L, 1.10.2022

Ärinaist süüdistatakse ulatuslikus rahapesus

Janno Riispapp
, reporter
Ärinaist süüdistatakse ulatuslikus rahapesus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Riigiprokuratuur esitas Tiiu Järvistele ja veel kahele inimesele rahapesusüüdistuse. Järvistele on esitatud ka kahtlustus ligi kaheksa miljoni euro omastamise katses.
Riigiprokuratuur esitas Tiiu Järvistele ja veel kahele inimesele rahapesusüüdistuse. Järvistele on esitatud ka kahtlustus ligi kaheksa miljoni euro omastamise katses. Foto: Liis Treimann

Riigiprokuratuur esitas Tiiu Järvistele ja temale kuulunud makseasutuses GFC Good Finance Company töötanud kahele isikule süüdistuse ulatuslikus rahapesus, mille eest võib süüdimõistmisel oodata kuni kümneaastane vanglakaristus.

Süüdistuse järgi oli Järvistele kuulunud GFC Good Finance Company makseasutus, mis võimaldas avada peamiselt mitteresidentidele maksekontosid ning teha ja vahendada nende makseid.

Tiiu Järvistet, Aleksei Dremovit ja Andrii Danchaki süüdistatakse rahapesus 2,88 miljoni euro ulatuses. Rahapesu aluseks olevaid tehinguid ei oleks tohtinud ei selle äriühingu sisekorrareeglite ega ka rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse järgi teha.

Märksõnad
Tagasi üles