Sisukord
Majandus
Postimees
05.06.2020
Eesti Valmisolek teiseks viiruselaineks tekitab küsimusi (3) Eesti lühiuudised 136 aastat Eesti lipu sünnist Uus suund kopsuvähi ravis Eesti haridusnipid pandi müüki (1) Austria võimud esitasid Andreas Veerpalule kriminaalsüüdistuse Kirjanik tšättis end Armastusesaalist kohtusaali (2) Tondilossid meelitavad lapsi ja kodutuid (2) Majandus Eesti üks rikkaim ettevõtja: kõige tähtsam on hoida inimesed kodumaal (16) Majanduse lühiuudised Eesti riigivõlakirju saatis suur menu Välismaa Surve Trumpile suureneb mõlemalt poolt (12) Välismaa lühiuudised McCanni kadumisloo peamine kahtlusalune on sakslasest pedofiil Poola välisminister: piiride sulgemine oli vajalik (2) Arvamus Juhtkiri: eeskujulik Eesti võiks tegutseda palju suuremalt (6) Mart Raudsaar: kaheksa põlvkonna jagu kasvamist (11) VÄITLUS ⟩ Kas Eesti vajab kodanikupalka? (60) Andres Herkel: mille nimel protestime? (3) Enn Säde: «Ei mingit kiirrongi-monstrumit!» (3) Kultuur Julia Aug: Venemaa kasutab epideemiat isikuvabaduste hävitamiseks Sport Noorte rallisõitjate tulevik on hägune Spordi lühiuudised Uibo stardib omapärasel võistlusel Tallinn Tondilossid meelitavad lapsi ja kodutuid (2) Tartu Tartumaa maasikakasvatajate tööjõumure pole lahendust leidnud (26) Rannar Raba: ajuvabaduse puiestee (11) Küsitlus: mida arvate Autovabaduse puiestee loomisest juulikuuks? Vanemuise tänava remontija kõiki vigu ei tunnista Tartu lühiuudised Koroona suhtes testitud geenidoonorid on oodatud Eesti geenivaramu uude uuringusse Loodusesõbrad kogunevad maratonile Vallo Nuust juhib Pallast ja mootorratast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti üks rikkaim ettevõtja: kõige tähtsam on hoida inimesed kodumaal

6 min lugemist
  • Graanul Investi omanik ei tunne hirmu oma ettevõtte tuleviku pärast.
  • Raul Kirjanen soovitab jätkata tootmist isegi siis, kui hinnad on all.
  • Ta leiab, et riigi raha ei peaks andma neile, kes suudavad seda turult laenata.
Raul Kirjaneni sõnul töötab nende kontsernis umbes 700 inimest, kes kõik on võtmetöötajad. Seega on koondamised ja palgakärped talle kõige ­viimane variant. FOTO: Sander Ilvest

Eesti üks rikkamaid ettevõtjaid, Graanul Investi juht ja omanik Raul Kirjanen rääkis Kuku raadio saates «Majandusruum», et kui üldiselt on Eesti valitsus koroonakriisi ohjeldamisega hästi hakkama saanud, tehti siiski üks suur otsus, mis oli väga rumal.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuidas on teie ettevõtted kriisile vastu pidanud?

Arvestades kõiki asjaolusid, siis suhteliselt hästi. Elektri- ja soojatootmine, samuti metsa- ja puidumüük on surve all. Meie põhitoode on aga puidugraanulid, mida toodame ja müüme mitu aastat ette. Need lepingud praegu peavad ja töötavad.

Kas olete koondanud või kärpinud?

Graanul Investis töötab umbes 700 inimest, mis on meie ärimahtude ja käibe (2019. aastal üle 400 miljoni euro – toim) juures pigem väike arv. See tähendab, et kõik töötajad on meie jaoks võtmetöötajad. Mulle kui ettevõtte juhile on inimeste ja nende palkade kallale minek selgelt kõige viimane variant. Me pole selle peale isegi mõelnud.

04.06.2020 06.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto