Dr von der Leyeni raviplaan

«Kriis, millega me toime tulema peame, on tohutu,» tunnistas von der Leyen eelmisel kolmapäeval oma raviplaani ehk aastate 2021–2027 ELi eelarvekava ning taaskäivitusfondi europarlamendis tutvustades. FOTO: Artur Kuus

Selles, et naistearstiks õppinud Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen peab nüüd vastutama 27 koroonapatsiendi turgutamise eest, pole tänavukevadises kontekstis midagi erilist. Kirjeldused Itaalia ja Hispaania rängimalt pihta saanud viirusekolletest räägivad ka anestesioloogidest ja pediaatritest, kes võtsid ülekoormatud kopsuspetsialistide kõrval enda hoolde koroonahaigete palateid.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nagu haigestunud inimesi, tabas see diagnoos ka ELi riike erinevas raskusastmes. Samuti esineb von der Leyeni patsientidel mitmesuguseid varasemaid probleeme, nad on ravile saabunud erinevatest sotsiaal-majanduslikest keskkondadest ja kõik ei ole valmis tohtri soovitusi järgima.

Praegu on kõige hullemas seisus kriisi algusest peale end karastamise teel arstida otsustanud Rootsi, kus ka ligi kolm kuud hiljem võib täheldada vaid epidemioloogilisele kliimale ebasobivalt valitud käitumise halbu tagajärgi, mitte kõikevõitvat resistentsust.

29.05.2020 01.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto