Sisukord
Arvamus
Postimees
02.06.2020
Eesti Eesti lühiuudised Kohtla-Järve riigigümnaasiumil järjekord ukse taga Aller lubab põllumajandusse värsket verd (32) Sotsiaaltöötajad lasid päranduseks saadud metsa linnurahu ajal maha võtta (48) Jalgratturid lubatakse mõnele bussirajale (4) Majandus Majanduse lühiuudised Euroopas levib mure välisinvestorite pärast (13) Sportlandi kauane juht lahkus ametist Välismaa Trump otsib rahutustele vasturohtu (2) Välismaa lühiuudised India ja Myanmari piiriga eraldatud naga hõimud igatsevad ühtset riiki (1) Testitüli lõhkus Rootsi poliitilise üksmeele (1) Arvamus Juhtkiri: nina piima sisse (3) Kommentaar ⟩ Toomas Verrev: aktivistid lähevad liiale (10) Urve Läänemets: tasuta haridust pole olemas (7) Marek Strandberg: avanss Tallinnale Karina Auli: kui aku sai tühjaks Tarmo Pikner: isik või andmed? (1) Kultuur Kultuuri lühiuudised Suurem kui surm Broadway avamise vastu on… publik Sport Karl Jakob Heina positiivne aasta Londoni Arsenalis Spordi lühiuudised Mustanahalised sporditähed on tagajalgel: millal nähakse meid inimeste, mitte ohuna? (26) Tervis «... et saada pruuniks teiseks juuniks»* – kas ikka peaks? Tervise lühiuudised Tartu Tervishoiukõrgkooli tudengid pääsevad laborisse läbi kahe kontrollpunkti Jüri Saar: tornhooned kui kriiside monumendid Lenne Rähn-Kuusik ja Ingrid Sahk: barbaarsus puhkemetsa kallal peatses kultuuripealinnas (8) Rattaringluse kasutajad saavad nüüd osta tunnipileti Kaks pluss kaks reegli tõttu ripub kirves kinode kohal Tartu lühiuudised Uus Põltsamaa lasteaed võib kerkida lauluväljaku asemele (2) Õpilaste raamat pälvis presidendilt tunnustuse Võltsmett on võimatu silma järgi ära tunda (3) Kuidas lapsed laulsid ennast ajalukku Meelelahutus Koomiks Sudoku

Marek Strandberg: avanss Tallinnale

3 min lugemist
  • Tallinn on arvatud Euroopa rohelise pealinna nelja kandidaadi hulka.
  • Praegune süvenev majanduskriis on täpselt paras hetk muutusteks.
  • Muutused ei saa tulla üleöö, kuid plaanid on võimalik käima lükata üsna kohe.
Marek Strandberg. FOTO: Erakogu

Tallinna roheliseks muutmine on võimalik, kirjutab rohelise mõtlemise propageerija Marek Strandberg.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Võimalik tulevik: 2030. aastal on Tallinnas 50 000 – 60 000 elektri- ja vesinikusõidukit. Neile on juba varem loodud eeldused, et neid saaks laadida-tankida. Vesinikku toodavad linnaelanikele kuuluvad energiaühistud, mille asutamist on linn ulatuslikult toetanud.

Bussid-trammid on hübriidsõidukid, mis kasutavad elektrimootorite jaoks nii akudest pärit voolu kui ka kütuselementidesse juhitud vesinikku. Neljal uuel Tallinna lähipiirkonda kulgeval rööbasteel pole kontaktliine. Seal sõidavad vesinikust energiat saavad trammid. Sama toimib ka Rail Balticu rööbastel.

270 kilomeetrit rattateid on ehitatud ja vähemalt 60 000 – 70 000 igapäevast sõitu tehakse just nendel. Aga talvel? Robotid hooldavad neid teid. Lumi ja jää ning puulehed on õigel ajal koristatud. Need on aasta ringi kasutatavad.

Vanalinnas ja südalinnas veetakse kaup kohale kaubajalgrataste või robotsõidukitega. Prügiveokid kulgevad vesinikuküttel.

Maju ehitatakse ja renoveeritakse tehases toodetud paneelide või moodulitega. Nende valmistamseks kasutatakse tekstiilijäätmeid, millele muud kasutust on raske leida.

Tallinnasse on asutatud esimesed suuremad vertikaalkasvuhooned. Need toimivad tulundusühistutena, nagu taastuvenergia- ja vesinikutootmisjaamadki. Neis toimetavad robotid – ei mingit muret hooajaliste saagikorjajatega.

01.06.2020 03.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto