Sisukord
Arvamus
Tänane leht
09.06.2020
Eesti Lihula tragöödias hukkunud kangelane veetis viimased tunnid sõpradega Eesti lühiuudised Avalik surve pani Keskerakonna tegutsema (38) Bussiliinid taastatakse, kui inimesed rohkem sõitma hakkavad (4) Majandus Euroopa Keskpanga sammud muudavad laenuraha odavamaks (1) Lennufirmad sõdivad Briti karantiinireeglitega Majanduse lühiuudised Tallink sõlmis laenulepingu KredExiga Saksa tööstusettevõtted asusid aprillis allakäigutrepile Ericsson pürib 5G-tehnovõrkude liidriks Välismaa Välismaa lühiuudised Ühendriikides terendab politseireform (6) USA vägede väljaviimine pahandab Saksamaad (22) Kulmuni varjutas Vanhaneni stardi Arvamus Kalev Stoicescu: sõda Liibüas kuumeneb (17) Laine Randjärv: kuidas pensionit koguda (5) Margus Parts: läbikukkunud sotsiaalne leping (7) Tõlkes leitud Eesti: reisija keeleummikud Juhtkiri: meie elud loevad ka (13) Kultuur Kristjan Suits: Eesti teater sai koroonas hakkama väga halvasti Sport Spordirahvas läks Sõõrumaad valides kindla peale Tervis Lapse tujukuse taga võib peituda unehäire Tartu Võitlus lodjakoja üle: Neinar Seli MTÜ vaidlustab linna otsuse (7) Vambola Paavo: Vabaduse puiestee kui pingpongilaud (2) Enriko Talvistu: Supilinna uus raekoda Tartu lühiuudised Kireva ajalooga paviljonis tegutseb nüüd baar Merle Jääger: paneme Toomemäe treppidele nimed VIDEO ⟩ Müra, kõrgus, pimedus, ämblikud, veri, hais ehk Miks inimesed kardavad? Kodunt kaasa tulnud vanasõnad ja mälestused kasvasid kunstiks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Laine Randjärv: kuidas pensionit koguda

3 min lugemist
  • Vanaduspõlveks valmistumisel on vaja mõelda tervise, oskuste ja raha peale
  • Naised on vanaduses finantsiliselt haavatavamad
  • Ebakindla tuleviku tõttu on inimestel targem rahaasjus ohjad enda kätte haarata
Laine Randjärv FOTO: Erik Prozes

Raha sambasse kogumise asemel on mõistlikum see kinnisvarasse paigutada, kirjutab koorijuht Laine Randjärv (Reformierakond).

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pensionisammaste debatt on praegu mõneks ajaks küll vaibunud, kuid oma aktuaalsust pole see teema kaotanud. Ilmselt on II samba säilitamise või vabastamise küsimus endiselt kirglik ka pärast seda, kui riigikohus teeb otsuse. See võib mõjutada küll seaduse eelnõu saatust, kuid kaldun arvama, et ühtede usku või teiste uskmatust kohustusliku pensionisamba jätkusuutlikkusse see suures osas ei muuda.

Usun, et tulusaim pensionisammas on igaühe hea tervis. Kui oled terve, võid valida, kas töötada ka pensionärina või otsustada ettenähtud puhkuse kasuks. Kui aga tervis veab alt, siis tuleb loota mingisugusegi majandusliku toimetuleku peale, sest ehkki tervist endale raha eest ei osta, on säästude olemasolul võimalik vajaduse korral osta tervist parandavaid vahendeid – arstimeid või teha näiteks mõni selline füüsiline uuenduskuur, mis maksab rohkem, kui haigekassa kindlustus seda võimaldaks.

08.06.2020 10.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto