Sisukord
Sport
Tänane leht
08.06.2020
Eesti Lihula kogukond on tulistamisest suures šokis Keskerakonna annetaja saab «oma» raha tagasi (26) Lennujaamas ja sadamas saab teha antikehatesti Turay: «Black Lives Matter» Eestis oleks kui homoparaad ilma geideta. Naeruväärne! (75) Mustamäele rajatakse Mahatma Gandhi monument (18) Rododendronid näitavad õieilu Majandus Meelis Kitsing: tahame, et õppimisest saaks harjumus (2) Majanduse lühiuudised Hinnamuutus jääb tänavu sisuliselt nulli Välismaa Euroopa protestijad keskendusid kodusele rassismile (7) Välismaa lühiuudised Soome eurosaadik Pietikäinen: koroonakriisi majanduslik löök alles tuleb (19) PÕHJALA VAADE ⟩ Põhjamaad seavad vaimu kliimamaksudeks valmis Arvamus Juhtkiri: täna valitakse püramiidiehitaja (1) Kadri Tammepuu: riiklik varustuskomitee VÄITLUS ⟩ Kas riigikontroll sobib parteide järelvalvajaks? (7) Jürgen Aosaar: usalduskriis metsanduses (3) Loretta Kruusimäe: vabandamisega on mindud liiale (6) Andi Hektor: Kogu maa elektrifitseerimine (3) Sport Nõrgas keskkonnas meistriks ei sirguta Spordi lühiuudised Kas kevadel Sõõrumaale antud tugi peab vett või pöördub tuul Tõniste purjesse? (1) Dopingureeglite vastu eksinud Eesti jõutõstja jäi medalist ilma, kuid pääses võistluskeelust Vabavõitluse ekspert: McGregori pensionileminek ei pruugi olla lõplik Tartu Lepatriinu ja kiilassilm võivad tänavu talvituda putukahotellis Sven Salumets: kodanikupalgast – kas see ikka on väga hea idee? (23) Siiri Laidla: sõnavaht Mets mitte? Kajar Lemberi kohtusaaga avaistung jäi ootamatult lühikeseks (2) Tartu lühiuudised President aitas Peipsist risuvõrke välja vinnata, kõikuva aluse ja kalahaisu kiuste (1) President tunnustas Tartu Lotte lasteaeda Tartu 2024 tiimi dirigent tutvus tartlastega Metallica kontserdi ettevalmistamise ajal Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nõrgas keskkonnas meistriks ei sirguta

6 min lugemist
Tartu Tammeka kaasab noori inspireerima ka esindusmeeskonna mängijad. Pildil kõrgliigas mängivad Tauno Tekko ja Karl Johan Pechter. foto: Tartu Tammeka Facebooki Leht FOTO: Tartu Tammeka Facebooki leht

Selleks et Eesti jalgpall ei peaks enam kunagi kogema piinlikke 0:8 kaotusi, tuleb vutinoortele edaspidi anda paremat haridust. Kui oma külas piisavalt treeningtaset ei ole, peab pilgu heitma suuremate poole. Kui ebasoodsasse keskkonda liiga kauaks jääda, võib rong juba läinud olla.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Möödunud aastal andis Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak avalikkusele selge sõnumi, et vutiliit pole rahul klubides tehtava noortetööga. Pohlaku sõnul on nad kitsaskoha parandamiseks rakendanud ja rakendamas forsseerivaid meetmeid. Ühe sammuna plaanib jalgpalliliit oma kulu ja kirjadega palgata kõrgliigaklubidele noortetöö juhid, kes peavad aitama tõsta kasvandikega tehtava töö kvaliteeti. Algselt pidid kõik kõrgliigaklubid endale noortetöö koordineerijad saama juba tulevast aastast, kuid koroonaviiruse tõttu on see projekt aasta võrra edasi lükatud. Pohlak hindab, et plaanitud meede võiks käiku minna 2022. aastal ja laieneda esiliigaklubidele aasta hiljem.

On selge, et järjest paremat kvaliteeti püüdes ei saa ära unustada ka jalgpalli vastutust liikumisharrastuse edendajana. Jalgpalliga tegeleb peaaegu 16 000 poissi ja üle 2000 tüdruku. Seega on ilmne, et niisuguse harrastajate arvu juures ei piirdu ala ühiskondlik roll ainult tippsportlaste kasvatamisega.

06.06.2020 09.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto