Sisukord
Kultuur
Tänane leht
04.06.2020
Eesti Segadus: 2+2-reegel ühistranspordis ei kehtigi? (9) Kõlvart hakkas Tallinna sihtasutusi rappima (3) Eesti lühiuudised President käis Marjamaa talus maasikal (6) Mägrapere ukse tagant hakkab sõitma kiirrong (8) Majandus Turg ootab Euroopa Keskpangalt täna tegusid (1) Majanduse lühiuudised Kriis tabas naisi ja noori Inimesed naasevad poodidesse ettevaatlikult Välismaa Valge Maja valab õli tulle (49) Välismaa lühiuudised Venemaa asub lähinaabrite kodanikele lahkelt topeltpasse jagama (14) Arvamus Juhtkiri: iga üldistus on natuke vale (1) Aimar Altosaar: riigikogu madallend (2) Kadri Kaska, Maria Tolppa: Hiina interneti valitsemine ja suveräänsus Vivian Loonela: tugi ühisturule – ELi liikmete kindlustunne (4) Liisa Pakosta: emade taskute kallale minna ei tohi (2) Päeva karikatuur (3) Kultuur Võitlus käib armastuse nimel Kunstihoone uus juht on põnevil Esimene esilinastus pärast kriisi Sport Spordi lühiuudised Mart Poom: Nõmme United tahab olla parim kasvatajaklubi, me ei pea nui neljaks Premium liigasse jõudma Kuidas mõjutab Soome ralli ärajäämine Lõuna-Eesti võistlust? Reis Hispaania õitseb, lõhnab ja ootab turiste Reisi lühiuudised Maa Elu Nädala mõte: rohenäppude puhkepäevad Küsime spetsialistilt ⟩ Mida teha, kui kohtud linnas suure metsloomaga? Vargad himustasid taimekaitsevahendeid Esimene siloniide on kulla väärtusega (1) Kuidas telefoni abil keskkonnasõbralik kalaost teha? E-kaubandus aitab käsitöömeistritelgi hinge sees hoida Peipsi kaldal startis Lendav Laev Ilmajutt: helkivatel ööpilvedel on põnev ajalugu Paneme maasika salati sisse Mungalill ehib köögiviljaaeda (1) Kihlvedu tegi agronoomist lihaveisekasvataja Tartu Osa Vabaduse puiesteest läheb terveks juuliks autodele kinni (1) Alar Karis: Raadi on kaugel, Toome kaugemal veel (2) Toidujagajad hankisid külmiku ja laiendavad haaret Aivar Lainjärv sai teisel katsel vallavanemaks Tartu lühiuudised Kõhnade Eesti inimeste geenides peitus võti mõistmaks seda, miks mõned inimesed on paksud Tammeka vajab stabiilsemat mängupilti Fotod ⟩ Vaata kevade tärkamist läbi kaamera silma! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kunstihoone uus juht on põnevil

4 min lugemist
  • Puhtalt lehelt
  • Kahe peaga juhtimise printsiip
  • Kommunikatsioon ja autoriteet
  • Maailmale avatud ja omanäoline
Paul Aguraiuja Kunstihoone juures. Ametlikult hakkab ta selle juhina tööle alates järgmise nädala esmaspäevast. FOTO: Andres Haabu

Tallinna Kunstihoone uus juht Paul Aguraiuja ei salga, et teda motiveeris kohale kandideerima eeskätt uudishimu: «Mul on senise elu jooksul üle keskmise hästi välja tulnud loovate organisatsioonide juhtimine. Ma olen ise erakordselt uudishimulik inimene, mul on vaja järjest kogu aeg juurde õppida, muidu ma tunnen, et mandun.»

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui ta 2010. aastal NO99s peaprodutsendina tööd alustas, ei teadnud ta oma sõnul teatrivaldkonnast midagi ning pidi selle kõik endale ise selgeks tegema. «Samamoodi, kui võtsin «Panga» seriaali tootmise ette, oli see minu jaoks täiesti tundmatu maa – õppisin selle kõik enda jaoks nullist selgeks.» Pärast seda juhtis Aguraiuja vahepeal kaks aastat turundusagentuuri, kus tuli samuti nullist alustada. Seetõttu oli tema sõnul konkursikuulutus, kuhu otsiti inimest, kellel on väga tugev loovorganisatsioonide juhtimise kogemus valdkonnas, millest ta üleliia palju ei tea, «väga lihtne tehe».

Kas ta ei ole oma autsaideri staatuse pärast murelik? Vastupidi, Aguraiuja näeb selles just plussi: «Ma saan minna absoluutselt kõigi inimestega vestlema ilma igasuguse ajaloota. Ma ei tea minevikust seda, millised on olnud kellegi omavahelised suhted, kes kellega koos töötab, kes kellega paremini klapib. Ma saan minna puhtalt lehelt ja hakata esitama küsimusi – nii iseendale, oma tiimile kui ka teistele inimestele kunstiväljal –, selliseid küsimusi, mida äkki keegi pole enam ammu küsinud, sest et kõik teavad juba vastuseid. Aga kui mina neid vastuseid ei tea ja tahan neid hullult teada saada, siis äkki me mõtleme koos need vastused veelgi paremaks?»

03.06.2020 05.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto