Sisukord
AK
Postimees
06.06.2020
Eesti Eestlased murravad Lätti, aga mitte enam viina järele Postimees tähistas eile 163. sünnipäeva tordi ja näitusega (4) Hea uudis tuleviku toidudetektiividele Leitud sõduri viimane lend (1) Majandus Elu on läinud paremaks ja lõbusamaks Börsiaktsiatele joosti tormi juba eelmisel aastal (1) Meelelahutuslaevandus otsib uut sisu Välismaa Aro Velmet: miks pole USA rassiline ebavõrdsus kadunud? (54) Venezuelas tiksub humanitaarpomm (1) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: «Tere jumalime, venda!» Aleksei Lotman: võitlus «metsiku» rannaga (1) Kuidas öelda: «Sinu elu loeb»? (25) Eksinud merehulkurid Kunstimaastikule puhtalt lehelt? Oodatust parem (1) Urmas Nemvalts: päeva karikatuur (3) Sport Soome meistriliigaga liitunud HC Tallinn loodab olla teerajaja Loe ⟩ Kiri, mis hävitas legendaarse Lance Armstrongi karjääri (1) Eesti ainus proff, kes võistleb Verstappeni, Leclerci ja Alonsoga Soome ja Eesti hobisportlaste seas vohab doping (2) Jaanus Kriiski kolumn. Piirkondlikud spordiliidud – kasutamata potentsiaal! Merendus Meelelahutuslaevandus otsib uut sisu Merenduse lühiuudised AK Hannele Valkeeniemi: sada aastat dramaatikat, eraldi ja koos Ojaveer, Kiho, Saluri: mälestusi iseseisvuse taastulekust (1) EKI keelekool: «Ära mine närvi» (1) Jüri Saar: Ameerika antiiktragöödia (28) Kuidas anda hinnet elurikkusele? Teadlane seletab: kas loodus ei saa tõesti üraskitõrjega hakkama? (7) Digikultuur. Mis saab eesti keelest digiajastul? (1) Vikerkaar loeb. Pildikesi õllerahva kaugemast minevikust Mats Traadi ajamaastikud Baltisakslased sõja jalus (10) Võimas ja tüütu Kelle veri vannitorustikus? Nädala plaat: Tantsumasina motoorne essents Aja auk. Kadumise esteetika (1) Popkameeleoni mutatsioonid ja kauakestvad kompleksid Juurikas: valitsus ja medal (2) Juurikas: meedia viskleb krampides Arter Jaanus Rohumaa: Ma pole kunagi läinud kedagi vägisi ümber kasvatama, ammugi mitte õpetama Villade rajamine Hispaanias tekitas Swedbankis kahtlusi (6) Karu läks kõndima. Sest telekas olid ainult halvad uudised Purjetamine – kõige kallim viis jõuda kusagile tasuta Rabarber on Allikukivi veinitäht (1) Yamaha number 18. Pool aastat elust projektiratta peale 30 noort moegeeniust mürgeldab Effil (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kelle veri vannitorustikus?

2 min lugemist
E. C. R. Lorac, «Belfry salalugu». FOTO: Raamat

Kui juhtud kogemata kellegi tapma, siis mil viisil sa laibast vastutuse vältimiseks vabaned?» Sellise pahaendelise küsimuse esitab noor ja võluv kaunitar Elizabeth kuueliikmelisele seltskonnale, kes on kogunenud näitlejanna Sybilla Attletoni võõrastetuppa.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Meelelahutuslikku mõttemängu ei sega just asjaolu, et koosviibimisele eelnes Sybilla abikaasa Bruce’i noore sugulase, «mingit sorti nõbu» matus. Põnevast arutelust võtavad lisaks daamidele osa ka härrased, kellest üks on dramaturg, teine kirjanik ning kolmas ajakirjanik, igaühel varuks oma laiba peitmise plaan. Ainus, kes mänguga kaasa ei lähe, on ärimees, kelle osas näib, et tal on silmi vaid ühele daamidest. Ka seltskonna teine daam on omakorda ühes härrastest toonud esile soojad tunded ning soovi abiellu astuda. Ilmselgelt selline eelmäng ei tõota midagi head.

Ühel päeval kaob jäljetult Bruce Attleton, kes ei jõua oma reisi sihtpunkti Pariisis ega ka naase sealt. Näib, et tema kadumisega on seotud keegi silmatorkava välimusega välismaalane: tõmmu, valge vööt sokuhabemes, tohutu suured ja enneolematult laiade raamidega kumerläätsedega prillid. Ajakirjaniku viib uudishimu Notting Hillis asuvasse Belfry ateljeesse, mis asub sünge minevikuga, lagunenud katusega tornis, mida on hakatud kutsuma Morgiks.

05.06.2020 08.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto