Kelle veri vannitorustikus?

E. C. R. Lorac, «Belfry salalugu». FOTO: Raamat

Kui juhtud kogemata kellegi tapma, siis mil viisil sa laibast vastutuse vältimiseks vabaned?» Sellise pahaendelise küsimuse esitab noor ja võluv kaunitar Elizabeth kuueliikmelisele seltskonnale, kes on kogunenud näitlejanna Sybilla Attletoni võõrastetuppa.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Meelelahutuslikku mõttemängu ei sega just asjaolu, et koosviibimisele eelnes Sybilla abikaasa Bruce’i noore sugulase, «mingit sorti nõbu» matus. Põnevast arutelust võtavad lisaks daamidele osa ka härrased, kellest üks on dramaturg, teine kirjanik ning kolmas ajakirjanik, igaühel varuks oma laiba peitmise plaan. Ainus, kes mänguga kaasa ei lähe, on ärimees, kelle osas näib, et tal on silmi vaid ühele daamidest. Ka seltskonna teine daam on omakorda ühes härrastest toonud esile soojad tunded ning soovi abiellu astuda. Ilmselgelt selline eelmäng ei tõota midagi head.

Ühel päeval kaob jäljetult Bruce Attleton, kes ei jõua oma reisi sihtpunkti Pariisis ega ka naase sealt. Näib, et tema kadumisega on seotud keegi silmatorkava välimusega välismaalane: tõmmu, valge vööt sokuhabemes, tohutu suured ja enneolematult laiade raamidega kumerläätsedega prillid. Ajakirjaniku viib uudishimu Notting Hillis asuvasse Belfry ateljeesse, mis asub sünge minevikuga, lagunenud katusega tornis, mida on hakatud kutsuma Morgiks.

05.06.2020 08.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto