Sisukord
Arvamus
Tänane leht
01.06.2020
Eesti Eesti lühiuudised Suur intervjuu ⟩ Kriis tõi esile selle, mis niigi olemas oli (29) Graafikud ⟩ Erakonnad elavad võlast võlga (4) Tänasest tohib jälle igasuguseid asju teha (7) Majandus Estraveli juht: jõudsime ajaloolisse äärmusesse Majanduse lühiuudised Majandusnäitajad viitavad, et enne paranemist läheb hullemaks Kütusefirmad tõstsid vaikselt bensiini hinda Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ Lätil oli pandeemias Eestist rohkem õnne (10) PÕHJALA VAADE ⟩ Kas Rootsi ja Taani muutusid ihneks? Välismaa lühiuudised USAs vahistati üle tuhande protestija (1) Arvamus Juhtkiri: oleme roherongile hilinemas (4) Herman Kelomees: debatiduellid ja -duetid VÄITLUS ⟩ Kas von der Leyeni plaan on Eesti suhtes õiglane? (44) Marge Tänava: klassiruum hirmutab noori (3) Loretta Kruusimäe: oma kodu või hooldekodu? (3) Sergei Metlev: muuseum õilistab Kultuur «Novell on varmas tabama ja jäädvustama ka ajavaimu pisimaid virvendusi» Eesti novellikunsti visiitkaart Sport Reportaaž ⟩ Rattaproff Norman Vahtra päästis Postimehe ajakirjaniku Spordi lühiuudised Suvine korvpallihooaeg algas efektselt Tartu Kudemisrändel latikas meelitab Emajõe kaldad kalastusturiste täis (1) Eili Arula: andke aega amortiseeruda Mari-Liis Pintson: üks õhupall koroonaaja tõelistele kangelastele Tartu lühiuudised Linnapea: kriisi mõju linnaeelarvele pole ränk, vaid mõõdukas Tammeka naiskond võttis meistriliigas vastu kaotuse Jaani kiriku terrakotade read täienesid paarikümne kujuga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sergei Metlev: muuseum õilistab

2 min lugemist
  • Eriolukorra järgselt vajavad tarbija abi kõik valdkonnad, ka muuseumid.
  • Meelelahutuslikkus pole halb, kui säilib võime professionaalselt töötada.
  • Enamik Eesti muuseume on leidnud oma näo ning tegutseb loovalt.
Sergei Metlev. FOTO: Sander Ilvest

Raske aja lõppedes tasub hinge kosutamiseks käia muuseumides, kirjutab kolumnist Sergei Metlev.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eesti muuseumielu on üks Euroopa põnevamaid. Iga Eesti inimene võiks elu jooksul külastada vähemalt kolmandikku neist, et raamatu- ja koolitarkusele lisanduks kogemus ning pimeduses kompamist oleks vähem.

Mulluse seisuga oli meil 244 muuseumi ja külastusi oli 2653 tuhande elaniku kohta. Tänavu on muuseumikopsudel hapnikupuudus, sest turistidega arvestada ei saa ning paljud plaanid tuleb tühistada. Koroonajärgselt vajavad abi kõik valdkonnad, minagi tarbin teadlikult harjumuspärasest rohkem, kuid siinkohal teen üleskutse teha muuseumide avastusring. See on enesehariv panus (rahvus)kultuuri, mis on kaalukam kui formaalsed truudusvanded.

30.05.2020 02.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto