Silikaatkividest ehitamine teeb comeback’i

Viimasel paaril aastal on Lätis klientideks peamiselt suuremad ehitajad, Rootsis arendajad, Eestis on suurem osakaal eramajade ehitajatel. Eelmisel aastal tehti Viljandimaal silikaat­plokist ka esimene kortermaja Eestis.  FOTO: Eero Vabamägi

Kui nõukogude ajal oli Eestimaa silikaat­kiviehitistega üleküllastunud, siis viimasel ajal näeb seda uusehitiste rajamisel üsna harva. Ometi on silikaatkive Eestis valmistatud kogu aeg, praegusajal pole nende vastu lihtsalt enam nii suurt huvi. Viimastel aastatel on see aga muutunud, silikaatkivi hakkab taas populaarseks saama – möödunud aastal kasvas silikaatkivide läbimüük kaks korda.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Tendentsid ja mood eksisteerivad ka ehituses, aga minu arvates jäime plokkide tulekuga hiljaks. Konkurendid läksid lihtsalt mööda,» rääkis aktsiaseltsi Silikaat tegevjuht Aare Koll. «Siin oldi lihtsalt liiga laisad, nii tootearenduse kui ka turunduse poole pealt. Teised läksid mühinal mööda. Isegi ehitusbuum magati maha.»

Samas soovisid tellijad ja arhitektid kasutada ka uusi võimalusi, mida uus aeg kaasa tõi.

«Seda oli igal pool ja kõigil oli silikaadist kõrini,» selgitas juht, kelle sõnul on Läti suutnud silikaattoodete ratsiooni tunduvalt enam säilitada. «Saksamaal on seda väga palju, Poolas tehased huugavad,» lisas ta.

02.06.2020 04.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto