T, 26.09.2023

Kadri Tammepuu: riiklik varustuskomitee

Kadri Tammepuu
, toimetaja
Facebook
Comments
Kadri Tammepuu.
Kadri Tammepuu. Foto: Mihkel Maripuu

Majandusminister Taavi Aas ütles neljapäeval, et isikukaitsevahenditega on Eesti hästi varustatud. Ametnike sõnul on hangitud tooted kvaliteetsed. Siiski sai üks hoolde­kodu riigilt kindad, mille näpuosad olid kinni kleepunud. Teisal keeldusid haiglaõed kandmast maske, mida kandes läks ninna vatti. Võib-olla vastavad tooted tehnilistele normidele, aga töö tegemiseks need ei kõlba, kirjutab Meie Eesti toimetaja Kadri Tammepuu.

Puudub ka koht, kuhu praak tagastada. Üks hallitanud maskid saanud hooldekodu ootab senini otsust, ­mida teha – kingitust tagasi saata ei saa ja ise hävitada ka ei tohi. Suurt pahandust nende lugudega ei teki, sest kaitsevahendid saabusid tasuta.

Nüüd on riigil käsil kriisivaru loomine asutuste raha eest. Esialgu on detailid salajased ka asjaosalistele, kellelt küsiti kaitsevahendite ostmiseks volitust sisuliselt puhtale paberile. Vastust ootavad küsimused, kes tagab kvaliteedi, mis saab praagist või millal tarne toimub. Kes põrsast kotis osta ei soovi, võib vahendid ise hankida. Paljud haiglad ongi kaitsevahendite varu kasvatanud pooleteise-kahe kuu suuruseks.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles