Sisukord
Merendus
Tänane leht
30.05.2020
Eesti Tavatu aja eksam kulges tavapäraselt Eesti lühiuudised (1) Väike langus juhatab sisse suure kukkumise (1) Lühimajutus on omanikule kerge tulu, naabritele põrgu (6) Majandus Apple on taas kõige väärtuslikum ettevõte Börsifirmade tulemused – torm tõuseb (1) Välismaa Rassismivastased rahutused levivad üle Ühendriikide (11) Välismaa lühiuudised Hiina kuulutas Hongkongi autonoomiale surmaotsuse (2) Arvamus Dr von der Leyeni raviplaan (2) Bolti uus verstapost Trump sattus Twitteri-sõtta Ajakirjanduse päästetiim (1) Henri Zeigo: kui 2+2 hakkab rahakotile (1) Juhtkiri: asi polegi ju üldse maasikates (29) Sport Tänak paneb autospordiliidu rallile õla alla, võistluse nimisponsoriks saab DirtFish (1) Vangivalvuri vangistus ehk põgenemine Aafrikast Video ⟩ Koroonaigavus ajas eestlanna kõiki Tartu tänavaid läbima Henry Lääne kolumn. 55 sendiga Juventuse nanoosanikuks Merendus Teistmoodi purjesuvi – rohkem merd ja vähem pidu Merenduse lühiuudised Tallinn Lühimajutus on omanikule kerge tulu, naabritele põrgu (6) AK Clint Eastwood – 90 (2) Kriitik soovitab: neid Eastwoodi filme vaata tema sünnipäeval Aune Valk, Raul Eamets: kelleks saab sel sügisel kooliteed alustav laps? (1) Vahur Laiapea: Haamerite lapsed (2) Jelena Skulskaja: kuidas siis nüüd ilma karantiinita edasi elada? Peeter Espak: vanade sumerlaste vabadussõda (4) EKI keelekool: e-elust E-Eestis (1) Video ⟩ Kunst sinu ümber. Uku Sepsivart – skulptor, kes töötab koos loomadega «See on iga kirjaniku kohutav saatus, et igaüks võib teda uurida» Vikerkaar loeb. Halastamatult lihtne elu Praht, linn ja filmirežissöör ehk Rainer Werner Fassbinder 75 Juurikas. Oh maasikas, magus mari! Juurikas. Lennuliiklus Universumis on taastumas (1) Arter Edgar Savisaar: Ärge mind kiusake Jüri Ratasega, heldekene! (19) Pandeemia lõi uue maailma. Milline see on? (6) «Sa ei saa ju lindudele öelda: poisid, tehke seda liigutust nüüd uuesti!» (1) Justin Petrone kolumn: Heidi ja Klaus Pekid põlema, nii et tulejutt taga! (9) Privaatsete mullide fotopäevik maailma veerelt Rabarberiga retrolainel: saiavorm ja mannavaht Säästlik perepaat sportliku matkapaadi maski taga Õli, tušš ja portselan - kas neist saab kleite teha? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Teistmoodi purjesuvi – rohkem merd ja vähem pidu

2 min lugemist
Pilt 62. Muhu väina regatilt Pärnu jahtklubist, tänavu võib juhtuda, et lava pööratakse mere poole ja kontserti saab jälgida paadist. FOTO: Mailiis Ollino

Piirangute tähe all alanud navigatsioonihooaeg ning ebamäärasus reisimisvõimaluste ja ürituste korraldamise suhtes on kogu maailma purjetajate plaanid segi löönud, ära jäävad pea kõik rahvusvahelised tiitlivõistlused. Sel nädalal saabus kauaoodatud kinnitus, et Eesti purjetamise suursündmus Muhu väina regatt siiski toimub. 63 aasta jooksul pole võistlus kordagi ära jäänud, kuid see korraldatakse tänavu teistmoodi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Üks regati korraldajatest, Kalevi Jahtklubi ülem Lauri Kurvits ütles, et praeguse teadmisega on reegliteks 2+2 ja kuni tuhat külastajat, mis tähendab, et rahvarohke kaldaprogramm ja traditsioonilised ühisõhtusöögid jäävad ära. Terviseturvalisuse tagamiseks tuli muuta ka marsruuti, tänavune regatt kulgeb Pärnust läbi Kärdla Kakumäele ning sealt Piritale.

«Valisime suured sadamad, kus on arstide soovitustest kinni pidamiseks vajalik ruum ja infrastruktuur olemas ning kus saab ka laevad nii seisma panna, et omavahelisi kontakte oleks vähem,» selgitas Kurvits ning täpsustas, et kui liita kokku ka sadamates sõidetavad lühiradade meremiilid, siis regati kogupikkus plaanitust lühem ei tule.

29.05.2020 01.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto