K, 28.09.2022

Poola välisminister: piiride sulgemine oli vajalik

Evelyn Kaldoja
, välisuudistetoimetuse juhataja
Poola välisminister: piiride sulgemine oli vajalik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Poola on koroonaviiruse leviku takistamiseks astutud sammudega rahul, kuid kaevurite nakatumine teeb murelikuks, ütleb välisminister Jacek Czaputowicz. 
Poola on koroonaviiruse leviku takistamiseks astutud sammudega rahul, kuid kaevurite nakatumine teeb murelikuks, ütleb välisminister Jacek Czaputowicz. Foto: Mihkel Maripuu

Kui Varssavi koroonakriisi puhkedes riigipiirid sulges, oli lisaks baltlastele koju naasmisel probleeme ka tšehhidel, tunnistab Poola välisminister Jacek Czaputowicz. Sel nädalal Tallinna väisanud Czaputowicz palub juhtunu pärast vabandust, kuid leiab, et piiride sulgemine oli nakkuse leviku peatamiseks vajalik.

Kas olete siin ka pisut seepärast, et paluda vabandust selle eest, mis juhtus märtsis Poola piiril Balti riikide inimestega?

Mõne päeva kestnud ebakindlate reaktsioonide perioodi pärast paluti vabandust juba toona. Palun vabandust ka täna, sest mõistan, et mõnedel läbi Poola territooriumi sõitnud inimestel oli väga keeruline koju saada. Meil õnnestus see kuidagi ära korralda, kuigi tol hetkel oli probleeme. Poola reageeris otsustavalt.

Ka Poola kodanikel oli raske, kuid piiride sulgemine oli vajalik, et nakkuse levik peatada. Näeme, et olime edukad, see oli hea poliitika: koroonaviiruse tõttu haigestunute arv on palju väiksem kui lääneriikides. Me oleme nende meetmetega rahul.

Praegu pole Baltimaade kodanikel läbi Poola sõitmisega mingit probleemi. Baltimaade elanikud saavad Lääne-Euroopast töö asjus Poolasse siseneda. Loodan, et koos pandeemia taandumisega saame inimeste liikumist veel avada.

Märksõnad
Tagasi üles