Sisukord
Arvamus
Tänane leht
04.06.2020
Eesti Segadus: 2+2-reegel ühistranspordis ei kehtigi? (9) Kõlvart hakkas Tallinna sihtasutusi rappima (3) Eesti lühiuudised President käis Marjamaa talus maasikal (6) Mägrapere ukse tagant hakkab sõitma kiirrong (8) Majandus Turg ootab Euroopa Keskpangalt täna tegusid (1) Majanduse lühiuudised Kriis tabas naisi ja noori Inimesed naasevad poodidesse ettevaatlikult Välismaa Valge Maja valab õli tulle (49) Välismaa lühiuudised Venemaa asub lähinaabrite kodanikele lahkelt topeltpasse jagama (14) Arvamus Juhtkiri: iga üldistus on natuke vale (1) Aimar Altosaar: riigikogu madallend (2) Kadri Kaska, Maria Tolppa: Hiina interneti valitsemine ja suveräänsus Vivian Loonela: tugi ühisturule – ELi liikmete kindlustunne (4) Liisa Pakosta: emade taskute kallale minna ei tohi (2) Päeva karikatuur (3) Kultuur Võitlus käib armastuse nimel Kunstihoone uus juht on põnevil Esimene esilinastus pärast kriisi Sport Spordi lühiuudised Mart Poom: Nõmme United tahab olla parim kasvatajaklubi, me ei pea nui neljaks Premium liigasse jõudma Kuidas mõjutab Soome ralli ärajäämine Lõuna-Eesti võistlust? Reis Hispaania õitseb, lõhnab ja ootab turiste Reisi lühiuudised Maa Elu Nädala mõte: rohenäppude puhkepäevad Küsime spetsialistilt ⟩ Mida teha, kui kohtud linnas suure metsloomaga? Vargad himustasid taimekaitsevahendeid Esimene siloniide on kulla väärtusega (1) Kuidas telefoni abil keskkonnasõbralik kalaost teha? E-kaubandus aitab käsitöömeistritelgi hinge sees hoida Peipsi kaldal startis Lendav Laev Ilmajutt: helkivatel ööpilvedel on põnev ajalugu Paneme maasika salati sisse Mungalill ehib köögiviljaaeda (1) Kihlvedu tegi agronoomist lihaveisekasvataja Tartu Osa Vabaduse puiesteest läheb terveks juuliks autodele kinni (1) Alar Karis: Raadi on kaugel, Toome kaugemal veel (2) Toidujagajad hankisid külmiku ja laiendavad haaret Aivar Lainjärv sai teisel katsel vallavanemaks Tartu lühiuudised Kõhnade Eesti inimeste geenides peitus võti mõistmaks seda, miks mõned inimesed on paksud Tammeka vajab stabiilsemat mängupilti Fotod ⟩ Vaata kevade tärkamist läbi kaamera silma! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aimar Altosaar: riigikogu madallend

2 min lugemist
Aimar Altosaar. FOTO: Eero Vabamägi

Riigikogu on muutunud reageerivaks ega vea Eestit tulevikku, heitis meie seadusandjatele ette president Kersti Kaljulaid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Muretsemiseks on põhjust, sest kriisi järel tuleks riigi arengule uus käik sisse lükata, kuna seni meile edu toonud otsused jäävad juba aastakümnete taha, maailm ei püsi aga paigal. Selle asemel näeme, et parlamendis lähevad läbi seaduseelnõud, mis annavad suurema otsustusjõu ametnikele või nõrgendavad demokraatlikku kontrolli erakondade finantstegevuse üle. Me ei näe aga, kuidas kavatseb Eesti hoida digiriigi kõrget mainet ja mida võetakse ette, et meie majandus ja energeetika ei jääks maha rohepööret kiirendavatest naabermaadest.

Riigikogu on erakondade nägu, mille toimimispõhimõtted on ajast ja arust. Ei usalda neid rahvas, ei võta tõsiselt eksperdid ning näib, et erakondade esindajad kõrgetes otsustuskogudes on kaotanud orientiiri, milleks neid on valitud. Sellest annab eelkõige tunnistust tõik, et peamised erakondadega seotud uudised räägivad rahast! Riigi heldele rahastamisele saavad nad lisa annetajatelt, kellest mõni näib olevat ära annetanud oma mitme aasta teenistuse. Loomulikult tekitavad sellised rahavood küsimusi ning vähendavad veelgi usaldust poliitikute suhtes, kelle selgitused raha allikate kohta tunduvad kui hädavaled.

03.06.2020 05.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto