Sisukord
Arvamus
Tänane leht
21.10.2020
Tartu Ülikoolist alguse saanud uurimised lahendasid koroonaviiruse ajukahjustuste müsteeriumi Eesti Valitsuskriisi teine päev lahendust ei toonud (4) Eesti lühiuudised Narva endine linnajuht seljatas Euroopa Kohtus Eesti riigi Osa ühiskonnast ei suuda koolikriisi uskuda Sularahaautomaadi õhkinud moldovlased pandi vangi Majandus Maailma lennuhiid keelitab Taavi Aasa Majanduse lühiuudised Mis kriis – ülirikaste arv on paisunud kui pärmi peal Teise samba reform sai rohelise tule Koalitsioon kiidab otsust, opositsioon näeb maksutõusu Välismaa Prantsusmaa pitsitab terroriteo järel mošeed ja islamiühendusi Välismaa lühiuudised USA pitsitab Vene sõjaväeluuret Tai protestiliikumine kasvab Hongkongi kogemuse najal Arvamus Juhtkiri: pension ja poliitika Aarne Seppel: armastus on vaba, kas ka abielu? (5) Julia Rebase: Akrestsina-Kuropatõ – mitte kunagi enam Mart Võrklaev: teeme Eestist maailma suurima isejuhtivate busside testkeskkonna Tiit Rahe: uraani kaevandamise otsus peab olema läbimõeldud TERVISHOID ⟩ Ain Raal: ravimi kõrval jääb mingi osa alati usule TERVISHOID ⟩ Karin Kogermann, Ivo Laidmäe: uued ravimid unistuste täitmise teenistuses TERVISHOID ⟩ Kadri Tammepuu: Covid-19 tõrjub tähelepanu teistelt haigustelt Kultuur Kultuuri lühiuudised Mait Malmsten: Eestis ei saagi näitleja kapriisne olla Kultuuri lühiuudised Kõik Inglise kriitikud kiidavad: vaata tuimalt tagasi Sport Pildile naasev suusafirma valis esindussõitjaks eestlase Hyundai peakontoris toimus muutus, mis näib nende WRC-programmile kurjakuulutav Hispaania meedia: kui Manresal poleks rahamuret, oleks Jõesaar ammu välja vahetatud Spordi lühiuudised Tartu PRIA toetuse pärast kohtu all olev Kajar Lember sai rahasüsti EASilt Indrek Niibo: valitsus olgu aus – haridus pole oluline Andres Huul: kes on ettevõtlik inimene? Ametisse määratud direktor rõhub muuseumi väiksusele Pool Oa uulitsast läheb remonti Tartu lühiuudised Auto on Tartus saatanast. Kas on ikka? Tartu sulgpallurid näitavad taset Tartu spordi lühiuudised Tartu kultuuri lühiuudised Kohalikud bluusifännid salvestasid koos Oklahoma vanahärraga albumi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andrus Karnau: skeemitav peaminister

2 min lugemist
  • ERJK likvideerimisega üritatakse Kaarel Tarandi suu sulgeda
  • Mart Helme kiitis enne valitsusse saamist ERJK tõhusat tööd
  • Peaminister Jüri Ratas kooskõlastas nimetatud eelnõu isiklikult
Andrus Karnau. FOTO: Sander Ilvest

Erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) likvideerimise põhjustena on otsitud seda, et Keskerakond püüab vabaneda Paavo Pettaiga tehtud tehingute tulemusel tekkinud 1,3 miljoni euro tagasinõudest. Likvideerijad ise ütlevad, et komisjon pole sõltumatu. Aga tähelepanuta on jäänud see, et komisjoni sulgemisega sulgub selle aseesimehe Kaarel Tarandi suu, kirjutab kolumnist Andrus Karnau.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tarand pole esimene, kes on oma tööd komisjonis hästi teinud. Kui Ardo Ojasalu kaotas 2018. aastal koha ERJKs, ütles Mart Helme, et Ojasalust vabaneti, sest ta jõudis kartellierakondade rahaasjadele liiga lähedale. Nüüd valitsusse kuuluva partei juhina leidis Helme hiljuti, et ERJK on ebausaldusväärne, sest on politiseeritud ja tegeleb kitsa ideoloogilise lõiguga. Viimane tähendab ekrekate sõnapruugis teatavasti lihtsalt sõimu, ideoloogiad ei puutu asjasse.

20.10.2020 21.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto