Sisukord
Majandus
Tänane leht
03.06.2020
Eesti Eriolukord tõi kohtusse rohkelt laste hooldusõiguse vaidlusi Kopli lahte eksinud delfiinid ei pruugi osata lahkuda Eesti lühiuudised Eesti koroona-uuring: piirangute leevendamine ei toonud haigestumiste kasvu (6) Riik sunnib vahetama tähtsamad investeeringud vähemoluliste vastu (5) Majandus Silikaatkividest ehitamine teeb comeback’i (1) Majanduse lühiuudised Ärinaist süüdistatakse ulatuslikus rahapesus (2) Välismaa Balti välisministrid tõid Poola kolleegi oma mulli (1) Itaalia tähistas koroonakriisi ajal vabariigi päeva Vene firma nõuab Le Peni parteilt võlga tagasi Välismaa lühiuudised Kohalik vaade ⟩ Ungarit kummitab sajandivanune trauma (3) Kommentaar ⟩ Vene omavalitsuste liitmine lahustab rahvusi (3) Arvamus Juhtkiri: liivlaste testament leitud! (3) Marti Aavik: keda politseinik tulistab? (9) Toomas Koobas, Margus Maasing: digiriigi varjus pool (11) Edward Lucas: pandeemia mõjutas geopoliitilist maailmapilti (2) Karmo Tüür: Vene alternatiiv Rail Balticule (7) Martin Küüsmaa: Noored peaks kohustuslikku pensionisammast tuliselt toetama (17) Kultuur Taavi Eelmaa: välgu kodustamine on keeruline protseduur Kultuuri lühiuudised Eestist võib saada suurtuuride must auk (11) Prügimägi, lageraie ja ihukaitsega ninasarvik Sport Umbraško jätkab Tarva peatreenerina Videod ⟩ «E-ralli on ülekaalulisele parem rasvapõletustrenn kui jooksmine.» Tartu Heljo Pikhof: töötushüvitis ei tohi meest narrida Erkki Bahovski: naised, maasikad ootavad teid! (3) Laenutõukerattad tõid linna nii elevust kui ka segadust Marja tänav Supilinnas saab kõnnitee Tartu lühiuudised Ülikooli tänava suur remont valmib plaanitust ligi kaks kuud varem Lastelaulupeo suure juubeli aasta avamine lõppes kunstilise juhi õnnitlemisega Viis vabatahtlikku koristasid Aardla poldrilt üle kahe tonni prügi Ambitsioonika jalgrattatiimi eestvedaja Rene Mandri sõnul seisavad sõitjad suurte valikute ristteel Värvirõõmsas Pallases on ka must ja valge tuba Heidi Iivari asub Soome kultuuriveduriks Tartus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Silikaatkividest ehitamine teeb comeback’i

4 min lugemist
  • Eelmisel aastal kasvas nõudlis silikaatkivide järele kaks korda
  • Silikaatkivi on väga lihtne käsitseda
  • Sobib nii sise- kui ka välistöödeks
Viimasel paaril aastal on Lätis klientideks peamiselt suuremad ehitajad, Rootsis arendajad, Eestis on suurem osakaal eramajade ehitajatel. Eelmisel aastal tehti Viljandimaal silikaat­plokist ka esimene kortermaja Eestis.  FOTO: Eero Vabamägi

Kui nõukogude ajal oli Eestimaa silikaat­kiviehitistega üleküllastunud, siis viimasel ajal näeb seda uusehitiste rajamisel üsna harva. Ometi on silikaatkive Eestis valmistatud kogu aeg, praegusajal pole nende vastu lihtsalt enam nii suurt huvi. Viimastel aastatel on see aga muutunud, silikaatkivi hakkab taas populaarseks saama – möödunud aastal kasvas silikaatkivide läbimüük kaks korda.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Tendentsid ja mood eksisteerivad ka ehituses, aga minu arvates jäime plokkide tulekuga hiljaks. Konkurendid läksid lihtsalt mööda,» rääkis aktsiaseltsi Silikaat tegevjuht Aare Koll. «Siin oldi lihtsalt liiga laisad, nii tootearenduse kui ka turunduse poole pealt. Teised läksid mühinal mööda. Isegi ehitusbuum magati maha.»

Samas soovisid tellijad ja arhitektid kasutada ka uusi võimalusi, mida uus aeg kaasa tõi.

«Seda oli igal pool ja kõigil oli silikaadist kõrini,» selgitas juht, kelle sõnul on Läti suutnud silikaattoodete ratsiooni tunduvalt enam säilitada. «Saksamaal on seda väga palju, Poolas tehased huugavad,» lisas ta.

02.06.2020 04.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto