R, 27.01.2023

Tammeka naiskond võttis meistriliigas vastu kaotuse

Lenel Karu
Tammeka naiskond võttis meistriliigas vastu kaotuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Laupäeval kohtus Tartu Tammeka naiskond (sinistes särkides) kodusel Sepa jalgpallistaadionil meistriliiga avavoorus Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskonnaga, kellele jäädi alla 0:2.
Laupäeval kohtus Tartu Tammeka naiskond (sinistes särkides) kodusel Sepa jalgpallistaadionil meistriliiga avavoorus Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskonnaga, kellele jäädi alla 0:2. Foto: Sille Annuk

Jalgpalli naiste meistriliigale tegi sarnaselt teiste võistlustega tänavu ootamatu pausi riigis kehtestatud eriolukord, mistõttu algasid esimesed mängud alles lõppenud nädalavahetusel.

Laupäeval võttis Tartu Tammeka naiskond Sepa jalgpallistaadionil vastu Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskonna, kes alistas tartlannad 2:0.

Kohtumine oli kestnud vaid kümme minutit, kui külaliste poolelt lõi Gerli Israel palli Tammeka väravasse ning viis Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskonna juhtima. Esimese poolaja lõpuks oli seis endiselt 0:1 Tammeka kahjuks ning vastaste üle ei suudetud võimu näidata.

Teisel poolajal tartlannadel paremini ei läinud ning 75. minutil lõi palli Tammeka väravasse Kateriin Kuusk.

Närvid vedasid alt

Tammeka naiskonna peatreeneri Sirje Roopsi sõnul andsid esimesel kohtumisel tunda mängijate närvid.

«Esimene poolaeg oli natuke rabe, tüdrukud pabistasid ja nõudsid endalt liiga palju,» ütles Roops.

Ta lisas, et mängijad võitlesid lõpuni ning teine poolaeg oli tunduvalt parem. «Palju aitasid mängupilti parandada koosseisu vahetused. Kaotusega me muidugi rahule ei jää, aga nüüd saab teha rohkem mängupraktikat ja vigadest õppida,» rääkis peatreener.

Oma esimese ametliku mängu meistriliigas kaptenina tegi laupäeval kaasa Renate-Ly Mehevets. Tema sõnul ei maksa tulemuse üle kurta, vaid tulevikus tuleb paremini mängida.

«Ma ei hakka vabandusi otsima, tingimused olid ju kõigil samad,» ütles Mehevets. «Vaimselt jäi meil midagi puudu ja Viljandi kasutas neid eksimusi ära.»

Esimene poolaeg oli natuke rabe, tüdrukud pabistasid ja nõudsid endalt liiga palju, ütles Tammeka naiskonna peatreener Sirje Roops.

Enda soorituse kohta lisas ta, et peab ennast kindlasti veel treenima, et tiimi rasketes olukordades aidata.

«Mitte et midagi praegu halvasti oleks, aga see mäng näitas, et on veel palju arenemisruumi. Peaasi, et hooaja lõpuks midagi metallist ikka kaela saaks,» selgitas Mehevets.

Parem kaitsetöö

Peatreener plaanib järgmiseks kohtumiseks JK Tallinna Kaleviga kaitset parandada. «Asi, millega hakkame nüüd vaeva nägema, on pikemate pallide puhastamine ja kaitsetöö. Seevastu rünnakuga jäin ma rahule,» sõnas Roops.

Tänavu ei saa meistriliigas ühtki vastast alahinnata ning üllatusmomente võib tulla mitu, märkis peatreener. Järgmine mäng seisab Tammeka naiskonnal ees 6. juunil, kui Kalevi keskstaadionil kohtutakse JK Tallinna Kaleviga.

Möödunud hooajal jäi Tammeka naiskond meistriliiga tabelis viiendaks. Kahekümnest mängust kaotati kümme, võideti kuus ning jäädi viiki neljal korral. Tänavu loodetakse poodiumile pääseda.

Järgmised mängud

Eriolukorra järel on vaatepilt jalgpallistaadionil muutunud. Tartu Tammeka naiskonna peatreener Sirje Roops (mustas) maski kandma ei pea, küll aga oli sellega laupäeval varustatud nii mõnigi pingil istunud mängija.
Eriolukorra järel on vaatepilt jalgpallistaadionil muutunud. Tartu Tammeka naiskonna peatreener Sirje Roops (mustas) maski kandma ei pea, küll aga oli sellega laupäeval varustatud nii mõnigi pingil istunud mängija. Foto: Sille Annuk

Tammeka naiskonna järgmised mängud meistriliigas

  • 6. juunil Tallinna Kaleviga
  • 13. juunil Tallinna Floraga
  • 20. juunil Nõmme Kaljuga
  • 27. juunil Pärnu Vaprusega
Märksõnad
Tagasi üles