Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
03.06.2020
Eesti Eriolukord tõi kohtusse rohkelt laste hooldusõiguse vaidlusi Kopli lahte eksinud delfiinid ei pruugi osata lahkuda Eesti lühiuudised Eesti koroona-uuring: piirangute leevendamine ei toonud haigestumiste kasvu (6) Riik sunnib vahetama tähtsamad investeeringud vähemoluliste vastu (5) Majandus Silikaatkividest ehitamine teeb comeback’i (1) Majanduse lühiuudised Ärinaist süüdistatakse ulatuslikus rahapesus (2) Välismaa Balti välisministrid tõid Poola kolleegi oma mulli (1) Itaalia tähistas koroonakriisi ajal vabariigi päeva Vene firma nõuab Le Peni parteilt võlga tagasi Välismaa lühiuudised Kohalik vaade ⟩ Ungarit kummitab sajandivanune trauma (3) Kommentaar ⟩ Vene omavalitsuste liitmine lahustab rahvusi (3) Arvamus Juhtkiri: liivlaste testament leitud! (3) Marti Aavik: keda politseinik tulistab? (9) Toomas Koobas, Margus Maasing: digiriigi varjus pool (11) Edward Lucas: pandeemia mõjutas geopoliitilist maailmapilti (2) Karmo Tüür: Vene alternatiiv Rail Balticule (7) Martin Küüsmaa: Noored peaks kohustuslikku pensionisammast tuliselt toetama (17) Kultuur Taavi Eelmaa: välgu kodustamine on keeruline protseduur Kultuuri lühiuudised Eestist võib saada suurtuuride must auk (11) Prügimägi, lageraie ja ihukaitsega ninasarvik Sport Umbraško jätkab Tarva peatreenerina Videod ⟩ «E-ralli on ülekaalulisele parem rasvapõletustrenn kui jooksmine.» Tartu Heljo Pikhof: töötushüvitis ei tohi meest narrida Erkki Bahovski: naised, maasikad ootavad teid! (3) Laenutõukerattad tõid linna nii elevust kui ka segadust Marja tänav Supilinnas saab kõnnitee Tartu lühiuudised Ülikooli tänava suur remont valmib plaanitust ligi kaks kuud varem Lastelaulupeo suure juubeli aasta avamine lõppes kunstilise juhi õnnitlemisega Viis vabatahtlikku koristasid Aardla poldrilt üle kahe tonni prügi Ambitsioonika jalgrattatiimi eestvedaja Rene Mandri sõnul seisavad sõitjad suurte valikute ristteel Värvirõõmsas Pallases on ka must ja valge tuba Heidi Iivari asub Soome kultuuriveduriks Tartus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Värvirõõmsas Pallases on ka must ja valge tuba

2 min lugemist
Hotell Pallas avas kunagises Tartu teenindusmajas uksed 1999. aastal. FOTO: Kristjan Teedema

Südalinnas Riia tänava ääres kõrguv Pallase hotell läks jaanuaris remonti, selge siht oli silme ees, et maamessiks peab valmis olema. Maamess jäi koroonakevade tõttu suisa ära, aga hotell on nüüd niipalju valmis, et kümmekond päeva tagasi tegi uksed lahti ja 62 värskendatud numbritoast 12 olid esmaspäeval ka välja antud.

«See on ikka väga kasin. Päevad ei ole vennad, 12 on hetke tipp,» nentis hotellide Pallas, London ja Sophia juhataja Verni Loodmaa.

Jõulisemad toonid

Võib ju olla, et praeguste teadmiste valguses oleks hotelli remont edasi lükatud, aga rõõm äratehtust on siiski, sest ülesanne polnud kerge.

Tubade värvigamma võimaldab vabade tubade olemasolu korral valida endale sobivat värvitooni.

«Pallas avas uksed ju 1999. aastal ja sai sisekujunduse eest sisearhitektide liidu aastapreemia, selle kallale minna oli paras väljakutse,» selgitas Loodmaa. «Tulemus on see, et maalingud koridorides, sviitides ja superior-tubades on uuendatud, korda tehtud. Standardtoad on saanud uue lähenemise. Vabameelset värvikäsitlust on suhteliselt palju. Võrreldes varasemaga on toonid ka agressiivsemad, jõulisemad.»

Sisearhitekt Ville Lausmäe on kandvat mõtet kirjeldanud järgmiselt: «Pallase hotelli viimase värskenduse kandvaks ideeks oli tuua hotellile omane kunstipärane ja vabam kujunduskeel kõikidesse numbritubadesse. Tavatubades on olulisel kohal igas toas paiknev pilt ning tuba oma julgemas värvigammas on loodud seda võimendama. Tubades on sellest mõttest lähtuvalt viimistletud värviliselt ning sarnases tonaalsuses nii põrandad, seinad kui laed. Igas toas on pilt aga asetatud valgele, paspartuuna toimivale pinnale. Lisaks üldisele ühtsele värvigammale on toodud sisse ka kontrastne toon detailide ilmestamiseks ning põhitooni esile toomiseks.»

Vaade numbrituppa. FOTO: Kristjan Teedema
Vaade numbrituppa. FOTO: Kristjan Teedema
Raamatukogu kolmanda korruse liftihallis. FOTO: Kristjan Teedema
Vaade kordiori. FOTO: Kristjan Teedema
Hotellijuht Verni Loodmaa tõdes, et hotelli palju kiitust pälvinud sisekujunduse kallale minek oli paras väljakutse. 6 x kristjan teedema FOTO: Kristjan Teedema
Fuajee. FOTO: Kristjan Teedema
Must tuba. FOTO: Kristjan Teedema
Vaade ajalukku. FOTO: Kristjan Teedema
Ado Vabbe futuristlikus stiilis maalitud teosest «Arlekiin» inspireeritud sviit. 8 x kristjan teedema FOTO: Kristjan Teedema
Ado Vabbe futuristlikus stiilis maalitud teosest «Arlekiin» inspireeritud sviit. FOTO: Kristjan Teedema

Kunst inspireerib

Nõnda saab klient kogeda ebatavalist värvi toas tekkivat ruumimõju. Tubade värvigamma võimaldab vabade tubade olemasolu korral valida endale sobiv värvitoon, korduval külastusel viibida teistsuguses toas ning üleüldse saada unikaalsemat kogemust igas mõttes. Korrustel on peidus ka must ja valge tuba.

Sviitides on peamiseks elemendiks endiselt kunstiteosest inspireeritud seina- ja laemaalingud. Näiteks on üks sviit inspireeritud Ado Vabbe futuristlikus stiilis teosest «Arlekiin».

Seotud lood
02.06.2020 04.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto