Sisukord
Välismaa
Postimees
05.06.2020
Eesti Valmisolek teiseks viiruselaineks tekitab küsimusi (3) Eesti lühiuudised 136 aastat Eesti lipu sünnist Uus suund kopsuvähi ravis Eesti haridusnipid pandi müüki (1) Austria võimud esitasid Andreas Veerpalule kriminaalsüüdistuse Kirjanik tšättis end Armastusesaalist kohtusaali (2) Tondilossid meelitavad lapsi ja kodutuid (2) Majandus Eesti üks rikkaim ettevõtja: kõige tähtsam on hoida inimesed kodumaal (16) Majanduse lühiuudised Eesti riigivõlakirju saatis suur menu Välismaa Surve Trumpile suureneb mõlemalt poolt (12) Välismaa lühiuudised McCanni kadumisloo peamine kahtlusalune on sakslasest pedofiil Poola välisminister: piiride sulgemine oli vajalik (2) Arvamus Juhtkiri: eeskujulik Eesti võiks tegutseda palju suuremalt (6) Mart Raudsaar: kaheksa põlvkonna jagu kasvamist (11) VÄITLUS ⟩ Kas Eesti vajab kodanikupalka? (60) Andres Herkel: mille nimel protestime? (3) Enn Säde: «Ei mingit kiirrongi-monstrumit!» (3) Kultuur Julia Aug: Venemaa kasutab epideemiat isikuvabaduste hävitamiseks Sport Noorte rallisõitjate tulevik on hägune Spordi lühiuudised Uibo stardib omapärasel võistlusel Tallinn Tondilossid meelitavad lapsi ja kodutuid (2) Tartu Tartumaa maasikakasvatajate tööjõumure pole lahendust leidnud (26) Rannar Raba: ajuvabaduse puiestee (11) Küsitlus: mida arvate Autovabaduse puiestee loomisest juulikuuks? Vanemuise tänava remontija kõiki vigu ei tunnista Tartu lühiuudised Koroona suhtes testitud geenidoonorid on oodatud Eesti geenivaramu uude uuringusse Loodusesõbrad kogunevad maratonile Vallo Nuust juhib Pallast ja mootorratast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Poola välisminister: piiride sulgemine oli vajalik

6 min lugemist
  • Poolasse pääsevad Ukraina töölised samadel alusel nagu poolakad ise.
  • Varssavi peab süsinikuneutraalsust põhimõtteliselt heaks eesmärgiks.
  • Samas ei usu nad, et jõuaksid 2050. aastaks selle ELi eesmärgi täitmiseni.
  • Poola ei toeta ELi raha jagamise artikkel 7 küsimustega sidumist.
Poola on koroonaviiruse leviku takistamiseks astutud sammudega rahul, kuid kaevurite nakatumine teeb murelikuks, ütleb välisminister Jacek Czaputowicz.  FOTO: Mihkel Maripuu

Kui Varssavi koroonakriisi puhkedes riigipiirid sulges, oli lisaks baltlastele koju naasmisel probleeme ka tšehhidel, tunnistab Poola välisminister Jacek Czaputowicz. Sel nädalal Tallinna väisanud Czaputowicz palub juhtunu pärast vabandust, kuid leiab, et piiride sulgemine oli nakkuse leviku peatamiseks vajalik.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kas olete siin ka pisut seepärast, et paluda vabandust selle eest, mis juhtus märtsis Poola piiril Balti riikide inimestega?

Mõne päeva kestnud ebakindlate reaktsioonide perioodi pärast paluti vabandust juba toona. Palun vabandust ka täna, sest mõistan, et mõnedel läbi Poola territooriumi sõitnud inimestel oli väga keeruline koju saada. Meil õnnestus see kuidagi ära korralda, kuigi tol hetkel oli probleeme. Poola reageeris otsustavalt.

Ka Poola kodanikel oli raske, kuid piiride sulgemine oli vajalik, et nakkuse levik peatada. Näeme, et olime edukad, see oli hea poliitika: koroonaviiruse tõttu haigestunute arv on palju väiksem kui lääneriikides. Me oleme nende meetmetega rahul.

Praegu pole Baltimaade kodanikel läbi Poola sõitmisega mingit probleemi. Baltimaade elanikud saavad Lääne-Euroopast töö asjus Poolasse siseneda. Loodan, et koos pandeemia taandumisega saame inimeste liikumist veel avada.

04.06.2020 06.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto