Sisukord
Eesti
Tänane leht
01.06.2020
Eesti Eesti lühiuudised Suur intervjuu ⟩ Kriis tõi esile selle, mis niigi olemas oli (29) Graafikud ⟩ Erakonnad elavad võlast võlga (4) Tänasest tohib jälle igasuguseid asju teha (7) Majandus Estraveli juht: jõudsime ajaloolisse äärmusesse Majanduse lühiuudised Majandusnäitajad viitavad, et enne paranemist läheb hullemaks Kütusefirmad tõstsid vaikselt bensiini hinda Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ Lätil oli pandeemias Eestist rohkem õnne (10) PÕHJALA VAADE ⟩ Kas Rootsi ja Taani muutusid ihneks? Välismaa lühiuudised USAs vahistati üle tuhande protestija (1) Arvamus Juhtkiri: oleme roherongile hilinemas (4) Herman Kelomees: debatiduellid ja -duetid VÄITLUS ⟩ Kas von der Leyeni plaan on Eesti suhtes õiglane? (44) Marge Tänava: klassiruum hirmutab noori (3) Loretta Kruusimäe: oma kodu või hooldekodu? (3) Sergei Metlev: muuseum õilistab Kultuur «Novell on varmas tabama ja jäädvustama ka ajavaimu pisimaid virvendusi» Eesti novellikunsti visiitkaart Sport Reportaaž ⟩ Rattaproff Norman Vahtra päästis Postimehe ajakirjaniku Spordi lühiuudised Suvine korvpallihooaeg algas efektselt Tartu Kudemisrändel latikas meelitab Emajõe kaldad kalastusturiste täis (1) Eili Arula: andke aega amortiseeruda Mari-Liis Pintson: üks õhupall koroonaaja tõelistele kangelastele Tartu lühiuudised Linnapea: kriisi mõju linnaeelarvele pole ränk, vaid mõõdukas Tammeka naiskond võttis meistriliigas vastu kaotuse Jaani kiriku terrakotade read täienesid paarikümne kujuga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tänasest tohib jälle igasuguseid asju teha

1 min lugemist
Endiselt on oluline korralikult käsi pesta FOTO: Sander Ilvest

Tänasest kaovad mitmed piirangud, kuid endiselt tuleb silmas pidada 2+2-reeglit ning desinfitseerimisnõudeid.

Valitsus kiitis heaks otsuse, millega lubatakse alates 1. juunist Eesti riigipiiri ületada haigustunnusteta inimesel, kes saabub Euroopa Liidu või Schengeni konventsiooni liikmesriigist või Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigist.

Jälle on lubatud avalikud üritused, sealhulgas kinoseansid, etendused, kontserdid, laadad ja festivalid. Ürituse korraldaja peab tagama, et inimesed järgiksid 2+2-reeglit ning võtta oleksid desinfitseerimisvahendid.

Haiglate, hooldekodude, varjupaikade ja turvakodude külastamine on samuti lubatud. Külastaja peab esitama tervisedeklaratsiooni ning kokkusaamine korraldatakse võimalusel väljas või eriruumides. Tänasest on lubatud ka vabas õhus sportida, treenida, korraldada spordi- ja liikumisüritusi, kui osalejate arv ei ületa sadat inimest.

Samuti pääseb taas veekeskustesse, spaadesse ja saunadesse. Teenuse pakkuja peab sealjuures vaatama, et inimesed oleksid hajutatud ning vaid pool ruumi oleks täidetud. Sedasama nõuet peab silmas pidama ka mänguväljakutel, mängutubades, piljardi- ja keeglisaalides ning kaubanduskeskustes.

Lisaks avatakse juuni alguses kasiinod ja mänguautomaatide saalid, neiski võib viibida kuni sada inimest. Nüüd on jälle lubatud huviharidus ja huvitegevus, eeldusel, et korraldaja tagab reeglite järgimise ning siseruumides ei ole inimeste arv üle 50 ja õues üle saja.

12. juunist on lubatud lastelaagrid ning õpilasmalevad, kuid osalejate piir on 300. 2+2-reegel ja kuni saja osaleja piirang kehtib 30. juunini.

Need, kel tuleb olla karantiinis või isolatsioonis, peavad seda täitma nõude lõpuni.

Seotud lood
30.05.2020 02.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto