Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
04.06.2020
Eesti Segadus: 2+2-reegel ühistranspordis ei kehtigi? (9) Kõlvart hakkas Tallinna sihtasutusi rappima (3) Eesti lühiuudised President käis Marjamaa talus maasikal (6) Mägrapere ukse tagant hakkab sõitma kiirrong (8) Majandus Turg ootab Euroopa Keskpangalt täna tegusid (1) Majanduse lühiuudised Kriis tabas naisi ja noori Inimesed naasevad poodidesse ettevaatlikult Välismaa Valge Maja valab õli tulle (49) Välismaa lühiuudised Venemaa asub lähinaabrite kodanikele lahkelt topeltpasse jagama (14) Arvamus Juhtkiri: iga üldistus on natuke vale (1) Aimar Altosaar: riigikogu madallend (2) Kadri Kaska, Maria Tolppa: Hiina interneti valitsemine ja suveräänsus Vivian Loonela: tugi ühisturule – ELi liikmete kindlustunne (4) Liisa Pakosta: emade taskute kallale minna ei tohi (2) Päeva karikatuur (3) Kultuur Võitlus käib armastuse nimel Kunstihoone uus juht on põnevil Esimene esilinastus pärast kriisi Sport Spordi lühiuudised Mart Poom: Nõmme United tahab olla parim kasvatajaklubi, me ei pea nui neljaks Premium liigasse jõudma Kuidas mõjutab Soome ralli ärajäämine Lõuna-Eesti võistlust? Reis Hispaania õitseb, lõhnab ja ootab turiste Reisi lühiuudised Maa Elu Nädala mõte: rohenäppude puhkepäevad Küsime spetsialistilt ⟩ Mida teha, kui kohtud linnas suure metsloomaga? Vargad himustasid taimekaitsevahendeid Esimene siloniide on kulla väärtusega (1) Kuidas telefoni abil keskkonnasõbralik kalaost teha? E-kaubandus aitab käsitöömeistritelgi hinge sees hoida Peipsi kaldal startis Lendav Laev Ilmajutt: helkivatel ööpilvedel on põnev ajalugu Paneme maasika salati sisse Mungalill ehib köögiviljaaeda (1) Kihlvedu tegi agronoomist lihaveisekasvataja Tartu Osa Vabaduse puiesteest läheb terveks juuliks autodele kinni (1) Alar Karis: Raadi on kaugel, Toome kaugemal veel (2) Toidujagajad hankisid külmiku ja laiendavad haaret Aivar Lainjärv sai teisel katsel vallavanemaks Tartu lühiuudised Kõhnade Eesti inimeste geenides peitus võti mõistmaks seda, miks mõned inimesed on paksud Tammeka vajab stabiilsemat mängupilti Fotod ⟩ Vaata kevade tärkamist läbi kaamera silma! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Esimene siloniide on kulla väärtusega

2 min lugemist
Põllumehed soovivad valitsuselt leevendusmeetmeid kriisi seljatamiseks. FOTO: Urmas Luik/Pärnu Postimees

Esimeselt siloniitelt tahab põllumees maksimumi ja selleks tuleb tabada õigeim hetk. Kui mõnel rohuväljal oli see juba nädalapäevad tagasi, siis teisel alles ees, sest rohukasv Eestimaa põldudel ongi piirkonniti niivõrd erinev.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pärnumaal tegutseva OÜ Halinga tegevjuht Raul Peet­son sõnas, et nemad alustasid tänavu silotegu 26. mail. Rohusilo on piimalehmade kõige odavam sööt, kuid saak põldudelt on erinev. „On rohumaid, kust kogusime 20 tonni hektarilt, kuid ka neid, kust vähem. Kuna rohus sisalduvad toitained on väga olulised, on õige ajastus miljoni dollari väärtusega. Nüüdseks on meil üle kolme tuhande tonni varutud,” lausus ta.

Õige sooritushetk

Kas esimene niide on hea või halb, seda on Peetsoni sõnutsi praegu raske öelda, sest tegelik tulemus peegeldub väljalüpstud piimas. „Püüame silosse saada võimalikult palju toitaineid ja see sõltub õige aja tabamisest. Just esimene niide on kulla väärtusega, järgmiste niidete aluseks on esimese niite õige ajastus. Meie tahame jõuda sinnamaale nagu taanlased, et 60 protsenti lehma toidust saame oma rohust ja 40 protsenti peame lisama teravilja ja ostusöötadega. See on üks võimalus saada piima omahinda madalamaks,” selgitas ta.

03.06.2020 05.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto