Sisukord
Arvamus
Postimees
05.06.2020
Eesti Valmisolek teiseks viiruselaineks tekitab küsimusi (3) Eesti lühiuudised 136 aastat Eesti lipu sünnist Uus suund kopsuvähi ravis Eesti haridusnipid pandi müüki (1) Austria võimud esitasid Andreas Veerpalule kriminaalsüüdistuse Kirjanik tšättis end Armastusesaalist kohtusaali (2) Tondilossid meelitavad lapsi ja kodutuid (2) Majandus Eesti üks rikkaim ettevõtja: kõige tähtsam on hoida inimesed kodumaal (16) Majanduse lühiuudised Eesti riigivõlakirju saatis suur menu Välismaa Surve Trumpile suureneb mõlemalt poolt (12) Välismaa lühiuudised McCanni kadumisloo peamine kahtlusalune on sakslasest pedofiil Poola välisminister: piiride sulgemine oli vajalik (2) Arvamus Juhtkiri: eeskujulik Eesti võiks tegutseda palju suuremalt (6) Mart Raudsaar: kaheksa põlvkonna jagu kasvamist (11) VÄITLUS ⟩ Kas Eesti vajab kodanikupalka? (60) Andres Herkel: mille nimel protestime? (3) Enn Säde: «Ei mingit kiirrongi-monstrumit!» (3) Kultuur Julia Aug: Venemaa kasutab epideemiat isikuvabaduste hävitamiseks Sport Noorte rallisõitjate tulevik on hägune Spordi lühiuudised Uibo stardib omapärasel võistlusel Tallinn Tondilossid meelitavad lapsi ja kodutuid (2) Tartu Tartumaa maasikakasvatajate tööjõumure pole lahendust leidnud (26) Rannar Raba: ajuvabaduse puiestee (11) Küsitlus: mida arvate Autovabaduse puiestee loomisest juulikuuks? Vanemuise tänava remontija kõiki vigu ei tunnista Tartu lühiuudised Koroona suhtes testitud geenidoonorid on oodatud Eesti geenivaramu uude uuringusse Loodusesõbrad kogunevad maratonile Vallo Nuust juhib Pallast ja mootorratast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andres Herkel: mille nimel protestime?

3 min lugemist
  • George Floydi tapmise järel alanud protestid pole pelgalt USA siseprobleem
  • Donald Trumpi lõhestav retoorika ajendab rahvast mässama
  • Autoritaarsed riigid ja nende juhid võidavad Ühendriikides toimuvast
Andres Herkel FOTO: Mihkel Maripuu

Olen õnnelikust põlvkonnast, kelle noorusmässu aeg langes kokku Eesti taasiseseisvumisega. Toonane radikaalsus on tänane normaalsus ja mul pole tulnud vaateid vahetada. Vastupidi, demokraatia ja rahvaste vabadus on ikka veel tähtsad ideaalid. Sellepärast elan kaasa ikestatud rahvaste püüdlustele, Hongkongi meeleavaldajatele ja sõnavabaduse eest seisvatele ajakirjanikele. Nad on justkui osa mu enese identiteedist, kirjutab kolumnist Andres Herkel. 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ometigi kinnitatakse, et USA meeleavaldused on «sügavalt hoolivad, ühendavad ja inimlikud». Kindlasti näevad paljud osavõtjad seda just nii, sest iseenda mäss mõeldakse alati õilsaks. Ja kui riigil juhtub tõesti olema president, kes rahusõnumi asemel õli ­tulle valab, siis seda enam. Siiski on raske uskuda, et valge politseinik läheb tööle kinnismõttega, kuidas mõnele mustanahalisele naha peale anda, või et meeleavaldusega liituja mõtleb algul sellele, millisesse poodi vargile minna.

Kui aga küsida, kuhu see kõik välja viib, siis näen lääne demokraatiakultuuri, vabaduse ja heaolu kohal süngeid pilvi. Koroonaviiruse ­kriisi tagajärjel jäävad paljud ­inimesed ilma sellest, millega nad seni olid harjunud: töö ja raha, mugavused, reisid, kõrge enesehinnang. See kõik võib plahvatada kergesti ja üsna ootamatute ajendite peale.

04.06.2020 06.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto