Kohtla-Järve riigigümnaasiumil järjekord ukse taga

Kohtla-Järve riigigümnaasiumi abituriendid Orina Jakovleva ja Juri Kostjukovski on särav paar, kes sai kokku peagi pärast Juri Ukrainast Ida-Virumaale saabumist. Nad on oma uue kooli suured fännid. FOTO: Teet Korsten

Veel mullu varakevadel Kohtla-Järvel koolisõja lõppu ei paistnud, nüüd aga lõpetab esimene lend ja eestikeelses riigigümnaasiumis õppida soovijaid on rohkem kui kohti.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kohtla-Järve riigigümnaasiumi esimene lend lõpetab 19. juunil. Esimese õppeaastaga lahkus sealt 14 protsenti sügisel alustanutest, ent esimest korda Kohtla-Järve ajaloos on sügisel gümnaasiumi soovijaid rohkem, kui vastu võetakse. Direktor Hendrik Agur püüab gümnaasiumi koolide eliidi sekka vedada.

Mullu 1. septembril alustanud gümnaasiumi sünnivalud pälvisid tähelepanu kaugelt üle Ida-Virumaa piiride. Riigigümnaasiumi kavandati kahesüsteemsena, nii et muist õpib eesti keeles, aga teine, suurem osa 60 protsenti õppekavast eesti keeles ja 40 protsenti vene keeles. Seega oli põhjust karta, et eestikeelne ja -meelne gümnaasium kaob Kohtla-Järvelt sootuks – iroonilisel kombel riigigümnaasiumi sünniga. Kohalikud inimesed tõusid barrikaadidele, sest nähti venestumise ohtu.

01.06.2020 03.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto