Sisukord
Kultuur
Postimees
05.06.2020
Eesti Valmisolek teiseks viiruselaineks tekitab küsimusi (3) Eesti lühiuudised 136 aastat Eesti lipu sünnist Uus suund kopsuvähi ravis Eesti haridusnipid pandi müüki (1) Austria võimud esitasid Andreas Veerpalule kriminaalsüüdistuse Kirjanik tšättis end Armastusesaalist kohtusaali (2) Tondilossid meelitavad lapsi ja kodutuid (2) Majandus Eesti üks rikkaim ettevõtja: kõige tähtsam on hoida inimesed kodumaal (16) Majanduse lühiuudised Eesti riigivõlakirju saatis suur menu Välismaa Surve Trumpile suureneb mõlemalt poolt (12) Välismaa lühiuudised McCanni kadumisloo peamine kahtlusalune on sakslasest pedofiil Poola välisminister: piiride sulgemine oli vajalik (2) Arvamus Juhtkiri: eeskujulik Eesti võiks tegutseda palju suuremalt (6) Mart Raudsaar: kaheksa põlvkonna jagu kasvamist (11) VÄITLUS ⟩ Kas Eesti vajab kodanikupalka? (60) Andres Herkel: mille nimel protestime? (3) Enn Säde: «Ei mingit kiirrongi-monstrumit!» (3) Kultuur Julia Aug: Venemaa kasutab epideemiat isikuvabaduste hävitamiseks Sport Noorte rallisõitjate tulevik on hägune Spordi lühiuudised Uibo stardib omapärasel võistlusel Tallinn Tondilossid meelitavad lapsi ja kodutuid (2) Tartu Tartumaa maasikakasvatajate tööjõumure pole lahendust leidnud (26) Rannar Raba: ajuvabaduse puiestee (11) Küsitlus: mida arvate Autovabaduse puiestee loomisest juulikuuks? Vanemuise tänava remontija kõiki vigu ei tunnista Tartu lühiuudised Koroona suhtes testitud geenidoonorid on oodatud Eesti geenivaramu uude uuringusse Loodusesõbrad kogunevad maratonile Vallo Nuust juhib Pallast ja mootorratast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Julia Aug: Venemaa kasutab epideemiat isikuvabaduste hävitamiseks

9 min lugemist
Julia Aug. FOTO: Liis Treimann

8. juunil saab 50-aastaseks Narva päritolu Venemaa lavastaja ja näitleja Julia Aug, kes lisaks populaarsusele oma praegusel kodumaal on viimastel aastatel võitnud rolliga filmis «Seltsimees laps» ning etendusega «Minu Eesti vanaema», mille ta Vaba Lava Narvas lavastas, ka paljude eestlaste südamed.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui intervjuu toimumises kokku leppisime, ütlesin, et esmalt ootaksin teilt vihjeid, millest ise soovite rääkida.

Kui ma räägiksin, mida ise soovin, kõlaks see manifestina. Praegu on kuidagi väga kummaline aeg ja on tunne, et ma ei hooma teda. Seetõttu on väga raske millest iganes rääkida. Loobun praegu väga paljudest intervjuudest just seetõttu, et tõtt-öelda ei tea, millest rääkida. Mulle tundub, et praegu oleks võibolla õigem vaikida. Ja kui rääkida, siis vaid väga konkreetsetel teemadel.

Ütleksin, et 50 on väga konkreetne.

See pole pelgalt konkreetne, see on katastroof! Sest ma pole kunagi mõelnud, et võiksin elada 50. eluaastani. Ma ei kuulu nende hulka, kes unistavad pikast elust, vanadusest – ei! Mul on elus hoopis teised vektorid ja kui adud, et oled elanud selle numbrini, hakkab hirmus.

Mul on siiani olnud tunne, et väga paljusid asju alles hakkan tegema. Tähendab, mul pole mingil juhul tunnet, et valdan midagi või olen midagi saavutanud või olen mõnel alal meister. Ei! Mul on tunne, et õpin kogu aeg midagi. Ja kaugeltki mitte alati ei evi ma õigust midagi teha, sest mulle tundub, et pean selle õiguse iga kord välja võitlema.

Ja kõnealuse 50 aasta adumist pole mul üldse – täielik null. Kui teada veel seda, kuidas ma end nooruses ülal pidasin... Elasin põhimõttel «ela kiiresti ja sure noorena» – nagu nende klubi, kes jäidki 27-aastaseks. Esmalt ületasin 27. eluaasta piiri, siis 32., siis 37., siis 42., ja aina jätkan elamist. Ning iga kord imestan, et olen selle piiri ületamisega hakkama saanud ning jätkan elamist.

Usklikud ütlevad, et meie päevade arv pole meie endi kätes. Ja ilmselt ei peagi olema usklik, et selles veendunud olla.

Nojah, ilmselt nõnda ongi.

Millal te viimati Eestis käisite?

See oli väga ammu – mullu detsembris. Nüüd pidin Eestisse tulema aprillis. Pidin tooma ema Eestisse ning ise kohtuma Märt Meosi ja sõbranna Eva Reintammiga, et rääkida uuest projektist. Koroonaviirus tegi plaanides korrektiive ja muutis neid, aga tundub, et kõik leiab aset – lihtsalt teisel ajal.

04.06.2020 06.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto