Sisukord
Eesti
Tänane leht
09.06.2020
Eesti Lihula tragöödias hukkunud kangelane veetis viimased tunnid sõpradega Eesti lühiuudised Avalik surve pani Keskerakonna tegutsema (38) Bussiliinid taastatakse, kui inimesed rohkem sõitma hakkavad (4) Majandus Euroopa Keskpanga sammud muudavad laenuraha odavamaks (1) Lennufirmad sõdivad Briti karantiinireeglitega Majanduse lühiuudised Tallink sõlmis laenulepingu KredExiga Saksa tööstusettevõtted asusid aprillis allakäigutrepile Ericsson pürib 5G-tehnovõrkude liidriks Välismaa Välismaa lühiuudised Ühendriikides terendab politseireform (6) USA vägede väljaviimine pahandab Saksamaad (22) Kulmuni varjutas Vanhaneni stardi Arvamus Kalev Stoicescu: sõda Liibüas kuumeneb (17) Laine Randjärv: kuidas pensionit koguda (5) Margus Parts: läbikukkunud sotsiaalne leping (7) Tõlkes leitud Eesti: reisija keeleummikud Juhtkiri: meie elud loevad ka (13) Kultuur Kristjan Suits: Eesti teater sai koroonas hakkama väga halvasti Sport Spordirahvas läks Sõõrumaad valides kindla peale Tervis Lapse tujukuse taga võib peituda unehäire Tartu Võitlus lodjakoja üle: Neinar Seli MTÜ vaidlustab linna otsuse (7) Vambola Paavo: Vabaduse puiestee kui pingpongilaud (2) Enriko Talvistu: Supilinna uus raekoda Tartu lühiuudised Kireva ajalooga paviljonis tegutseb nüüd baar Merle Jääger: paneme Toomemäe treppidele nimed VIDEO ⟩ Müra, kõrgus, pimedus, ämblikud, veri, hais ehk Miks inimesed kardavad? Kodunt kaasa tulnud vanasõnad ja mälestused kasvasid kunstiks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lihula tragöödias hukkunud kangelane veetis viimased tunnid sõpradega

7 min lugemist
Viimane pilt Virgotist, mis tehtud tol traagiliselt laupäeval Saaremaal nõukogudeaegses radarijaamas. Vasakult: Tõnis Uutar, Tanel Tetsmann, Teet Tetsmann, Rando Rohtväli, Virgot Rägastik. FOTO: Tanel Tetsmann

Läinud laupäeval lehvitasid sõbrad pärast ühist mootorratastel Saaremaa-ringkäiku teeristis hüvastijätuks Lihula tulistamises hukkunud 40-aastasele Virgot Rägastikule. «Järgmise korrani,» hõikasid nad. Kuid järgmist korda enam ei tulnud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Laupäeva öösel kihutas alkoholi- ja narkojoobes 32-aastane Mikk Tarraste Subaruga vastu kahte autot, tankla seina ja põgenes kahjustatud autoga. Seda nägi pealt mootorrattal sõitnud Rägastik, kes läks ohtlikku juhti otsima. Järsku avas Tarraste tema suunas tule. Mootorrattur suri sealsamas.

Virgoti surmast on möödas poolteist päeva ja tema lähedased on sügavas leinas. Heal sõbral Tanel Tetsmannil on Rägastikust raske rääkida. Kuid ta teeb seda, Virgoti õe, ema ja venna palvel, sest nad ise ei suuda.

«Ja nüüd ongi nii nõme, et kuigi me tundsime Virgotit umbes 15 aastat, siis... mehed on ju nii rumalad. Ma isegi ei tea, kus koolis ta käis või kus on tema sünnikodu. Me räägime mootoritest ja mootorratastest, aga mitte sellest, mis on oluline: inimesed, suhted,» ütleb Tetsmann, hääles tajutav emotsionaalne jõuetus.

08.06.2020 10.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto