Sisukord
Eesti
Tänane leht
04.06.2020
Eesti Segadus: 2+2-reegel ühistranspordis ei kehtigi? (9) Kõlvart hakkas Tallinna sihtasutusi rappima (3) Eesti lühiuudised President käis Marjamaa talus maasikal (6) Mägrapere ukse tagant hakkab sõitma kiirrong (8) Majandus Turg ootab Euroopa Keskpangalt täna tegusid (1) Majanduse lühiuudised Kriis tabas naisi ja noori Inimesed naasevad poodidesse ettevaatlikult Välismaa Valge Maja valab õli tulle (49) Välismaa lühiuudised Venemaa asub lähinaabrite kodanikele lahkelt topeltpasse jagama (14) Arvamus Juhtkiri: iga üldistus on natuke vale (1) Aimar Altosaar: riigikogu madallend (2) Kadri Kaska, Maria Tolppa: Hiina interneti valitsemine ja suveräänsus Vivian Loonela: tugi ühisturule – ELi liikmete kindlustunne (4) Liisa Pakosta: emade taskute kallale minna ei tohi (2) Päeva karikatuur (3) Kultuur Võitlus käib armastuse nimel Kunstihoone uus juht on põnevil Esimene esilinastus pärast kriisi Sport Spordi lühiuudised Mart Poom: Nõmme United tahab olla parim kasvatajaklubi, me ei pea nui neljaks Premium liigasse jõudma Kuidas mõjutab Soome ralli ärajäämine Lõuna-Eesti võistlust? Reis Hispaania õitseb, lõhnab ja ootab turiste Reisi lühiuudised Maa Elu Nädala mõte: rohenäppude puhkepäevad Küsime spetsialistilt ⟩ Mida teha, kui kohtud linnas suure metsloomaga? Vargad himustasid taimekaitsevahendeid Esimene siloniide on kulla väärtusega (1) Kuidas telefoni abil keskkonnasõbralik kalaost teha? E-kaubandus aitab käsitöömeistritelgi hinge sees hoida Peipsi kaldal startis Lendav Laev Ilmajutt: helkivatel ööpilvedel on põnev ajalugu Paneme maasika salati sisse Mungalill ehib köögiviljaaeda (1) Kihlvedu tegi agronoomist lihaveisekasvataja Tartu Osa Vabaduse puiesteest läheb terveks juuliks autodele kinni (1) Alar Karis: Raadi on kaugel, Toome kaugemal veel (2) Toidujagajad hankisid külmiku ja laiendavad haaret Aivar Lainjärv sai teisel katsel vallavanemaks Tartu lühiuudised Kõhnade Eesti inimeste geenides peitus võti mõistmaks seda, miks mõned inimesed on paksud Tammeka vajab stabiilsemat mängupilti Fotod ⟩ Vaata kevade tärkamist läbi kaamera silma! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Segadus: 2+2-reegel ühistranspordis ei kehtigi?

5 min lugemist
Ühistranspordifirmadele antud juhistes on kirjas, et nii klientidel kui ka personalil tuleb jaamades, terminalides ja ühistranspordis hoida üksteisest mõistlikku distantsi, sh istuda ja seista võimalikult hajutatult, või kui see pole võimalik, siis kanda kaitsemaski. Eile hommikul Balti jaamas ei paistnud keegi muretsevat distantsi või maski pärast. FOTO: Eero Vabamägi

Kuidas saab midagi käskida ja päriselus luua olukorra, et seda käsku ei ole võimalik täita, imestab valitsuse kehtestatud 2+2-reegli üle Mehis Tamm, kes kasutab tööle sõitmiseks Elroni asendusbussi. 2+2-reegel on üks vähestest eriolukorra rangetest meetmetest, mis ka eriolukorra lõppedes kehtima on jäänud, kuigi selle nõude täitmine ei pruugi olla usutav.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

2+2-reeglist kinnipidamist tuletatakse inimestele iga päev meelde, kuid sellest kinni pidamine on muutunud ühiskonna avanedes aina keerulisemaks. Üks suuremaid kitsaskohti on just ühistransport.

Mehis Tamm sõitis rongiga ka eriolukorra ajal, mil sõitjaid ja ka väljumisi oli oluliselt vähem ja inimesed pidid valima sõiduplaanist selle rongi, mis sinna veel jäänud oli.

Nüüd on teeremondi tõttu Rapla rong asendatud bussiga. «Kui enne olid bussis kohtade vahel kotikesed, siis nüüd neid enam pole. «Kuna suur hulk inimesi tuleb igas peatuses peale ja läheb maha, siis on kahemeetrist vahet väga raske hoida,» selgitas Tamm.

03.06.2020 05.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto