Sisukord
AK
Postimees
30.05.2020
Eesti Tavatu aja eksam kulges tavapäraselt Eesti lühiuudised (1) Väike langus juhatab sisse suure kukkumise (1) Lühimajutus on omanikule kerge tulu, naabritele põrgu (6) Majandus Apple on taas kõige väärtuslikum ettevõte Börsifirmade tulemused – torm tõuseb (1) Välismaa Rassismivastased rahutused levivad üle Ühendriikide (11) Välismaa lühiuudised Hiina kuulutas Hongkongi autonoomiale surmaotsuse (2) Arvamus Dr von der Leyeni raviplaan (2) Bolti uus verstapost Trump sattus Twitteri-sõtta Ajakirjanduse päästetiim (1) Henri Zeigo: kui 2+2 hakkab rahakotile (1) Juhtkiri: asi polegi ju üldse maasikates (29) Sport Tänak paneb autospordiliidu rallile õla alla, võistluse nimisponsoriks saab DirtFish (1) Vangivalvuri vangistus ehk põgenemine Aafrikast Video ⟩ Koroonaigavus ajas eestlanna kõiki Tartu tänavaid läbima Henry Lääne kolumn. 55 sendiga Juventuse nanoosanikuks Merendus Teistmoodi purjesuvi – rohkem merd ja vähem pidu Merenduse lühiuudised Tallinn Lühimajutus on omanikule kerge tulu, naabritele põrgu (6) AK Clint Eastwood – 90 (2) Kriitik soovitab: neid Eastwoodi filme vaata tema sünnipäeval Aune Valk, Raul Eamets: kelleks saab sel sügisel kooliteed alustav laps? (1) Vahur Laiapea: Haamerite lapsed (2) Jelena Skulskaja: kuidas siis nüüd ilma karantiinita edasi elada? Peeter Espak: vanade sumerlaste vabadussõda (4) EKI keelekool: e-elust E-Eestis (1) Video ⟩ Kunst sinu ümber. Uku Sepsivart – skulptor, kes töötab koos loomadega «See on iga kirjaniku kohutav saatus, et igaüks võib teda uurida» Vikerkaar loeb. Halastamatult lihtne elu Praht, linn ja filmirežissöör ehk Rainer Werner Fassbinder 75 Juurikas. Oh maasikas, magus mari! Juurikas. Lennuliiklus Universumis on taastumas (1) Arter Edgar Savisaar: Ärge mind kiusake Jüri Ratasega, heldekene! (19) Pandeemia lõi uue maailma. Milline see on? (6) «Sa ei saa ju lindudele öelda: poisid, tehke seda liigutust nüüd uuesti!» (1) Justin Petrone kolumn: Heidi ja Klaus Pekid põlema, nii et tulejutt taga! (9) Privaatsete mullide fotopäevik maailma veerelt Rabarberiga retrolainel: saiavorm ja mannavaht Säästlik perepaat sportliku matkapaadi maski taga Õli, tušš ja portselan - kas neist saab kleite teha? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jelena Skulskaja: kuidas siis nüüd ilma karantiinita edasi elada?

6 min lugemist
  • Karantiin meenutab mehele ja naisele monogaamse abielu põhireegleid
  • Kriisi aeg paneb tõsiselt proovile vanemate suhted oma lastega
  • Vanurid mõistavad, et laste helistamised on kõigest ajutine tagasilangus
Jelena Skulskaja. FOTO: Erakogu

Me oleme nii kaua olnud nukrad, hirmul, pinges, ärevad, et tahaks kas või korraks end lõdvaks lasta ja pisut sõnadega mängida, kirjutab luuletaja Jelena Skulskaja.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Lustlikel prantslastel on selline küünilis-irooniline mõttetera: ainult lesknaine oskab täie kindlusega öelda, kus tema mees parajasti viibib. Seni kuni mees on veel elus, ei saa ükski naine olla absoluutselt rahulik: aga äkki on mehel alanud romaan töökohal ning tema kolleegid toetavad teda solidaarsusest ja kinnitavad kui ühest suust, et nädala peale veniv komandeering Tallinnast Rakverre on tingitud tootmisvajadustest, ehkki mees töötab, ütleme, programmeerijana ja mingit filiaali firmal Rakveres ei ole ega saagi olla, nii et naisel ei jää muud üle kui sobrada läbi mehe taskud, uurida hoolega särgikraed (ega seal pole ometi jälgi hüvastijätusuudlusest jäänud huulevärvist?), kammida läbi juhuslikult lauanurgale jäänud mobiiltelefon, kui mees duši all kümbleb, vedada kogu jõust ninaga (ega ometi pole tunda odekolonnilõhna kõrval mõnda esiletungivat lillelist aroomi?). Mõnikord tuleb isegi seada sammud selgeltnägija või ennustaja juurde või passida tundide kaupa parklanurgas, et näha, kellega mees uksest välja astub.

Triin Soometsal on sel teemal imekena luuletus, kirjutatud 256 armukese nimel seaduslikele naistele:

29.05.2020 01.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto