Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
05.06.2020
Eesti Valmisolek teiseks viiruselaineks tekitab küsimusi (3) Eesti lühiuudised 136 aastat Eesti lipu sünnist Uus suund kopsuvähi ravis Eesti haridusnipid pandi müüki (1) Austria võimud esitasid Andreas Veerpalule kriminaalsüüdistuse Kirjanik tšättis end Armastusesaalist kohtusaali (2) Tondilossid meelitavad lapsi ja kodutuid (2) Majandus Eesti üks rikkaim ettevõtja: kõige tähtsam on hoida inimesed kodumaal (16) Majanduse lühiuudised Eesti riigivõlakirju saatis suur menu Välismaa Surve Trumpile suureneb mõlemalt poolt (12) Välismaa lühiuudised McCanni kadumisloo peamine kahtlusalune on sakslasest pedofiil Poola välisminister: piiride sulgemine oli vajalik (2) Arvamus Juhtkiri: eeskujulik Eesti võiks tegutseda palju suuremalt (6) Mart Raudsaar: kaheksa põlvkonna jagu kasvamist (11) VÄITLUS ⟩ Kas Eesti vajab kodanikupalka? (60) Andres Herkel: mille nimel protestime? (3) Enn Säde: «Ei mingit kiirrongi-monstrumit!» (3) Kultuur Julia Aug: Venemaa kasutab epideemiat isikuvabaduste hävitamiseks Sport Noorte rallisõitjate tulevik on hägune Spordi lühiuudised Uibo stardib omapärasel võistlusel Tallinn Tondilossid meelitavad lapsi ja kodutuid (2) Tartu Tartumaa maasikakasvatajate tööjõumure pole lahendust leidnud (26) Rannar Raba: ajuvabaduse puiestee (11) Küsitlus: mida arvate Autovabaduse puiestee loomisest juulikuuks? Vanemuise tänava remontija kõiki vigu ei tunnista Tartu lühiuudised Koroona suhtes testitud geenidoonorid on oodatud Eesti geenivaramu uude uuringusse Loodusesõbrad kogunevad maratonile Vallo Nuust juhib Pallast ja mootorratast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartumaa maasikakasvatajate tööjõumure pole lahendust leidnud

3 min lugemist
Loodus ei oota. Paavo Otsuse kasvuhoones on maasikad küll juba valmis, kuid töödega ollakse jännis, sest töökäsi napib. FOTO: Margus Ansu

Vaidlused Eesti maasikate ja Ukraina tööjõu üle on olnud tulised ega paista lõppevat ka pärast korje lõppu. Ent milline on Tartumaa maasikakasvatajate olukord praegu, kuidas nad oma probleemid lahendavad ja kes marjad põllult ära korjavad?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Tänase päeva seisuga ei ole meil olemas sada protsenti tööjõudu. Oleme natuke maas istutamistööde ja rohimisega, samas hakkasime kasvuhoonetest juba marju korjama. Ajame tegelikult saba taga,» tunnistas Tartumaal Kastre vallas tegutsev maasikakasvataja Paavo Otsus.

Peamine põhjus, miks graafikust maas ollakse, on kinnised piirid. See, et ei saa kasutada välismaalasi, kes eelmistel aastatel on teinud ära lõviosa tööst. Mullu töötas Otsuse põldudel ligi sada inimest, korraga oli kohal 60–70. Enamik neist olid siia tööle tulnud Moldovast ja Ukrainast. Praegu on abis kaheksa välismaalast, kes jõudsid Eestisse enne eriolukorra algust.

04.06.2020 06.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto