R, 3.02.2023

Kuidas telefoni abil keskkonnasõbralik kalaost teha?

Teele Üprus
, Maa Elu peatoimetaja
Kuidas telefoni abil keskkonnasõbralik kalaost teha?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kui tead kala püügipiirkonda ja -vahendit, saad kontrollida, kas kala on keskkonnasõbralik. Kui lahtises letis infot üleval ei ole, tasub teenindajalt uurida.
Kui tead kala püügipiirkonda ja -vahendit, saad kontrollida, kas kala on keskkonnasõbralik. Kui lahtises letis infot üleval ei ole, tasub teenindajalt uurida. Foto: VALDO OTS/Sakala

Kui soovid poes kalaleti ees kindel olla, et sinu ostetav kala on keskkonnasõbralik, tasub taskust telefon otsida ja kalafoor.ee lehelt järele vaadata.

Eestimaa Looduse Fond (ELF) alustas kampaaniaga „Vali kestlik kala”, et tõmmata tähelepanu kaladele veekogude ökosüsteemis ning jagada teavet kalapopulatsioonide olukorrast nii meie kodustes veekogudes kui ka maailmameredes.

Ühe osana kampaaniast on loodud valgusfoori meetodil juhis kalafoor.ee. Sisestades pakendilt leitava püügipiirkonna ja -vahendi, annab veebisait vastuse, kas kala on kestlik. See tähendab, et kala on püütud viisil, kus püügimeetod ei kahjusta keskkonda, populatsiooni ei ohusta ülepüük ja regulatsioon on piisav, et tagada liigi ökoloogiline roll ja hea käekäik.

Märksõnad
Tagasi üles