L, 1.10.2022

Silikaatkividest ehitamine teeb comeback’i

Tõnis Oja
, majandusajakirjanik
Silikaatkividest ehitamine teeb comeback’i
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Viimasel paaril aastal on Lätis klientideks peamiselt suuremad ehitajad, Rootsis arendajad, Eestis on suurem osakaal eramajade ehitajatel. Eelmisel aastal tehti Viljandimaal silikaat­plokist ka esimene kortermaja Eestis. 
Viimasel paaril aastal on Lätis klientideks peamiselt suuremad ehitajad, Rootsis arendajad, Eestis on suurem osakaal eramajade ehitajatel. Eelmisel aastal tehti Viljandimaal silikaat­plokist ka esimene kortermaja Eestis. Foto: Eero Vabamägi

Kui nõukogude ajal oli Eestimaa silikaat­kiviehitistega üleküllastunud, siis viimasel ajal näeb seda uusehitiste rajamisel üsna harva. Ometi on silikaatkive Eestis valmistatud kogu aeg, praegusajal pole nende vastu lihtsalt enam nii suurt huvi. Viimastel aastatel on see aga muutunud, silikaatkivi hakkab taas populaarseks saama – möödunud aastal kasvas silikaatkivide läbimüük kaks korda.

«Tendentsid ja mood eksisteerivad ka ehituses, aga minu arvates jäime plokkide tulekuga hiljaks. Konkurendid läksid lihtsalt mööda,» rääkis aktsiaseltsi Silikaat tegevjuht Aare Koll. «Siin oldi lihtsalt liiga laisad, nii tootearenduse kui ka turunduse poole pealt. Teised läksid mühinal mööda. Isegi ehitusbuum magati maha.»

Samas soovisid tellijad ja arhitektid kasutada ka uusi võimalusi, mida uus aeg kaasa tõi.

«Seda oli igal pool ja kõigil oli silikaadist kõrini,» selgitas juht, kelle sõnul on Läti suutnud silikaattoodete ratsiooni tunduvalt enam säilitada. «Saksamaal on seda väga palju, Poolas tehased huugavad,» lisas ta.

Märksõnad
Tagasi üles