Sisukord
AK
Postimees
06.06.2020
Eesti Eestlased murravad Lätti, aga mitte enam viina järele Postimees tähistas eile 163. sünnipäeva tordi ja näitusega (4) Hea uudis tuleviku toidudetektiividele Leitud sõduri viimane lend (1) Majandus Elu on läinud paremaks ja lõbusamaks Börsiaktsiatele joosti tormi juba eelmisel aastal (1) Meelelahutuslaevandus otsib uut sisu Välismaa Aro Velmet: miks pole USA rassiline ebavõrdsus kadunud? (54) Venezuelas tiksub humanitaarpomm (1) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: «Tere jumalime, venda!» Aleksei Lotman: võitlus «metsiku» rannaga (1) Kuidas öelda: «Sinu elu loeb»? (25) Eksinud merehulkurid Kunstimaastikule puhtalt lehelt? Oodatust parem (1) Urmas Nemvalts: päeva karikatuur (3) Sport Soome meistriliigaga liitunud HC Tallinn loodab olla teerajaja Loe ⟩ Kiri, mis hävitas legendaarse Lance Armstrongi karjääri (1) Eesti ainus proff, kes võistleb Verstappeni, Leclerci ja Alonsoga Soome ja Eesti hobisportlaste seas vohab doping (2) Jaanus Kriiski kolumn. Piirkondlikud spordiliidud – kasutamata potentsiaal! Merendus Meelelahutuslaevandus otsib uut sisu Merenduse lühiuudised AK Hannele Valkeeniemi: sada aastat dramaatikat, eraldi ja koos Ojaveer, Kiho, Saluri: mälestusi iseseisvuse taastulekust (1) EKI keelekool: «Ära mine närvi» (1) Jüri Saar: Ameerika antiiktragöödia (28) Kuidas anda hinnet elurikkusele? Teadlane seletab: kas loodus ei saa tõesti üraskitõrjega hakkama? (7) Digikultuur. Mis saab eesti keelest digiajastul? (1) Vikerkaar loeb. Pildikesi õllerahva kaugemast minevikust Mats Traadi ajamaastikud Baltisakslased sõja jalus (10) Võimas ja tüütu Kelle veri vannitorustikus? Nädala plaat: Tantsumasina motoorne essents Aja auk. Kadumise esteetika (1) Popkameeleoni mutatsioonid ja kauakestvad kompleksid Juurikas: valitsus ja medal (2) Juurikas: meedia viskleb krampides Arter Jaanus Rohumaa: Ma pole kunagi läinud kedagi vägisi ümber kasvatama, ammugi mitte õpetama Villade rajamine Hispaanias tekitas Swedbankis kahtlusi (6) Karu läks kõndima. Sest telekas olid ainult halvad uudised Purjetamine – kõige kallim viis jõuda kusagile tasuta Rabarber on Allikukivi veinitäht (1) Yamaha number 18. Pool aastat elust projektiratta peale 30 noort moegeeniust mürgeldab Effil (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nädala plaat: Tantsumasina motoorne essents

2 min lugemist
Lexsoul Dancemachine tõmbab kaasa nii tantsusaali lvies kui plaadilt kõlades. FOTO: Margus Ansu

On tähelepanuväärne ja tore, et aeg-ajalt leiavad noored muusikud endas kire ja kutsumuse stiilides, mille hiilgeajad olid aastaid enne nende sündimist. Mõne aja eest tekkis Eestis seletamatul põhjusel robinal progebände, sealjuures ka väga häid.

Seitsme aasta eest formeerunud Lexsoul Dancemachine tõi korraliku ja stiilse funk’i nagu kord ja kohus Eestimaale, istutas ja väetas ning etskae – selgus, et ajastus oli suurepärane. Või siis õnnestus bändil endal hakatuseks tekitada vajadus ja see hiljem rahuldada. See variant on samuti võimalik. Funk’i järele, paistab, on päris suur nõudlus, kuigi seda žanri polnud Eestis just ülemäära palju viljeletud. Aga vahel siiski.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Esmajärjekorras meenuvad trompetist Jaan Kumani suurepärased teosed seitsmekümnendatest, üks viimaseid näiteid on mullu võrdlemisi vaikselt ilmunud Siim Aimla Funk Bandi karge jazz-funk-album «We Need To Talk», kus, tõsi küll, oli džässi pisut rohkem kui funk’i ning eks sama kehtis ka Kumani puhul. Võimalik, et enamikul melomaanidest on funk’iga isiklikul kuulmis- ja mälubaasil põhinev lugupidav personaalne suhe, kuid tugeva live-band’ina tuntud Lexsoul töötab kõigi eelduste järgi ka siis, kui just tänu nendele on kuulajal funk’iga esimene kokkupuude.

05.06.2020 08.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto