Sisukord
Majandus
Tänane leht
30.05.2020
Eesti Tavatu aja eksam kulges tavapäraselt Eesti lühiuudised (1) Väike langus juhatab sisse suure kukkumise (1) Lühimajutus on omanikule kerge tulu, naabritele põrgu (6) Majandus Apple on taas kõige väärtuslikum ettevõte Börsifirmade tulemused – torm tõuseb (1) Välismaa Rassismivastased rahutused levivad üle Ühendriikide (11) Välismaa lühiuudised Hiina kuulutas Hongkongi autonoomiale surmaotsuse (2) Arvamus Dr von der Leyeni raviplaan (2) Bolti uus verstapost Trump sattus Twitteri-sõtta Ajakirjanduse päästetiim (1) Henri Zeigo: kui 2+2 hakkab rahakotile (1) Juhtkiri: asi polegi ju üldse maasikates (29) Sport Tänak paneb autospordiliidu rallile õla alla, võistluse nimisponsoriks saab DirtFish (1) Vangivalvuri vangistus ehk põgenemine Aafrikast Video ⟩ Koroonaigavus ajas eestlanna kõiki Tartu tänavaid läbima Henry Lääne kolumn. 55 sendiga Juventuse nanoosanikuks Merendus Teistmoodi purjesuvi – rohkem merd ja vähem pidu Merenduse lühiuudised Tallinn Lühimajutus on omanikule kerge tulu, naabritele põrgu (6) AK Clint Eastwood – 90 (2) Kriitik soovitab: neid Eastwoodi filme vaata tema sünnipäeval Aune Valk, Raul Eamets: kelleks saab sel sügisel kooliteed alustav laps? (1) Vahur Laiapea: Haamerite lapsed (2) Jelena Skulskaja: kuidas siis nüüd ilma karantiinita edasi elada? Peeter Espak: vanade sumerlaste vabadussõda (4) EKI keelekool: e-elust E-Eestis (1) Video ⟩ Kunst sinu ümber. Uku Sepsivart – skulptor, kes töötab koos loomadega «See on iga kirjaniku kohutav saatus, et igaüks võib teda uurida» Vikerkaar loeb. Halastamatult lihtne elu Praht, linn ja filmirežissöör ehk Rainer Werner Fassbinder 75 Juurikas. Oh maasikas, magus mari! Juurikas. Lennuliiklus Universumis on taastumas (1) Arter Edgar Savisaar: Ärge mind kiusake Jüri Ratasega, heldekene! (19) Pandeemia lõi uue maailma. Milline see on? (6) «Sa ei saa ju lindudele öelda: poisid, tehke seda liigutust nüüd uuesti!» (1) Justin Petrone kolumn: Heidi ja Klaus Pekid põlema, nii et tulejutt taga! (9) Privaatsete mullide fotopäevik maailma veerelt Rabarberiga retrolainel: saiavorm ja mannavaht Säästlik perepaat sportliku matkapaadi maski taga Õli, tušš ja portselan - kas neist saab kleite teha? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Börsifirmade tulemused – torm tõuseb

3 min lugemist
  • Esimeses kvartalis said kahjumit pooled Eesti börsiettevõtted.
  • Kõige paremad tulemused olid Harju Elektril.
  • Kõige enam mõjutab koroonakriis Tallinki, kes on palunud riigilt abi.
Börsiettevõtted 2020 mais FOTO: Pm

Eesti majandus kahanes selle aasta esimeses kvartalis 0,7 protsenti, mis ühest küljest oli üsna väike, aga kui arvestada, et 11 nädalal tollest kvartalist käis normaalne majandustegevus ja vaid kolmel ja poolel nädalal oli eriolukord, siis tundub pilt mõnevõrra kurvem olevat.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Palju tõsisemat pilti näitasid börsiettevõtete esimese kvartali tulemused. Tallinna börsi põhinimekirja 14 ettevõttest seitse ehk pool kandis kahjumit, neist üks, moerõivaste müüja Baltika läks saneerimisele.

Põhinimekirjas on küll 15 ettevõtet, aga naistepesu tootja Silvano FG polnud eile pärastlõunaks veel esimese kvartali majandusaruannet esitanud. Silvanol on olnud kombeks (vähemalt viimastes kvartalites) avaldada majandustulemused reedeti mõni minut enne südaööd, mis tähendab, et tõenäiliselt avaldas ettevõte oma tulemused enam-vähem samal ajal, kui see artikkel veebis ilmus.

29.05.2020 01.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto