L, 3.12.2022

Küsitlus: mida arvate Autovabaduse puiestee loomisest juulikuuks?

Lenel Karu
Küsitlus: mida arvate Autovabaduse puiestee loomisest juulikuuks?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartu linna vaated Tartu Kaubamaja katuselt.
Pildil Vabaduse puiestee, suunaga Kaarsilla poole.
Tartu linna vaated Tartu Kaubamaja katuselt. Pildil Vabaduse puiestee, suunaga Kaarsilla poole. Foto: Kristjan Teedema

Tartu linnavalitsus soovib 3. juulist augusti alguseni muuta Vabaduse puiestee raeplatsi ja turuhoone vahel Autovabaduse puiesteeks. Linnarahvas hakkab vaba aega veetma sõiduteel ning liiklus tuleb ümber suunata.

Glein Kiissa (40), it-sektoris töötaja

Kristjan Teedema

Glein Kiissa (40)

IT-töötaja

Oleneb, kelle seisukohta vaadata. Idee on ju okei, küsimus on tagajärgedes. Ettevõtmine nõuab kulutusi ja võib-olla oleks mõistlik see summa muul moel kasutada. Samas, kui see aitab tõesti toitlustuskohtadel ja ettevõtetel käivet luua, tuleb raha teisiti tagasi. Kui ei proovi, siis teada ei saa. Sõita saab ka ringiga, lihtsalt on ebamugav.

Sten Juur (29), maastikuarhitekt

Kristjan Teedema

Sten Juur (29)

maastikuarhitekt

Minule see mõte väga meeldib. Nii tekib rohkem uusi kesklinnas tegutsemise võimalusi juurde ning minule sellised linnaruumiga seotud eksperimendid meeldivad. Ma hoiaksin tänava kinni isegi pikemalt, näiteks kolm kuud, terve suve. Jalakäijatel on huvitav liikuda alal, mis muidu on nende jaoks keelatud.

Jüri-Rein Vakmann (78), pensionär

Kristjan Teedema

Jüri-Rein Vakmann (78)

pensionär

Mulle see ei meeldi, aga kannatan ära. Sõidan iga päev mööda seda tänavat ja nüüd tuleb Narva maantee kaudu keerutama hakata. Huvitav, kust need turistide hordid nüüd järsku peaksid tulema. Kõige hullem olukord on taksojuhtidel. Idee ei ole kasulik, aga tüli tekitab palju.

Anneli Lorenz (53), õppejõud

Kristjan Teedema

Anneli Lorenz (53)

õppejõud

Positiivne mõte, kindlasti loob lastele uusi tegevusi. Miks mitte, kui suurüritusi sel suvel niikuinii ei toimu. Olen ise igapäevane autosõitja ja väidan, et Tartu linnas pole küll raske ümbersõite teha. Proovige neid Tallinnas, võrrelge.

Kalle Nurm (75), pensionär

Kristjan Teedema

Kalle Nurm (75)

pensionär

Kuu on pikk aeg, nädala veel kuidagi kannatab ära. Lillemüüjatega me ei tea enam, kust kaudu hakkame kaubamaja ette oma kaupa tooma. See koormab teised liiklussõlmed üle. Kui Riia tänav on peatee ja seal on praegu ehitus, siis kasutatakse Vabaduse puiesteed, et Tähtverre sõita. Nüüd pannakse see ka kinni ja Vene ringile Narva maanteel tekib ummik. Miks on vaja liiklust piirata, kui süüa võib igal pool? Kohvikud saaks ka Toomemäele üles seada.

Heinar Kull (56), taksojuht

Kristjan Teedema

Heinar Kull (56)

taksojuht

Võimudel on päriselust arusaamine erinev. Esiteks peaks sellisel juhul valmis olema läbisõit raekoja tagant. Näen juba praegu, kuidas kahjuks igal õhtul ja hommikul on Narva maantee ringil ummikud, eriti pärast Delta maja ja uue Raadi elurajooni tekkimist. Kuhu mahutada turismibussid, mis siiani on parkinud kesklinnas. See on ilus roosa unistus, aga päris ellu see idee ei sobi.

Märksõnad
Tagasi üles