Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
01.06.2020
Eesti Eesti lühiuudised Suur intervjuu ⟩ Kriis tõi esile selle, mis niigi olemas oli (29) Graafikud ⟩ Erakonnad elavad võlast võlga (4) Tänasest tohib jälle igasuguseid asju teha (7) Majandus Estraveli juht: jõudsime ajaloolisse äärmusesse Majanduse lühiuudised Majandusnäitajad viitavad, et enne paranemist läheb hullemaks Kütusefirmad tõstsid vaikselt bensiini hinda Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ Lätil oli pandeemias Eestist rohkem õnne (10) PÕHJALA VAADE ⟩ Kas Rootsi ja Taani muutusid ihneks? Välismaa lühiuudised USAs vahistati üle tuhande protestija (1) Arvamus Juhtkiri: oleme roherongile hilinemas (4) Herman Kelomees: debatiduellid ja -duetid VÄITLUS ⟩ Kas von der Leyeni plaan on Eesti suhtes õiglane? (44) Marge Tänava: klassiruum hirmutab noori (3) Loretta Kruusimäe: oma kodu või hooldekodu? (3) Sergei Metlev: muuseum õilistab Kultuur «Novell on varmas tabama ja jäädvustama ka ajavaimu pisimaid virvendusi» Eesti novellikunsti visiitkaart Sport Reportaaž ⟩ Rattaproff Norman Vahtra päästis Postimehe ajakirjaniku Spordi lühiuudised Suvine korvpallihooaeg algas efektselt Tartu Kudemisrändel latikas meelitab Emajõe kaldad kalastusturiste täis (1) Eili Arula: andke aega amortiseeruda Mari-Liis Pintson: üks õhupall koroonaaja tõelistele kangelastele Tartu lühiuudised Linnapea: kriisi mõju linnaeelarvele pole ränk, vaid mõõdukas Tammeka naiskond võttis meistriliigas vastu kaotuse Jaani kiriku terrakotade read täienesid paarikümne kujuga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Linnapea: kriisi mõju linnaeelarvele pole ränk, vaid mõõdukas

5 min lugemist
Tartu linnapea Urmas Klaas peab lähinädalatel astuma volikogus kõnepulti ja jagama selgitusi kahaneva linnaeelarve kohta. FOTO: Sille Annuk

Tartu linnapea Urmas Klaas (RE) tõdes, et lisaeelarve kärped on püütud teha selliselt, et tartlane neid otseselt ei tunneta, peale selle, et jäävad ära traditsioonilised üritused nagu hansapäevad, toidu- ja veinifestival. Et kriis raisku ei läheks, tegeleb linnavalitsus avalike teenuste hindamisega.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Millest praegune lisaeelarve ja tulude kahanemine tartlastele kõneleb? Tulud –10 miljonit, investeeringud –4 miljonit eurot.

Eelkõige kõneleb lisaeelarve sellest, et ajaloos esimest korda on ühiskond silmitsi olukorraga, kus üks nakkav viirus on võimeline kaasa tooma tohutu majandusliku kahju. Üha tõenäolisemaks muutub oht, et koroonaviirus viib langusse kogu globaalse majanduse tervikuna. Viiruse laastav mõju ei jäta loomulikult puutumata ka Tartu majandust ja selle kaudu eelarvet. Kuna nõudlus ja pakkumine on vähenenud, kaasneb paratamatul tööhõive langus. See toob kaasa linna maksutulude vähenemise, mille tõttu on teatav kulude, sealhulgas investeeringute kärpimine möödapääsmatu.

30.05.2020 02.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto