Sisukord
Arvamus
Tänane leht
03.06.2020
Eesti Eriolukord tõi kohtusse rohkelt laste hooldusõiguse vaidlusi Kopli lahte eksinud delfiinid ei pruugi osata lahkuda Eesti lühiuudised Eesti koroona-uuring: piirangute leevendamine ei toonud haigestumiste kasvu (6) Riik sunnib vahetama tähtsamad investeeringud vähemoluliste vastu (5) Majandus Silikaatkividest ehitamine teeb comeback’i (1) Majanduse lühiuudised Ärinaist süüdistatakse ulatuslikus rahapesus (2) Välismaa Balti välisministrid tõid Poola kolleegi oma mulli (1) Itaalia tähistas koroonakriisi ajal vabariigi päeva Vene firma nõuab Le Peni parteilt võlga tagasi Välismaa lühiuudised Kohalik vaade ⟩ Ungarit kummitab sajandivanune trauma (3) Kommentaar ⟩ Vene omavalitsuste liitmine lahustab rahvusi (3) Arvamus Juhtkiri: liivlaste testament leitud! (3) Marti Aavik: keda politseinik tulistab? (9) Toomas Koobas, Margus Maasing: digiriigi varjus pool (11) Edward Lucas: pandeemia mõjutas geopoliitilist maailmapilti (2) Karmo Tüür: Vene alternatiiv Rail Balticule (7) Martin Küüsmaa: Noored peaks kohustuslikku pensionisammast tuliselt toetama (17) Kultuur Taavi Eelmaa: välgu kodustamine on keeruline protseduur Kultuuri lühiuudised Eestist võib saada suurtuuride must auk (11) Prügimägi, lageraie ja ihukaitsega ninasarvik Sport Umbraško jätkab Tarva peatreenerina Videod ⟩ «E-ralli on ülekaalulisele parem rasvapõletustrenn kui jooksmine.» Tartu Heljo Pikhof: töötushüvitis ei tohi meest narrida Erkki Bahovski: naised, maasikad ootavad teid! (3) Laenutõukerattad tõid linna nii elevust kui ka segadust Marja tänav Supilinnas saab kõnnitee Tartu lühiuudised Ülikooli tänava suur remont valmib plaanitust ligi kaks kuud varem Lastelaulupeo suure juubeli aasta avamine lõppes kunstilise juhi õnnitlemisega Viis vabatahtlikku koristasid Aardla poldrilt üle kahe tonni prügi Ambitsioonika jalgrattatiimi eestvedaja Rene Mandri sõnul seisavad sõitjad suurte valikute ristteel Värvirõõmsas Pallases on ka must ja valge tuba Heidi Iivari asub Soome kultuuriveduriks Tartus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Marti Aavik: keda politseinik tulistab?

2 min lugemist
  • Uuringud näitavad et USA politsei jõukasutus pole olemuslikult rassistlik
  • Üldiselt näitab raskete kuritegude arv Ühendriikides langustendentsi
  • Ometi tehakse väheste üksikjuhtumite põhjal suuri üldistusi
Marti Aavik FOTO: Postimees FOTO: Postimees

Siit Põhja-Euroopast on üpris kummaline jälgida USA rahutusi, mis järgnesid George Floydi surmale 25. mail ja koledatele videotele politseiniku põlvest tema kaelal.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Suurim erinevus Euroopast vaatab vastu võrdlustest, kui palju üldse politseinikud relva relva välja tõmbavad ja sellest tulistavad. Näiteks brittide viimaste aastate juhtumid on peaaegu kõik meiegi uudistest läbi käinud. Tegemist on ühe käe sõrmedel üles loetavate sündmustega aasta kohta ja me teame neist seetõttu, et suur jagu mahalastutest on olnud inimesi rünnanud (islami)terroristid. Ka Saksamaa ja Prantsusmaa mõnekümnest juhtumist aastas on paljud seotud terroristidega.

Teises äärmuses on nii tapmiste suhtarvu kui ka politsei poolt maha lastute edetabeli tipus troonivad Kesk-Ameerika riigid.

02.06.2020 04.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto