L, 23.09.2023

Dr von der Leyeni raviplaan

Evelyn Kaldoja
, välisuudistetoimetuse juhataja
Facebook
Comments 2
«Kriis, millega me toime tulema peame, on tohutu,» tunnistas von der Leyen eelmisel kolmapäeval oma raviplaani ehk aastate 2021–2027 ELi eelarvekava ning taaskäivitusfondi europarlamendis tutvustades.
«Kriis, millega me toime tulema peame, on tohutu,» tunnistas von der Leyen eelmisel kolmapäeval oma raviplaani ehk aastate 2021–2027 ELi eelarvekava ning taaskäivitusfondi europarlamendis tutvustades. Foto: Artur Kuus

Selles, et naistearstiks õppinud Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen peab nüüd vastutama 27 koroonapatsiendi turgutamise eest, pole tänavukevadises kontekstis midagi erilist. Kirjeldused Itaalia ja Hispaania rängimalt pihta saanud viirusekolletest räägivad ka anestesioloogidest ja pediaatritest, kes võtsid ülekoormatud kopsuspetsialistide kõrval enda hoolde koroonahaigete palateid.

Nagu haigestunud inimesi, tabas see diagnoos ka ELi riike erinevas raskusastmes. Samuti esineb von der Leyeni patsientidel mitmesuguseid varasemaid probleeme, nad on ravile saabunud erinevatest sotsiaal-majanduslikest keskkondadest ja kõik ei ole valmis tohtri soovitusi järgima.

Praegu on kõige hullemas seisus kriisi algusest peale end karastamise teel arstida otsustanud Rootsi, kus ka ligi kolm kuud hiljem võib täheldada vaid epidemioloogilisele kliimale ebasobivalt valitud käitumise halbu tagajärgi, mitte kõikevõitvat resistentsust.

Facebook
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles