Sisukord
Arvamus
Tänane leht
01.06.2020
Eesti Eesti lühiuudised Suur intervjuu ⟩ Kriis tõi esile selle, mis niigi olemas oli (29) Graafikud ⟩ Erakonnad elavad võlast võlga (4) Tänasest tohib jälle igasuguseid asju teha (7) Majandus Estraveli juht: jõudsime ajaloolisse äärmusesse Majanduse lühiuudised Majandusnäitajad viitavad, et enne paranemist läheb hullemaks Kütusefirmad tõstsid vaikselt bensiini hinda Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ Lätil oli pandeemias Eestist rohkem õnne (10) PÕHJALA VAADE ⟩ Kas Rootsi ja Taani muutusid ihneks? Välismaa lühiuudised USAs vahistati üle tuhande protestija (1) Arvamus Juhtkiri: oleme roherongile hilinemas (4) Herman Kelomees: debatiduellid ja -duetid VÄITLUS ⟩ Kas von der Leyeni plaan on Eesti suhtes õiglane? (44) Marge Tänava: klassiruum hirmutab noori (3) Loretta Kruusimäe: oma kodu või hooldekodu? (3) Sergei Metlev: muuseum õilistab Kultuur «Novell on varmas tabama ja jäädvustama ka ajavaimu pisimaid virvendusi» Eesti novellikunsti visiitkaart Sport Reportaaž ⟩ Rattaproff Norman Vahtra päästis Postimehe ajakirjaniku Spordi lühiuudised Suvine korvpallihooaeg algas efektselt Tartu Kudemisrändel latikas meelitab Emajõe kaldad kalastusturiste täis (1) Eili Arula: andke aega amortiseeruda Mari-Liis Pintson: üks õhupall koroonaaja tõelistele kangelastele Tartu lühiuudised Linnapea: kriisi mõju linnaeelarvele pole ränk, vaid mõõdukas Tammeka naiskond võttis meistriliigas vastu kaotuse Jaani kiriku terrakotade read täienesid paarikümne kujuga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Loretta Kruusimäe: oma kodu või hooldekodu?

2 min lugemist
Loretta Kruusimäe. FOTO: Madis Veltman

Hooldekodu võib olla kodu, kuid uuteks kriisideks valmistumisel peaks lahendama ruumipuuduse ja lähedastega suhtlemise küsimused, kirjutab sügava liitpuudega noor Loretta Kruusimäe.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Enne koroonakriisi elasin ma umbes kümme kuud hooldekodus. Ma ei saa öelda, et oma kodus oleks parem. Pärast kõrgkooli emaga elades läks raskeks, sest jäin koduseks, aga tema käis ju tööl edasi. Olin päevas keskmiselt kuus tundi üksi, abistaja käis vaid mõni päev, mõni tund nädalas. Peaaegu kunagi ei olnud mu vajadused rahuldatud. Küll ei olnud mu asend mugav, küll oli kõht tühi ja nii ma ootasin tundide kaupa. Ka mu ema ei saanud rahuliku südamega tööl olla.

Hooldekodus ei oota ma tunde, isegi koristajad ulatavad abikäe, kui vaja. Hooldajad viskavad nalja, teinekord kajab kogu hooldekodu naerust.

Olen palju kogenud negatiivset suhtumist hooldekodusse, nagu oleks see vangla ja takistaks elamist. Ei – ma saan väljas käia, kutsuda külalisi, mul oma tuba ning saan ka omaette olla. Mis on üldse «oma kodu»? Ma ju ei teeks ise korteris midagi, ei koristaks, ei teeks süüa. Ma ei saa tunda rõõmu toimetamisest, mida oma kodu pakkuma peaks.

30.05.2020 02.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto