Sisukord
Kultuur
Tänane leht
04.06.2020
Eesti Segadus: 2+2-reegel ühistranspordis ei kehtigi? (9) Kõlvart hakkas Tallinna sihtasutusi rappima (3) Eesti lühiuudised President käis Marjamaa talus maasikal (6) Mägrapere ukse tagant hakkab sõitma kiirrong (8) Majandus Turg ootab Euroopa Keskpangalt täna tegusid (1) Majanduse lühiuudised Kriis tabas naisi ja noori Inimesed naasevad poodidesse ettevaatlikult Välismaa Valge Maja valab õli tulle (49) Välismaa lühiuudised Venemaa asub lähinaabrite kodanikele lahkelt topeltpasse jagama (14) Arvamus Juhtkiri: iga üldistus on natuke vale (1) Aimar Altosaar: riigikogu madallend (2) Kadri Kaska, Maria Tolppa: Hiina interneti valitsemine ja suveräänsus Vivian Loonela: tugi ühisturule – ELi liikmete kindlustunne (4) Liisa Pakosta: emade taskute kallale minna ei tohi (2) Päeva karikatuur (3) Kultuur Võitlus käib armastuse nimel Kunstihoone uus juht on põnevil Esimene esilinastus pärast kriisi Sport Spordi lühiuudised Mart Poom: Nõmme United tahab olla parim kasvatajaklubi, me ei pea nui neljaks Premium liigasse jõudma Kuidas mõjutab Soome ralli ärajäämine Lõuna-Eesti võistlust? Reis Hispaania õitseb, lõhnab ja ootab turiste Reisi lühiuudised Maa Elu Nädala mõte: rohenäppude puhkepäevad Küsime spetsialistilt ⟩ Mida teha, kui kohtud linnas suure metsloomaga? Vargad himustasid taimekaitsevahendeid Esimene siloniide on kulla väärtusega (1) Kuidas telefoni abil keskkonnasõbralik kalaost teha? E-kaubandus aitab käsitöömeistritelgi hinge sees hoida Peipsi kaldal startis Lendav Laev Ilmajutt: helkivatel ööpilvedel on põnev ajalugu Paneme maasika salati sisse Mungalill ehib köögiviljaaeda (1) Kihlvedu tegi agronoomist lihaveisekasvataja Tartu Osa Vabaduse puiesteest läheb terveks juuliks autodele kinni (1) Alar Karis: Raadi on kaugel, Toome kaugemal veel (2) Toidujagajad hankisid külmiku ja laiendavad haaret Aivar Lainjärv sai teisel katsel vallavanemaks Tartu lühiuudised Kõhnade Eesti inimeste geenides peitus võti mõistmaks seda, miks mõned inimesed on paksud Tammeka vajab stabiilsemat mängupilti Fotod ⟩ Vaata kevade tärkamist läbi kaamera silma! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Esimene esilinastus pärast kriisi

1 min lugemist
Martine Chevallier ja Barbara Sukowa väljendavad küpses eas lesbilistest daamidest jutustavas filmis «Meie kaks» kinolinal harvanähtavat õrnust. FOTO: Filmikaader

Režissöör Filippo Meneghetti film «Meie kaks» («Deux») väärib tähelepanu seetõttu, et see on esimene linateos, mis pärast eriolukorda kinodes linastus. Sel nädalal ongi avatud vaid kunstikinod Sõprus ja Artis, mille programmi 40-aastase Meneghetti täispika mängufilmi debüüt sobib suurepäraselt.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Meie kahe» kangelannadeks on kaks pensionieas daami Madeleine (Martine Chevallier) ja Nina (Barbara Sukowa), keda seob juba aastaid sõprusest sügavam tunne. Kenasti on nad suutnud end sisse seada kõrvuti korterites, nii et isegi lähedased ei oska aimata, et tegu on lesbilise armastajapaariga. Paraku purustab nende plaani koos Rooma kolida ootamatu ja dramaatiline sündmus.

Üllatav, et «kapist välja tulek» võib ka 21. sajandi Prantsusmaal nii problemaatiliseks kujuneda, nagu seda Madeleine ja Nina kogevad. Planeeritud lähedaste teavitamise asemel – millega Madeleine ka hätta jääb – on nad korraga sundviskes ja siit algab draama. Selles, kuidas julm saatus armastajad lahku sunnib, pole ju midagi uut ega värsket, küll aga on tähelepanuväärne, millise õrnuse ja pieteeditundega Meneghetti seda lugu jutustab. Suur osa õnnestumises on Chevallier’ ja Sukowa meisterlikkusel.

03.06.2020 05.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto