Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
04.06.2020
Eesti Segadus: 2+2-reegel ühistranspordis ei kehtigi? (9) Kõlvart hakkas Tallinna sihtasutusi rappima (3) Eesti lühiuudised President käis Marjamaa talus maasikal (6) Mägrapere ukse tagant hakkab sõitma kiirrong (8) Majandus Turg ootab Euroopa Keskpangalt täna tegusid (1) Majanduse lühiuudised Kriis tabas naisi ja noori Inimesed naasevad poodidesse ettevaatlikult Välismaa Valge Maja valab õli tulle (49) Välismaa lühiuudised Venemaa asub lähinaabrite kodanikele lahkelt topeltpasse jagama (14) Arvamus Juhtkiri: iga üldistus on natuke vale (1) Aimar Altosaar: riigikogu madallend (2) Kadri Kaska, Maria Tolppa: Hiina interneti valitsemine ja suveräänsus Vivian Loonela: tugi ühisturule – ELi liikmete kindlustunne (4) Liisa Pakosta: emade taskute kallale minna ei tohi (2) Päeva karikatuur (3) Kultuur Võitlus käib armastuse nimel Kunstihoone uus juht on põnevil Esimene esilinastus pärast kriisi Sport Spordi lühiuudised Mart Poom: Nõmme United tahab olla parim kasvatajaklubi, me ei pea nui neljaks Premium liigasse jõudma Kuidas mõjutab Soome ralli ärajäämine Lõuna-Eesti võistlust? Reis Hispaania õitseb, lõhnab ja ootab turiste Reisi lühiuudised Maa Elu Nädala mõte: rohenäppude puhkepäevad Küsime spetsialistilt ⟩ Mida teha, kui kohtud linnas suure metsloomaga? Vargad himustasid taimekaitsevahendeid Esimene siloniide on kulla väärtusega (1) Kuidas telefoni abil keskkonnasõbralik kalaost teha? E-kaubandus aitab käsitöömeistritelgi hinge sees hoida Peipsi kaldal startis Lendav Laev Ilmajutt: helkivatel ööpilvedel on põnev ajalugu Paneme maasika salati sisse Mungalill ehib köögiviljaaeda (1) Kihlvedu tegi agronoomist lihaveisekasvataja Tartu Osa Vabaduse puiesteest läheb terveks juuliks autodele kinni (1) Alar Karis: Raadi on kaugel, Toome kaugemal veel (2) Toidujagajad hankisid külmiku ja laiendavad haaret Aivar Lainjärv sai teisel katsel vallavanemaks Tartu lühiuudised Kõhnade Eesti inimeste geenides peitus võti mõistmaks seda, miks mõned inimesed on paksud Tammeka vajab stabiilsemat mängupilti Fotod ⟩ Vaata kevade tärkamist läbi kaamera silma! Meelelahutus Koomiks Sudoku

E-kaubandus aitab käsitöömeistritelgi hinge sees hoida

3 min lugemist
Avinurme Puiduaida perenaine Eveli Tooming koos abikaasa Toomasega, kes puidu­aidas meistri ametis. Olukorda jälgib nelja-aastane tütar Margret. FOTO: Matti Kämara

Kriisi ajal on kohalikele käsitöötegijaile suureks abiks olnud läheduses tegutsevad poekesed, mis on omakorda nii endal kui ka klientidel hinge sees hoidnud suuresti tänu e-kaubandusele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Juba üle kümne aasta tegutsenud Avinurme Puiduaida perenaise Eveli Toominga sõnul on nii turisminduse kui ka tootmisega tegelev ettevõte seni ilusasti vastu pidanud ja endiselt elus, ehkki kerge pole muidugi olnud.

„Töörütm on olnud tavaajaga võrreldes ikka väga teistsugune. 13. märtsil saatsime ära viimase grupi ja sellest alates on meie toitlustuse pool toiminud rohkem supiköögina. Töötubade ja käsitöötoodete müük on peaaegu kadunud,” kirjeldas ta nukrat olukorda.

Nina aitas vee peal hoida e-pood

Viimased paar nädalat on elu siiski pisitasa tagasi tulnud ja ehkki eelolev suvi tuleb mõnevõrra teistsugune, siis siinsed tegijad veel lootust kaotanud pole.

Mõnevõrra on aidanud nina vee peal hoida e-pood, mille kaudu on saanud tellitud käsitööesemed ja kingitused mugavalt soovijaile teele läkitada. Nii suurt e-müüki pole varem kunagi olnudki. Kui kogukäive langes 70 protsenti, siis e-poe läbimüük kasvas umbes sama protsendi võrra, ehkki summade suurusjärke ei saa omavahel võrrelda.

Kõige rohkem mõjutas ettevõtet ekspordi täielik kadumine. Kui veel aasta tagasi sai puiduait uhkustada sellega, et neil on väga suur laastust korvide tellimus Jaapanist ja Skandinaaviast telliti väga palju saunamööblit, siis nüüd tuli peamiselt kohalikega hakkama saada.

03.06.2020 05.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto