Sisukord
Rahvasport
Postimees
30.05.2020
Eesti Tavatu aja eksam kulges tavapäraselt Eesti lühiuudised (1) Väike langus juhatab sisse suure kukkumise (1) Lühimajutus on omanikule kerge tulu, naabritele põrgu (6) Majandus Apple on taas kõige väärtuslikum ettevõte Börsifirmade tulemused – torm tõuseb (1) Välismaa Rassismivastased rahutused levivad üle Ühendriikide (11) Välismaa lühiuudised Hiina kuulutas Hongkongi autonoomiale surmaotsuse (2) Arvamus Dr von der Leyeni raviplaan (2) Bolti uus verstapost Trump sattus Twitteri-sõtta Ajakirjanduse päästetiim (1) Henri Zeigo: kui 2+2 hakkab rahakotile (1) Juhtkiri: asi polegi ju üldse maasikates (29) Sport Tänak paneb autospordiliidu rallile õla alla, võistluse nimisponsoriks saab DirtFish (1) Vangivalvuri vangistus ehk põgenemine Aafrikast Video ⟩ Koroonaigavus ajas eestlanna kõiki Tartu tänavaid läbima Henry Lääne kolumn. 55 sendiga Juventuse nanoosanikuks Merendus Teistmoodi purjesuvi – rohkem merd ja vähem pidu Merenduse lühiuudised Tallinn Lühimajutus on omanikule kerge tulu, naabritele põrgu (6) AK Clint Eastwood – 90 (2) Kriitik soovitab: neid Eastwoodi filme vaata tema sünnipäeval Aune Valk, Raul Eamets: kelleks saab sel sügisel kooliteed alustav laps? (1) Vahur Laiapea: Haamerite lapsed (2) Jelena Skulskaja: kuidas siis nüüd ilma karantiinita edasi elada? Peeter Espak: vanade sumerlaste vabadussõda (4) EKI keelekool: e-elust E-Eestis (1) Video ⟩ Kunst sinu ümber. Uku Sepsivart – skulptor, kes töötab koos loomadega «See on iga kirjaniku kohutav saatus, et igaüks võib teda uurida» Vikerkaar loeb. Halastamatult lihtne elu Praht, linn ja filmirežissöör ehk Rainer Werner Fassbinder 75 Juurikas. Oh maasikas, magus mari! Juurikas. Lennuliiklus Universumis on taastumas (1) Arter Edgar Savisaar: Ärge mind kiusake Jüri Ratasega, heldekene! (19) Pandeemia lõi uue maailma. Milline see on? (6) «Sa ei saa ju lindudele öelda: poisid, tehke seda liigutust nüüd uuesti!» (1) Justin Petrone kolumn: Heidi ja Klaus Pekid põlema, nii et tulejutt taga! (9) Privaatsete mullide fotopäevik maailma veerelt Rabarberiga retrolainel: saiavorm ja mannavaht Säästlik perepaat sportliku matkapaadi maski taga Õli, tušš ja portselan - kas neist saab kleite teha? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Video ⟩ Koroonaigavus ajas eestlanna kõiki Tartu tänavaid läbima

3 min lugemist
Stiina Kristal vaatamas kaardilt selja taha jäetud Tartu teid. FOTO: Erakogu

Kui seiklushingega Stiina Kristal 12. mail Rootsist Eestisse jõudis, seisis ta nõutult fakti ees, et koroonaviiruse ennetusmeetodist tingituna tuleb tal järgmised kaks nädalat veeta kaaskodanikke vältides. Kuna nelja seina vahele lukustumine näis mõeldamatu, võttiski ta kätte ning läbis isolatsiooniperioodi jooksul otsast lõpuni kõik Tartu tänavad. 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Esiti läksin lihtsalt linna peale jooksma, kuid kui teiselt tiirult tagasi tulin mõtlesin, et peaks ennast kuidagi motiveerima. Seejärel leidsin kodust 2015. aasta Tartu kaardi ning hakkasingi uurima, kuidas trassi planeerima hakata,» lausub ta ning lisab, et meelsasti läbinuks ta kõik uulitsad joostes, kuid päris Rait Ratasepa tasemel sportliku vormiga ta veel hiilata ei saa, mistõttu tuli sekka ka kõndimist. 

Ametlikult on Tartus 405,7 km jagu teid, kuid Tähtvere vallaga juurde tulnut Stiina ei arvestanud. Tema sihiks oli 340 km, kuid kuna paratamatult tuleb mõningaid tänavaid eesmärgi täitmiseks läbida kaks või enam korda – «Näituse tänaval olen jooksnud ma ei tea kui mitu korda» – ning tupiktänavatest teisti välja ei saa, kui seal lihtsalt ots ümber pöörata, oli tema kogutrass lõpuks 414,7 kilomeetrit.

29.05.2020 01.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto