Sisukord
Doping
Postimees
06.06.2020
Eesti Eestlased murravad Lätti, aga mitte enam viina järele Postimees tähistas eile 163. sünnipäeva tordi ja näitusega (4) Hea uudis tuleviku toidudetektiividele Leitud sõduri viimane lend (1) Majandus Elu on läinud paremaks ja lõbusamaks Börsiaktsiatele joosti tormi juba eelmisel aastal (1) Meelelahutuslaevandus otsib uut sisu Välismaa Aro Velmet: miks pole USA rassiline ebavõrdsus kadunud? (54) Venezuelas tiksub humanitaarpomm (1) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: «Tere jumalime, venda!» Aleksei Lotman: võitlus «metsiku» rannaga (1) Kuidas öelda: «Sinu elu loeb»? (25) Eksinud merehulkurid Kunstimaastikule puhtalt lehelt? Oodatust parem (1) Urmas Nemvalts: päeva karikatuur (3) Sport Soome meistriliigaga liitunud HC Tallinn loodab olla teerajaja Loe ⟩ Kiri, mis hävitas legendaarse Lance Armstrongi karjääri (1) Eesti ainus proff, kes võistleb Verstappeni, Leclerci ja Alonsoga Soome ja Eesti hobisportlaste seas vohab doping (2) Jaanus Kriiski kolumn. Piirkondlikud spordiliidud – kasutamata potentsiaal! Merendus Meelelahutuslaevandus otsib uut sisu Merenduse lühiuudised AK Hannele Valkeeniemi: sada aastat dramaatikat, eraldi ja koos Ojaveer, Kiho, Saluri: mälestusi iseseisvuse taastulekust (1) EKI keelekool: «Ära mine närvi» (1) Jüri Saar: Ameerika antiiktragöödia (28) Kuidas anda hinnet elurikkusele? Teadlane seletab: kas loodus ei saa tõesti üraskitõrjega hakkama? (7) Digikultuur. Mis saab eesti keelest digiajastul? (1) Vikerkaar loeb. Pildikesi õllerahva kaugemast minevikust Mats Traadi ajamaastikud Baltisakslased sõja jalus (10) Võimas ja tüütu Kelle veri vannitorustikus? Nädala plaat: Tantsumasina motoorne essents Aja auk. Kadumise esteetika (1) Popkameeleoni mutatsioonid ja kauakestvad kompleksid Juurikas: valitsus ja medal (2) Juurikas: meedia viskleb krampides Arter Jaanus Rohumaa: Ma pole kunagi läinud kedagi vägisi ümber kasvatama, ammugi mitte õpetama Villade rajamine Hispaanias tekitas Swedbankis kahtlusi (6) Karu läks kõndima. Sest telekas olid ainult halvad uudised Purjetamine – kõige kallim viis jõuda kusagile tasuta Rabarber on Allikukivi veinitäht (1) Yamaha number 18. Pool aastat elust projektiratta peale 30 noort moegeeniust mürgeldab Effil (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Soome ja Eesti hobisportlaste seas vohab doping

3 min lugemist
  • Soomes on kuni 7000 harrastussportlasest dopingutarvitajat
  • Eestis kasutatakse samuti dopingut, kuid täpset numbrit pole välja arvutatud
  • Enamik tarvitajaid on jõusaali lihasekasvatajad või kestvusalade harrastajad
Dopingutest. Pilt on illustratiivne. FOTO: MICHELE LIMINA/AFP

Soomes on värske uuringu järgi mitu tuhat harrastussportlasest dopingutarvitajat. Eestis pole keegi täpset arvu välja mõõtnud, kuid patustajaid on meilgi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Soome leht Ilta-Sanomat kirjutas mai lõpus loo, kus selgus, et Soomes on kuni 7000 aktiivset harrastusportlasest dopingutarvitajat. Uuringu läbi viinud Soome Noorte Uurimisühingu vastutav teadur Mikko Salasuo rääkis lehele, et enamus dopingutarvitajatest on inimesed, kelle töö jaoks on hea vorm tähtis. «Lihasjõud ja jõuline väljanägemine on kasuks sõduritele, politseinikele ja turvameestele. Nende jaoks aitab doping luua professionaalset kapitali,» sõnas Salasuo.

 SA Eesti Antidopingu nõukogu liige ja Tallinna Ülikooli spordibioloogia professor Kristjan Port kinnitas, et Eestis on pilt sarnane. «Meil on spekter sama. Enamasti on dopingukasutajad jõusaali lihasekasvatajad või kestvusalade harrastajad, näiteks triatleedid, ratturid ja jooksjad.»

Loe edasi, mis on kõige tavalisemad dopinguained harrastajate seas, kui suurt ohtu keelatud ained tegelikult endast kujutavad ja kuidas nende vastu rahvasporditasemel võidelda.

05.06.2020 08.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto