Sisukord
Arter
Postimees
06.06.2020
Eesti Eestlased murravad Lätti, aga mitte enam viina järele Postimees tähistas eile 163. sünnipäeva tordi ja näitusega (4) Hea uudis tuleviku toidudetektiividele Leitud sõduri viimane lend (1) Majandus Elu on läinud paremaks ja lõbusamaks Börsiaktsiatele joosti tormi juba eelmisel aastal (1) Meelelahutuslaevandus otsib uut sisu Välismaa Aro Velmet: miks pole USA rassiline ebavõrdsus kadunud? (54) Venezuelas tiksub humanitaarpomm (1) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: «Tere jumalime, venda!» Aleksei Lotman: võitlus «metsiku» rannaga (1) Kuidas öelda: «Sinu elu loeb»? (25) Eksinud merehulkurid Kunstimaastikule puhtalt lehelt? Oodatust parem (1) Urmas Nemvalts: päeva karikatuur (3) Sport Soome meistriliigaga liitunud HC Tallinn loodab olla teerajaja Loe ⟩ Kiri, mis hävitas legendaarse Lance Armstrongi karjääri (1) Eesti ainus proff, kes võistleb Verstappeni, Leclerci ja Alonsoga Soome ja Eesti hobisportlaste seas vohab doping (2) Jaanus Kriiski kolumn. Piirkondlikud spordiliidud – kasutamata potentsiaal! Merendus Meelelahutuslaevandus otsib uut sisu Merenduse lühiuudised AK Hannele Valkeeniemi: sada aastat dramaatikat, eraldi ja koos Ojaveer, Kiho, Saluri: mälestusi iseseisvuse taastulekust (1) EKI keelekool: «Ära mine närvi» (1) Jüri Saar: Ameerika antiiktragöödia (28) Kuidas anda hinnet elurikkusele? Teadlane seletab: kas loodus ei saa tõesti üraskitõrjega hakkama? (7) Digikultuur. Mis saab eesti keelest digiajastul? (1) Vikerkaar loeb. Pildikesi õllerahva kaugemast minevikust Mats Traadi ajamaastikud Baltisakslased sõja jalus (10) Võimas ja tüütu Kelle veri vannitorustikus? Nädala plaat: Tantsumasina motoorne essents Aja auk. Kadumise esteetika (1) Popkameeleoni mutatsioonid ja kauakestvad kompleksid Juurikas: valitsus ja medal (2) Juurikas: meedia viskleb krampides Arter Jaanus Rohumaa: Ma pole kunagi läinud kedagi vägisi ümber kasvatama, ammugi mitte õpetama Villade rajamine Hispaanias tekitas Swedbankis kahtlusi (6) Karu läks kõndima. Sest telekas olid ainult halvad uudised Purjetamine – kõige kallim viis jõuda kusagile tasuta Rabarber on Allikukivi veinitäht (1) Yamaha number 18. Pool aastat elust projektiratta peale 30 noort moegeeniust mürgeldab Effil (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Karu läks kõndima. Sest telekas olid ainult halvad uudised

7 min lugemist
1000 km sai täis – Rummu karjääri matkarada. 29. mai    FOTO: Kunnar Karu

Matkaja, mägironija, sukelduja ja spordisündmuste korraldaja Kunnar Karu (38) lõpetas pühapäeval Toompea lossi ees Eestimaa kauneimaid matkaradu läbinud rännaku, olles maikuu jooksul käinud jalgsi rohkem kui 1000 kilomeetrit ja teinud 1,7 miljonit sammu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuidas ta selle mõtteni jõudis, mida nägi ja mismoodi siiski rohkem kui pooltel selle karmi kuu öödel ärkas oma voodis Tartus, sellest rääkis Karu Arterile.

MÕTE

Kunagi mul üks tuttav kõndis miljon sammu. Sealt hakkas mõte idanema. Teiseks kogu see olukord – tegid õhtul teleka lahti, «Aktuaalne kaamera». Nii mitu testitut, nii mitu nakatunut. Spordiuudised kadusid üldse. Kogu toon oli hästi negatiivne. Mul tekkis tunne, et peaks midagi positiivset tegema.

Hakkasin vaatama seda miljonit sammu, see oleks tähendanud 16,5 kilomeetrit päevas: jalutad neli tundi, pigem rikud päeva ära, mingi eriline väljakutse ka ei oleks.

Siis hakkasin numbreid vaatama. 1000 kilomeetrit oleks võimalik ja 1,5 miljonit sammu. Nüüd tagasi vaadates olnuks õigem kaks miljonit sammu, siis oleks ikka tõsiselt olnud, mida püüda. See oleks tähendanud 150–200 lisakilomeetrit.

Keskmine oli praegu 36 kilomeetrit päevas. Ma polnud kunagi varem niimoodi kõndinud. Mägedes matkal keegi naljalt üle 20-kilomeetriseid päevi ei tee. Aga seal pole oluline kilomeeter, vaid tuhat meetrit tõusu. Mägedes on liikumiskiirus väiksem, seljakott raskem, maastik palju raskem, kõnnid pisikeste sammudega, päevad on lühemad. Seal on teistmoodi raske.

Kui 800 kilomeetrit täis sai, siis oli selge, et tuhandega pole muret, lõpus võib lubada ka paar lihtsamat päeva. Kui alustasin, siis mul ei olnud kindlust, et sellega lõpuni jõuan.

05.06.2020 08.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto