Sisukord
Arvamus
Tänane leht
01.06.2020
Eesti Eesti lühiuudised Suur intervjuu ⟩ Kriis tõi esile selle, mis niigi olemas oli (29) Graafikud ⟩ Erakonnad elavad võlast võlga (4) Tänasest tohib jälle igasuguseid asju teha (7) Majandus Estraveli juht: jõudsime ajaloolisse äärmusesse Majanduse lühiuudised Majandusnäitajad viitavad, et enne paranemist läheb hullemaks Kütusefirmad tõstsid vaikselt bensiini hinda Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ Lätil oli pandeemias Eestist rohkem õnne (10) PÕHJALA VAADE ⟩ Kas Rootsi ja Taani muutusid ihneks? Välismaa lühiuudised USAs vahistati üle tuhande protestija (1) Arvamus Juhtkiri: oleme roherongile hilinemas (4) Herman Kelomees: debatiduellid ja -duetid VÄITLUS ⟩ Kas von der Leyeni plaan on Eesti suhtes õiglane? (44) Marge Tänava: klassiruum hirmutab noori (3) Loretta Kruusimäe: oma kodu või hooldekodu? (3) Sergei Metlev: muuseum õilistab Kultuur «Novell on varmas tabama ja jäädvustama ka ajavaimu pisimaid virvendusi» Eesti novellikunsti visiitkaart Sport Reportaaž ⟩ Rattaproff Norman Vahtra päästis Postimehe ajakirjaniku Spordi lühiuudised Suvine korvpallihooaeg algas efektselt Tartu Kudemisrändel latikas meelitab Emajõe kaldad kalastusturiste täis (1) Eili Arula: andke aega amortiseeruda Mari-Liis Pintson: üks õhupall koroonaaja tõelistele kangelastele Tartu lühiuudised Linnapea: kriisi mõju linnaeelarvele pole ränk, vaid mõõdukas Tammeka naiskond võttis meistriliigas vastu kaotuse Jaani kiriku terrakotade read täienesid paarikümne kujuga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Marge Tänava: klassiruum hirmutab noori

4 min lugemist
  • Noorte seisukohad soovis õpetajana töötada või mitte on väga tasavägised.
  • Vastased kardavad ametis läbikukkumist ja õpilastega kimpu jäämist.
  • Pooldajad loodavad jagada teadmisi ja muuta maailma.
  • Kõrgest palgast olulisem on meeldiv töökeskkond.
Marge Tänava FOTO: Taavi Tänava

Mida arvavad noored õpetajakutsest, kirjutab TÜ haridusinnovatsiooni üliõpilane Marge Tänava.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Koolidel on õpetajaid puudu, eriti eesti keele ja matemaatika õpetajaid. Kõige enam on üldhariduskoolides õpetajaid vanuses 50–59 aastat. Mitmelt poolt kuulen, et noorte vähest huvi õpetajaameti vastu seostatakse selle ameti nigela maine ja madala palgaga. Kätte on jõudmas õppeaasta lõpp, noortel seisab ees erialavalik. Mida noor tegelikult õpetajaametist arvab? Miks ta ei taha õpetajana töötada? Kas ikka ei taha? Ja mis kõige tähtsam – kuidas teha nii, et noor tahaks õpetajaks õppida?

Otsustasin noored appi kutsuda. Tahtsin teada, mis on selle halva maine taga, mis neid õpetajaks ei kutsu, ja kas palk ikkagi on üldse nii suur küsimus, nagu arvatakse. Sain neid kokku 84, vanuses 15–25 aastat. Soovisin selgitada, kas mingid vastused ja seisukohad on populaarsemad kui teised, sest kes ikka oskaks paremini kommenteerida kui noored ise.

Selgus, et seisukohad soovis õpetajana töötada või mitte töötada on väga tasavägised. Ent sellest olulisemaks pidasin vaadata, millised põhjendused on nende taga peidus.

30.05.2020 02.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto