väärt. FOTO: ZUMAPRESS.com / Scanpix

Ma pole küll majandushuviline, kuid lause, et heas kriisis ei tasu investeerimata jätta, on jõudnud isegi minu kõrvu. Kui nii mõnigi tuttav ostis eriolukorra ajal kolinal kukkunud Tallinki aktsiaid, jäi minu silm pidama hoopis maailma suurte jalgpalliklubide peal. Mõte, et mind võiks vähem kui ühe euro eest kutsuda Torino Juventuse osanikuks, kõlas lihtsalt sedavõrd magusalt!

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Olgu kaitseinglid tänatud, et koroonakriisi ajal polnud mul ega elukaaslasel töökaotust karta. Olime küll kolinud uude korterisse ning järgmised 27 aastat ja üheksa kuud oleme pangaorjad, kuid õnneks oli pere-eelarves ülejääk, mille kasutamine ei tundunud olukorda peas veeretades aga kuidagi mõistlik. Pealegi, saatuse karm hoop ja töötukassas arvele võtmine ei näinud utoopiana.

Märtsis puhtalt sportlikust huvist aktsiaturge vaadates torkasid silma nii mõnedki potentsiaalsed diilid. Kui 21. veebruaril avastati Itaalias esimene koroonahaige, oli saapamaa klubivuti au ja uhkuse Juventuse ühe aktsia ostmiseks vaja välja käia 1,14 eurot. 12. märtsiks oli hind langenud 55 sendini.

29.05.2020 01.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto