Sisukord
Arvamus
Postimees
02.06.2020
Eesti Eesti lühiuudised Kohtla-Järve riigigümnaasiumil järjekord ukse taga Aller lubab põllumajandusse värsket verd (32) Sotsiaaltöötajad lasid päranduseks saadud metsa linnurahu ajal maha võtta (48) Jalgratturid lubatakse mõnele bussirajale (4) Majandus Majanduse lühiuudised Euroopas levib mure välisinvestorite pärast (13) Sportlandi kauane juht lahkus ametist Välismaa Trump otsib rahutustele vasturohtu (2) Välismaa lühiuudised India ja Myanmari piiriga eraldatud naga hõimud igatsevad ühtset riiki (1) Testitüli lõhkus Rootsi poliitilise üksmeele (1) Arvamus Juhtkiri: nina piima sisse (3) Kommentaar ⟩ Toomas Verrev: aktivistid lähevad liiale (10) Urve Läänemets: tasuta haridust pole olemas (7) Marek Strandberg: avanss Tallinnale Karina Auli: kui aku sai tühjaks Tarmo Pikner: isik või andmed? (1) Kultuur Kultuuri lühiuudised Suurem kui surm Broadway avamise vastu on… publik Sport Karl Jakob Heina positiivne aasta Londoni Arsenalis Spordi lühiuudised Mustanahalised sporditähed on tagajalgel: millal nähakse meid inimeste, mitte ohuna? (26) Tervis «... et saada pruuniks teiseks juuniks»* – kas ikka peaks? Tervise lühiuudised Tartu Tervishoiukõrgkooli tudengid pääsevad laborisse läbi kahe kontrollpunkti Jüri Saar: tornhooned kui kriiside monumendid Lenne Rähn-Kuusik ja Ingrid Sahk: barbaarsus puhkemetsa kallal peatses kultuuripealinnas (8) Rattaringluse kasutajad saavad nüüd osta tunnipileti Kaks pluss kaks reegli tõttu ripub kirves kinode kohal Tartu lühiuudised Uus Põltsamaa lasteaed võib kerkida lauluväljaku asemele (2) Õpilaste raamat pälvis presidendilt tunnustuse Võltsmett on võimatu silma järgi ära tunda (3) Kuidas lapsed laulsid ennast ajalukku Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tarmo Pikner: isik või andmed?

2 min lugemist
  • Oli riike, kes jälgisid mobiilirakendusega nakatunute liikumist ja see töötas.
  • Kõige suuremad salastajad on just kõige liberaalsemad liberaalid ja globalistid.
  • Nakatunuid teades saame neid abistada ja vajadusel eemale hoiduda.
Tarmo Pikner. FOTO: ERIK PROZES/PM/SCANPIX BALTICS

Kas isikukaitseandmete kaitse abil kaitseme isikut või andmeid, küsib kolumnist Tarmo Pikner.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Koroonasõda ei jõudnud veel lõppeda, kui algas maasikasõda. Loodan väga, et kui sõjad kord läbi saavad, hakatakse jälle riiki ehitama. Mõelge ise: apteegireform, mis koroonakriisi varju jäi, tuleks uuesti reformimisele saata, sest see, mida reformiti, läks veelgi hullemaks. Või haldusreform – Pärnu linn hõlmab suure osa Lääne-Eestist, aga Kuressaare linna (saanud linnaõigused 1563. a) pole üldse olemas, on vaid administratsioonita vallasisene asula.

Mina alustaksin aga teemaga, mille üldnimetus on isikuandmete kaitse. Selles totras teemas joosti koroonakriisi ajal pidevalt peaga vastu seina, kui kaitsti inimeste asemel müstilisi andmeid. Olen kindel, et mõnigi suri, kuna maailmakuulsas e-riigis ei soovitud/tahetud/lubatud välja töötada mobiilirakendust, et kindlaks teha, kus nakatunud liiguvad. Mitte keegi peale haige ja tema raviarsti ei tohtivat teada, kes ja kus on pandeemia levitaja. See on absurd! Sealjuures oli riike, kes jälgisid mobiilirakendusega nakatunute liikumist ja see töötas. Nüüd siis, kui koroonakriis on läbi, hakatakse välja töötama äppi, mille võib vabatahtlikult alla laadida ja lasta umbmääraselt enda liikumist jälgida – naljanumber! Kas ka nakatume viirusega vabatahtlikult?

01.06.2020 03.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto