Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
05.06.2020
Eesti Valmisolek teiseks viiruselaineks tekitab küsimusi (3) Eesti lühiuudised 136 aastat Eesti lipu sünnist Uus suund kopsuvähi ravis Eesti haridusnipid pandi müüki (1) Austria võimud esitasid Andreas Veerpalule kriminaalsüüdistuse Kirjanik tšättis end Armastusesaalist kohtusaali (2) Tondilossid meelitavad lapsi ja kodutuid (2) Majandus Eesti üks rikkaim ettevõtja: kõige tähtsam on hoida inimesed kodumaal (16) Majanduse lühiuudised Eesti riigivõlakirju saatis suur menu Välismaa Surve Trumpile suureneb mõlemalt poolt (12) Välismaa lühiuudised McCanni kadumisloo peamine kahtlusalune on sakslasest pedofiil Poola välisminister: piiride sulgemine oli vajalik (2) Arvamus Juhtkiri: eeskujulik Eesti võiks tegutseda palju suuremalt (6) Mart Raudsaar: kaheksa põlvkonna jagu kasvamist (11) VÄITLUS ⟩ Kas Eesti vajab kodanikupalka? (60) Andres Herkel: mille nimel protestime? (3) Enn Säde: «Ei mingit kiirrongi-monstrumit!» (3) Kultuur Julia Aug: Venemaa kasutab epideemiat isikuvabaduste hävitamiseks Sport Noorte rallisõitjate tulevik on hägune Spordi lühiuudised Uibo stardib omapärasel võistlusel Tallinn Tondilossid meelitavad lapsi ja kodutuid (2) Tartu Tartumaa maasikakasvatajate tööjõumure pole lahendust leidnud (26) Rannar Raba: ajuvabaduse puiestee (11) Küsitlus: mida arvate Autovabaduse puiestee loomisest juulikuuks? Vanemuise tänava remontija kõiki vigu ei tunnista Tartu lühiuudised Koroona suhtes testitud geenidoonorid on oodatud Eesti geenivaramu uude uuringusse Loodusesõbrad kogunevad maratonile Vallo Nuust juhib Pallast ja mootorratast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Küsitlus: mida arvate Autovabaduse puiestee loomisest juulikuuks?

2 min lugemist
Tartu linna vaated Tartu Kaubamaja katuselt. Pildil Vabaduse puiestee, suunaga Kaarsilla poole. FOTO: Kristjan Teedema

Tartu linnavalitsus soovib 3. juulist augusti alguseni muuta Vabaduse puiestee raeplatsi ja turuhoone vahel Autovabaduse puiesteeks. Linnarahvas hakkab vaba aega veetma sõiduteel ning liiklus tuleb ümber suunata.

Glein Kiissa (40), it-sektoris töötaja

Kristjan Teedema

Glein Kiissa (40)

IT-töötaja

Oleneb, kelle seisukohta vaadata. Idee on ju okei, küsimus on tagajärgedes. Ettevõtmine nõuab kulutusi ja võib-olla oleks mõistlik see summa muul moel kasutada. Samas, kui see aitab tõesti toitlustuskohtadel ja ettevõtetel käivet luua, tuleb raha teisiti tagasi. Kui ei proovi, siis teada ei saa. Sõita saab ka ringiga, lihtsalt on ebamugav.

Sten Juur (29), maastikuarhitekt

Kristjan Teedema

Sten Juur (29)

maastikuarhitekt

Minule see mõte väga meeldib. Nii tekib rohkem uusi kesklinnas tegutsemise võimalusi juurde ning minule sellised linnaruumiga seotud eksperimendid meeldivad. Ma hoiaksin tänava kinni isegi pikemalt, näiteks kolm kuud, terve suve. Jalakäijatel on huvitav liikuda alal, mis muidu on nende jaoks keelatud.

Jüri-Rein Vakmann (78), pensionär

Kristjan Teedema

Jüri-Rein Vakmann (78)

pensionär

Mulle see ei meeldi, aga kannatan ära. Sõidan iga päev mööda seda tänavat ja nüüd tuleb Narva maantee kaudu keerutama hakata. Huvitav, kust need turistide hordid nüüd järsku peaksid tulema. Kõige hullem olukord on taksojuhtidel. Idee ei ole kasulik, aga tüli tekitab palju.

Anneli Lorenz (53), õppejõud

Kristjan Teedema

Anneli Lorenz (53)

õppejõud

Positiivne mõte, kindlasti loob lastele uusi tegevusi. Miks mitte, kui suurüritusi sel suvel niikuinii ei toimu. Olen ise igapäevane autosõitja ja väidan, et Tartu linnas pole küll raske ümbersõite teha. Proovige neid Tallinnas, võrrelge.

Kalle Nurm (75), pensionär

Kristjan Teedema

Kalle Nurm (75)

pensionär

Kuu on pikk aeg, nädala veel kuidagi kannatab ära. Lillemüüjatega me ei tea enam, kust kaudu hakkame kaubamaja ette oma kaupa tooma. See koormab teised liiklussõlmed üle. Kui Riia tänav on peatee ja seal on praegu ehitus, siis kasutatakse Vabaduse puiesteed, et Tähtverre sõita. Nüüd pannakse see ka kinni ja Vene ringile Narva maanteel tekib ummik. Miks on vaja liiklust piirata, kui süüa võib igal pool? Kohvikud saaks ka Toomemäele üles seada.

Heinar Kull (56), taksojuht

Kristjan Teedema

Heinar Kull (56)

taksojuht

Võimudel on päriselust arusaamine erinev. Esiteks peaks sellisel juhul valmis olema läbisõit raekoja tagant. Näen juba praegu, kuidas kahjuks igal õhtul ja hommikul on Narva maantee ringil ummikud, eriti pärast Delta maja ja uue Raadi elurajooni tekkimist. Kuhu mahutada turismibussid, mis siiani on parkinud kesklinnas. See on ilus roosa unistus, aga päris ellu see idee ei sobi.

Seotud lood
04.06.2020 06.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto