Avalik surve pani Keskerakonna tegutsema

Keskerakond otsustas kahtlase suurannetuse lõpuks tagasi anda.  FOTO: Pm

Kui veel nädal aega tagasi kaitses Keskerakond väikeettevõtjast suurannetajat, siis nädalalõpu sündmused viisid erakonna kannapöördeni. Keskerakonnale tänavu aasta alguses tehtud 50 000 eurone suurannetus Tartu väikeettevõtjalt Jana-Helen Juhastelt kanti erakonna kinnitusel eile annetajale tagasi. «See oli minu otsus, et me anname selle tagasi ja ei võta seda annetust vastu,» rõhutas Keskerakonna juht, peaminister Jüri Ratas eile.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Veel möödunud kolmapäeval kinnitas Ratas riigikogu infotunnis, et usub talle edastatud infot, et Juhaste annetuse taga on üks väga isiklik lugu. Veel enam, mai lõpus, kui selgus, et erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) on kahtlase annetuse saatnud prokuratuuri uurimiseks, sest Juhaste tulud on olnud liiga väikesed nii suure annetuse tegemiseks, saatis Keskerakond pressiteate Juhaste kinnitusega, et annetus on tehtud naise isiklikest vahenditest ning sooviks oli toetada Keskerakonna maailmavaadet.

Eile põhjendas Ratas otsust annetus tagastada aga sellega, et ka erakonnale jäi selgusetuks, kellele ja mis eesmärgiga on raha pere sees üle kantud. «On tulnud välja väga palju küsimusi, millele ei ole vastuseid,» tunnistas Ratas. Need on aga küsimused, mis tekkisid erakonnal alles siis, kui annetuse päritolu küsitavused hakkasid ilmuma ajakirjanduses. Ratas tunnistas, et tema otsust Juhastele annetus tagastada mõjutas ka 6. juunil Eesti Ekspressis ilmunud lugu, kust tuleb välja, et suurannetaja raha võis olla hoopiski tema eksmehe Martin Künnapi oma

08.06.2020 10.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto