Sisukord
Arvamus
Postimees
05.06.2020
Eesti Valmisolek teiseks viiruselaineks tekitab küsimusi (3) Eesti lühiuudised 136 aastat Eesti lipu sünnist Uus suund kopsuvähi ravis Eesti haridusnipid pandi müüki (1) Austria võimud esitasid Andreas Veerpalule kriminaalsüüdistuse Kirjanik tšättis end Armastusesaalist kohtusaali (2) Tondilossid meelitavad lapsi ja kodutuid (2) Majandus Eesti üks rikkaim ettevõtja: kõige tähtsam on hoida inimesed kodumaal (16) Majanduse lühiuudised Eesti riigivõlakirju saatis suur menu Välismaa Surve Trumpile suureneb mõlemalt poolt (12) Välismaa lühiuudised McCanni kadumisloo peamine kahtlusalune on sakslasest pedofiil Poola välisminister: piiride sulgemine oli vajalik (2) Arvamus Juhtkiri: eeskujulik Eesti võiks tegutseda palju suuremalt (6) Mart Raudsaar: kaheksa põlvkonna jagu kasvamist (11) VÄITLUS ⟩ Kas Eesti vajab kodanikupalka? (60) Andres Herkel: mille nimel protestime? (3) Enn Säde: «Ei mingit kiirrongi-monstrumit!» (3) Kultuur Julia Aug: Venemaa kasutab epideemiat isikuvabaduste hävitamiseks Sport Noorte rallisõitjate tulevik on hägune Spordi lühiuudised Uibo stardib omapärasel võistlusel Tallinn Tondilossid meelitavad lapsi ja kodutuid (2) Tartu Tartumaa maasikakasvatajate tööjõumure pole lahendust leidnud (26) Rannar Raba: ajuvabaduse puiestee (11) Küsitlus: mida arvate Autovabaduse puiestee loomisest juulikuuks? Vanemuise tänava remontija kõiki vigu ei tunnista Tartu lühiuudised Koroona suhtes testitud geenidoonorid on oodatud Eesti geenivaramu uude uuringusse Loodusesõbrad kogunevad maratonile Vallo Nuust juhib Pallast ja mootorratast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Enn Säde: «Ei mingit kiirrongi-monstrumit!»

2 min lugemist
  • Rail Baltica ei poolita Eestit, vaid hoopis Tallinna-Tartu maantee.
  • Ilmselt on raudtee põhivastased tuhanded Euroopa rekafirmad.
Rekad Smuuli teel. FOTO: Enn Säde

Olukorras, kus Lasnamäe elurajooni läbib transiitkoridor ja ehitatakse neljarealist Tallinn-Tartu maanteed, on arusaamatu võitlus Rail Baltica vastu, kirjutab vaatleja Smuuli teel, endine filmimees Enn Säde.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuidas ma ka ei püüa leida selle lennuka väite – Rail Baltica poolitab Eesti – geograafilist algupära, see ei õnnestu. Olen pärnakas ja kui võtan Eesti kaardi ning tõmban joonlauaga kriipsu Tallinnast Pärnu peale, ei oska ma läänepoolset osa kuidagi suurendada pooleks Eestiks. Küll aga neljarajalisest Tallinna-Tartu maanteest saaks näha poolitamise fenomeni.

Kui õige vaataks palki oma silmas, kallid tarkade mõtete tartlased? Või on solvumistunne, et kiirrong ei kihutagi läbi Tartu, teie kainet meelt tänaseni rikkunud? Kui õige teeks Tallinna-Tartu rongi samuti 21. sajandi kiirrongiks, poleks ju vaja ehitada neljarajalist maanteed! Huvitav, et keegi ei räägi autotrassi laiusest – kui suur see olekski?

04.06.2020 06.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto