Sisukord
Videod
Tänane leht
27.10.2020
Uus-Meremaa ajakirjanik: Eesti luure teadmisel veeti Estonial relvasüsteeme (41) Eesti Uus piirang sunniks baare varem sulgema (2) Helme umbusaldamise plaani kohal on mustad pilved (50) Kohus saatis Ida-Virumaaal tegutsenud narkodiilerid pikaks ajaks vangi (1) Eesti lühiuudised (1) Urmas Reitelmann lahkub ERRi nõukogust (1) Haigekassa õppis hankeprobleemidest Majandus Majanduse lühiuudised Samsungil algab uus ajastu Võlgades Levikom vuntsib end 5G-konkursiks üles Eesti kerkib jõukuselt maailma 33. riigiks (5) Välismaa Välismaa lühiuudised Kohalik vaade ⟩ Leedu valimiste võitjat ootab ees põletatud maa (1) USA valimised: tippteadusajakirjad on üksteise võidu Bidenile toetust avaldamas (2) Arvamus Juhtkiri ⟩ Leedu muudab kurssi (4) Hebo Rahman: Poolas toimuv pole okei (25) Kristi Raik: kas vaba maailm saab jälle juhi? (30) Jaan Männik: suurinvesteeringud vajavad tööjõudu, mida pole (6) Tarmo Pikner: murdumatu liit REGIONAALARENG ⟩ Toomas Koobas ja Margus Maasing: digitaristu väljaehitamine vajab riiklikku tervikplaani REGIONAALARENG ⟩ Antti Roose: ülikiire internet ei vaja riigipööret Marge-Marie Paas: Fanny de Sivers vääriks mälestusmärki REGIONAALARENG ⟩ Andres Metsoja: andmesideteenuse tagamine on riigi kohustus REGIONAALARENG ⟩ Raul Siem: kaabelvõrgu arendamine on prioriteet Kultuur Kultuuri lühiuudised Püstitati publikurekord: noorus, tuli ja sära klaverimuusika festivalil Vaataja, astu «Ümarlaua» kogukonda! (1) Krimilugu, mille kahtlusalused pärinevad KuKu klubist Jude Law võimas roll: inimhinge kõdunemise visuaalne ilu Sport Spordi lühiuudised Eesti motoäss leidis hooaja lõpus õige retsepti Soomlased nurisevad taas Rally Estonia majutuse hinna üle Tartu rattaklubi asendab Prantsusmaa hakklihamasinat Tervis Tervise lühiuudised Eesti lapsest kasvab närb liikuja ja passiivne lõbustuste vastuvõtja (1) Teadus USA valimised: tippteadusajakirjad on üksteise võidu Bidenile toetust avaldamas (2) Tartu Odavama paberkirja saatmist tuleb mitu päeva ette planeerida (1) Tanel Tein: pallaslaste toetuseks – vapruse, vabaduse, rõõmuga (1) Tulevik ja Tammeka läksid mängu ajal kähmlema, võidu võtsid tartlased Tartu lühiuudised Uus lodjakoda ehk väga suur vanaaegsete tööriistadega paadikuur Baskerville’ide koeraga pimedas nagisevas teatrisaalis Tartu kultuuri lühiuudised Lisete Reineberg: lõpetagem ajaga manipuleerimine (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edgar Savisaar homses Arteris: EKRE-l on olnud üsna köögasid ministrikohtade peal

2 min lugemist

Pühapäeval 70. sünnipäeva tähistav Edgar Savisaar tunnistab homme ilmuvas Arteris, et tal on tervelt kuus ravimatut haigust, aga kõige rohkem annab tunda jalg, mida ei ole.

«Ta võib valutada või külmetada. Ja külmetamine võib olla palju hullem kui valutamine,» räägib Savisaar. «Jalg hakkab valutama ja külmetama sealt, kus teda ei olegi. Kujutage ette – hakkab sealt kõvasti valutama! Neid nimetatakse fantoomvaludeks, ja need on võrdlemisi ebameeldivad.»

Lisaks tuvastasid eelmisel aastal arstid, et tal oli insult. «Päris ebameeldiv. Ma ei olnud insulti kunagi põdenud ja ei osanud selle kohta midagi väga öelda. Olin mitu päeva pikali.»

Küsimusele, kuidas Jüri Ratas tema hinnangul eriolukorraga hakkama on saanud, pahvatab Savisaar: «Ärge mind kiusake Jüri Ratasega, heldekene!» Ta leiab, et Keskerakond on muutnud oma positsioone ning see ei ole enam see partei, kes ta oli. Kas see on tingitud liidrite muutusest? «Jah, ka liidrite muutusest, aga peale selle hoolimatusest inimeste vastu,» kostab Savisaar.

Kuid hoolimata sellest, et EKREt tümitatakse, arvab Savisaar, et EKREst oli asja. «Praegu ma ei ole enam sada protsenti nii kindel,» nendib ta ja lisab selgituseks, et EKRE on endale mitmed pallid sisse lasknud: «Ma ütleks ministrite valik, mitte muudatused – neil oli üsna köögasid seal ministrikohtade peal,» rääkis Eesti poliitika suurkuju oma juubeli eel Arterile.

Pikka intervjuud Edgar Savisaarega saate lugeda juba homsest Arterist.

***

Veel räägib selle nädala Arteris finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler, mis imevägi ajab teda varahommikuti välja kodukandi linde pildistama.

Arter tegi proovisõidutiiru Tallinna lahel Premium Boats’i esitluspaadiga Nordkapp Gran Coupe 905. See merekindel külma ilma kalapaat sobib hästi selleks, et minna perega rannalähedasele merematkale.

Mis saab siis, kui maalikunst ja moekunst löövad käed? Moekunstnik Lilli Jahilo tõi oma kleidiloomingule Adamson-Ericu surematud tööd. Nimelt valmis tal Eesti kunstimuuseumi 100. aastapäevaks ja moemaja 10. sünnipäevaks kollektsioon, milles ärkasid ellu legendaarse Eesti kunstniku maalid, keraamika ja joonistused.

Söögi-joogi leheküljel aitab toidublogija Britt Paju meelde tuletada, kuidas valmistada viljaaia esimesest suvekuulutajast rabarberist saiavormi ja mannavahtu. Siiski, mõlemad vana kooli magusroad on tema käe all saanud pisut uudsema rüü.

Kultuuri- ja arvamuslisa AK aga küsib lastekaitsepäeva eel, kelleks saab sel aastal kooliteed alustav laps, arutleb, kuidas karantiinita edasi elada ja võtab fookusesse 90-aastase Clint Eastwoodi.

Kõigest sellest ja veel paljust muust saate lugeda laupäevasest Arterist ja AK-st.

Seotud lood
26.10.2020 27.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto